Asystent Google otrzymuje nową funkcję. Mała, ale przydatna zmiana

28.01.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Asystent Google otrzymuje nową funkcję. Mała, ale przydatna zmiana
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Korzystanie z obsługi głosowej w Asystencie Google do wygodny sposób kontrolowania inteligentnych urządzeń. Użytkownicy Asystenta na głośnikach smart oraz wyświetlaczach dotychczas mogli mieć jednak problem z wyjściem z Asystenta. W rozwiązaniu tego problemu pomoże nowa funkcja. Teraz powiedzenie „stop” wyłączy Asystenta Google.

Powiedz „stop”, aby zakończyć pracę Asystenta Google

Obsługa głosowa różnych urządzeń przy wsparciu Asystenta Google jest prosta, lecz nie bezproblemowa. Mimo wielu zalet, Asystent bywa czasem frustrujący. Jednym z największych problemów podczas korzystania z obsługi głosowej stanowiło do niedawna wyjście z tej funkcji. W tym celu trzeba było bowiem powiedzieć „Hey Google!” i liczyć na to, że Asystent zrozumie kolejne komendy. Nowa Aktualizacja Google rozwiązuje ten problem.

Teraz wystarczy powiedzieć STOP, by zakończyć działanie Asystenta Google. W ten sposób można będzie także wyłączyć alarm.

Ta mała zmiana może diametralnie odmienić wrażenia płynące z używania Asystenta. Współpraca z nim stanie się przyjemniejsza. Nie wszyscy użytkownicy w równym stopniu docenią jednak tę małą aktualizację.

asystent google na tablecie
Tablety i wyświetlacze mogą mieć obsługę głosową dzięki Asystentowi Google

Wygodniejsze korzystanie z urządzeń smart

Niektóre urządzenia smart są wręcz stworzone do korzystania z obsługi głosowej. To przede wszystkim głośniki bezprzewodowe, wyświetlacze, telewizory, smartwatche, czy słuchawki. Znaczną część użytkowników Asystenta Google stanowią jednak właściciele smartfonów. Oni nie odczują zmiany w sposobie kończenia pracy Asystenta w znacznym stopniu. Smartfon pozwalał bowiem na szybkie kończenie pracy Asystenta przy użyciu jednego przycisku.

Smartwatch można kontrolować przy pomocy Asystenta Google
Asystent Google pozwala na kontrolę smartwatcha, telefonu, słuchawek i innych urządzeń.

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w przypadku innych urządzeń, które nie posiadają ekranu dotykowego. Słowo stop wyłączy Asystenta Google w wielu inteligentnych urządzeniach, które wiele osób ma w domu. To znaczna poprawa komfortu użytkowania ich i kolejny krok przybliżający nas do powstania perfekcyjnego, inteligentnego domu i wielu urządzeń smart.

Głośnik smart sterowany Asystentem Google
Głośnik smart, który można obsługiwać głosowo

Zobacz także inne artykuły o inteligentnych urządzeniach:

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.