Asystent Google w końcu będzie inteligentny? Ma otrzymać wsparcie AI

14.08.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Asystent Google w końcu będzie inteligentny? Ma otrzymać wsparcie AI
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Asystent Google to bardzo przydatne narzędzie. Służy do głosowej obsługi wielu funkcji, na przykład w smartfonie, telewizorze lub smart home. Mogliśmy też zapytać o coś naszego cyfrowego pomocnika, choć odpowiedzi zwykle były dość proste. Wkrótce wszystko może się zmienić, ponieważ Google chce podpiąć do Asystenta sztuczną inteligencję. Czy możliwe będzie wejście z Asystentem w dialog?

Google przetestuje ulepszonego Asystenta

W serwisie Axos pojawiły się informację o tym, że Asystent Google zostanie ulepszony. W pierwszej kolejności amerykański gigant technologiczny przeprowadzi testy, które pozwolą sprawdzić, jak działa Asystent Google używający dużych modeli językowych (jak w Google Bard, czy konkurencyjnym ChatGPT).

Połączenie Asystenta Google z generatywną AI umożliwiłoby bardziej naturalne interakcje z wirtualnym pomocnikiem, a nawet prowadzenie z nim rozmów.

Jak się jednak okazuje, połączenie sztucznej inteligencji i asystenta głosowego nie jest wcale takie proste. Z informacji wysłanych przez władze Google wynika, że wymagane będzie przeorganizowanie pracy wielu zespołów.

Inteligentny Asystent Google początkowo na smartfonach

Pierwszym krokiem ma być podłączenie sztucznej inteligencji do Asystenta Google na urządzeniach mobilnych. Prawdopodobnie, przynajmniej na pierwszych etapach wdrożenia, testy będą odbywały się tylko wewnątrz firmy Google.

Polityka prywatności Google zmieniona

Ciężko powiedzieć, kiedy sztuczna inteligencja w Asystencie pojawi się w powszechnym użyciu lub choćby grupie użytkowników, którzy zgłoszą się do beta testów. W przypadku innych usług, Google uruchamiało je początkowo tylko na wybranych rynkach, czego przykładem jest Bard. Być może podobnie stanie się i tym razem.

Google nie chce zostać w tyle (m.in. za Microsoftem), a ich sztuczna inteligencja zaczyna działać także w innych narzędziach. Przykładami są Gmail lub Dokumenty Google, a w których zaimplementowano AI.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.