Search icon

„Avatar: Istota wody” w końcu będzie można obejrzeć w domu. Poznaliśmy datę premiery VOD

10.03.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
„Avatar: Istota wody” w końcu będzie można obejrzeć w domu. Poznaliśmy datę premiery VOD
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Film “Avatar: Istota wody” doczekał się oficjalnej daty premiery w formacie PVOD! Trzecia najbardziej kasowa produkcja wszech czasów już wkrótce zagości w waszych domach. Otrzymacie też dodatek!

Avatar: Istota wody – kiedy premiera w VOD?

Niekwestionowany hit kinowy ostatnich czasów – “Avatar: Istota wody” –  już wkrótce zawładnie kolejnymi platformami dystrybucji. Mowa o serwisach PVOD, które po przeszło trzech miesiącach od jego debiutu na wielkim ekranie nareszcie uzyskają prawa do skatalogowania filmu “Avatar 2” w swoich zbiorach. 

Jak widać, nie spieszono się z podjęciem tej decyzji – i trudno się temu dziwić. “Avatar: Istota wody” zgromadził bowiem na swoim koncie krocie, co stanowi efekt imponującej frekwencji na salach kinowych. 

Stał się w konsekwencji jednym z najbardziej dochodowych filmów w dziejach, zajmując ostatnie miejsce na podium zestawienia wszech czasów z wynikiem 2,282 miliarda dolarów na koncie (tuż za “Avatarem” z wynikiem 2,923 miliarda dolarów oraz “Avengers: Koniec gry” z rezultatem 2,798 miliarda dolarów w box office).

Przechodząc jednak do zadanego na wstępie pytania, “Avatar: Istota wody” w Stanach Zjednoczonych do dystrybucji cyfrowej trafi już 28 marca:

  • będzie go można kupić w wybranych serwisach PVOD, w tym m.in. w Amazon Prime Video, Apple TV+ oraz Vudu,
  • data premiery fizycznego wydania Blu-ray nie jest na razie znana,
  • data premiery na platformie Disney+ ma być ogłoszona niebawem.

Avatar: Istota wody online – lista dodatków

Podczas premiery PVOD filmu “Avatar 2” we wspomnianych powyżej serwisach znajdziecie jego wersję 4K Ultra HD z dźwiękiem Dolby Atmos. Na tym jednak nie koniec! 

Zostanie do niego bowiem dołączony trwający przeszło 3 godziny materiał dodatkowy, pogłębiający poszczególne wątki fabularne tytułu oraz kulisy jego realizacji. Pochylicie się m.in. nad kulturą Na’vi, wodnym ekosystemem Pandory oraz niejednoznaczną postacią Spidera. Dowiecie się też więcej o rewolucyjnej technologii motion capture oraz o pracy nad produkcją aktorów, dźwiękowców i fachowców od efektów specjalnych.

Dostępność do poszczególnych segmentów materiału dodatkowego będzie zróżnicowana w zależności od danej platformy dystrybucji. 

Źródło: Deadline, Collider

nano google news

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.