„Avatar: Istota wody” z datą premiery na Disney+ i HBO Max

16.05.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
„Avatar: Istota wody” z datą premiery na Disney+ i HBO Max
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Film “Avatar: Istota wody” doczekał się oficjalnej daty premiery w serwisach VOD (początkowo w formule Premium Video on Demand, czyli opłaty za wypożyczenie lub kupno filmu na własność). Trzecia najbardziej kasowa produkcja wszech czasów już wkrótce zagości w waszych domach. Otrzymacie też dodatek!

Avatar: Istota wody – kiedy premiera w VOD?

Niekwestionowany hit kinowy ostatnich czasów – “Avatar: Istota wody” –  już wkrótce zawładnie kolejnymi platformami dystrybucji. Mowa o serwisach streamingowych, które po przeszło trzech miesiącach od jego debiutu na wielkim ekranie nareszcie uzyskają prawa do skatalogowania filmu “Avatar 2” w swoich zbiorach. 

Jak widać, nie spieszono się z podjęciem tej decyzji – i trudno się temu dziwić. “Avatar: Istota wody” zgromadził bowiem na swoim koncie krocie, co stanowi efekt imponującej frekwencji na salach kinowych. 

Stał się w konsekwencji jednym z najbardziej dochodowych filmów w dziejach, zajmując ostatnie miejsce na podium zestawienia wszech czasów z wynikiem 2,319 miliarda dolarów na koncie (tuż za “Avatarem” z wynikiem 2,923 miliarda dolarów oraz “Avengers: Koniec gry” z rezultatem 2,797 miliarda dolarów w box office).

Przechodząc jednak do zadanego na wstępie pytania, “Avatar: Istota wody” w Stanach Zjednoczonych do dystrybucji cyfrowej trafił 28 marca i można go tam kupić w wybranych serwisach PVOD (Premium Video on Demand), w tym m.in. w Amazon Prime Video, Apple TV+ oraz Vudu.

W Polsce jest dostępny od 9 kwietnia i można go kupić w w Rakuten oraz iTunes w cenie od 49,99 zł (cena uzależniona od jakości obrazu).

Data premiery Avatar: Istota wody na Disney+ oraz HBO Max została ustalona na 7 czerwca 2023 roku.

Figurki dla fanów uniwersum Avatar

Avatar: Istota wody online – lista dodatków

Podczas premiery VOD filmu “Avatar 2” we wspomnianych powyżej serwisach znajdziecie jego wersję 4K Ultra HD z dźwiękiem Dolby Atmos. Na tym jednak nie koniec! 

Zostanie do niego bowiem dołączony trwający przeszło 3 godziny materiał dodatkowy, pogłębiający poszczególne wątki fabularne tytułu oraz kulisy jego realizacji. Pochylicie się m.in. nad kulturą Na’vi, wodnym ekosystemem Pandory oraz niejednoznaczną postacią Spidera. Dowiecie się też więcej o rewolucyjnej technologii motion capture oraz o pracy nad produkcją aktorów, dźwiękowców i fachowców od efektów specjalnych.

Dostępność do poszczególnych segmentów materiału dodatkowego będzie zróżnicowana w zależności od danej platformy dystrybucji. 

Źródło: Deadline, Collider

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.