Posłuchasz audiobooków w Spotify pod warunkiem, że mieszkasz w USA i dodatkowo zapłacisz

28.09.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Posłuchasz audiobooków w Spotify pod warunkiem, że mieszkasz w USA i dodatkowo zapłacisz
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Czy jest sposób na uszczęśliwienie osób słuchających muzyki oraz audiobooków, do czego dziś używają różnych platform? Być może jednym z pomysłów są audiobooki w Spotify. Dziś taka funkcja jest już dostępna w Stanach Zjednoczonych, choć wymaga dodatkowej opłaty.

Audiobooki w Spotify

W USA Spotify wprowadził możliwość odsłuchu audiobooków. Od razu pojawiło się ich sporo – biblioteka zawiera ponad 300 tys. tytułów. W celu wyszukania konkretnego audiobooka wystarczy wpisać jego nazwę (zwykle po prostu nazwę książki) w wyszukiwarce. Szukanie audiobooków odbywa się podobnie do wyszukiwania muzyki, artystów, czy podcastów.

audiobooki w Spotify już dostępne w USA

Użytkownik może słuchać audiobooka w trybie offline (po pobraniu na urządzenie), a także zmienić prędkość odtwarzania.

Niestety, audiobooki są dodatkowo płatne. Przy każdym z wyszukanych tytułów zobaczymy ikonkę zamka. Być może w przyszłości pojawią się darmowe audiobooki, inną realną możliwością jest uzyskanie bezpłatnego dostępu do części materiału (na przykład pierwszych rozdziałów książki), co znamy z innych platform do słuchania audiobooków.

Audiobooki – ważna funkcjonalność w rozwoju Spotify

Do niedawna Spotify nie oferowało możliwości odsłuchu audiobooków. Jak przyznaje wiceprezes serwisu, odpowiedzialny za dodatkowo płatne treści i audiobooki – Nir Zicherman, audiobooki są dla firmy niezagospodarowanym fragmentem rynku. Dodał, że co roku popularność audiobooków rośnie, a już dziś mają 6-7% na rynku książek.

Spotify wkrótce może stać się największym konkurentem Audible – platformy z audiobookami należącej do Amazona.

Już od siedmiu lat w Spotify możemy słuchać podcastów. Jest ich aktualnie niemal 4.5 miliona. Sama platforma Spotify ma obecnie aż 433 miliony użytkowników – to wzrost o 19% w stosunku do 2021 roku. 188 milionów osób korzysta z płatnej wersji Spotify.

audiobooki w Spotify

Może zainteresują Cię też te artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.