Search icon

Gamingowe smartfony ASUS ROG Phone 7 zapowiedziane. Kiedy premiera?

13.02.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Gamingowe smartfony ASUS ROG Phone 7 zapowiedziane. Kiedy premiera?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

ASUS ROG Phone to seria smartfonów kierowanych do graczy. Bezkompromisowa wydajność wsparta dodatkowymi technologiami (np. dedykowanym układem chłodzenia) to gratka dla użytkowników lubujących się w mobilnej rozgrywce. Sprzedawana dziś, szósta generacja ASUSA ROG jest już na rynku dłuższy czas. Czego możemy się więc spodziewać po nadchodzącym Rog Phone 7?

ASUS ROG Phone 7 zadebiutuje w drugiej połowie 2023 roku?

Wiele osób spodziewa się, że ASUS ROG Phone 7 pojawi się na rynku we wrześniu 2023. Wtedy odbywają się targi IFA i to na nich powinniśmy poznać rodzinę ROG Phone 7 pierwszy raz.

Seria obejmować będzie trzy smartfony: ASUS ROG Phone 7, ROG Phone 7D i ROG Phone 7 Ultimate.

Najpewniej pojawią się też pewne różnice w zależności od rynku sprzedaży smartfona. Odmiennej specyfikacji lub oprogramowania możemy się spodziewać w Chinach i Indiach. To dwa największe dziś rynki sprzedaży smartfonów. Nic dziwnego, biorąc pod uwagę ogromną liczbę ludności wymienionych krajów.

ASUS Rod Phone obecnej generacji
ASUS ROG Phone obecnej generacji

Specyfikacja ASUS ROG Phone 7

W rodzinie ASUS ROG Phone 7 dwa modele (ROG Phone 7 i ROG Phone 7 Ultimate) powinny dostać najmocniejszy procesor Qualcomma – Snapdragona 8 Gen2. ROG Phone 7D może natomiast pracować pod kontrolą konkurencyjnego układu – MediaTek Dimensity 9200.

Oba chipsety idą łeb w łeb pod względem wydajności. Danie użytkownikowi wyboru wydaje się więc niezłym pomysłem.

Tradycyjnie możemy się spodziewać osiągnięcia przez gamingowe ASUS-y ROG rekordowych wyników w benchmarkach.

Smartfony zapewne będą pracowały pod kontrolą systemu operacyjnego Android 13. Ze względu na klasę urządzeń i ich dość wysoką cenę, na pewno otrzymamy w nich świetne ekrany AMOLED o wysokiej częstotliwości odświeżania (prawdopodobnie 165 Hz). Ta funkcja jest przydatna szczególnie w grach. ASUS ROG Phone 7 dostanie głośniki stereo i inne udogodnienia.

Najmocniejsza odmiana (ASUS ROG Phone 7 Ultimate) otrzyma 16 GB RAM i pamięć 512 GB lub więcej. Pozostałe odmiany także otrzymają 16 GB RAM, co z pewnością przyda się w wymagających grach. Tam jednak ofertę rozpocznie wersja 256 GB.

Pozostałe informacje dotyczące parametrów urządzeń, dodatkowych funkcji i możliwości będą zapewne pojawiać się systematycznie w ciągu następnych miesięcy. Poczekać też musimy jeszcze na oficjalną cenę Asus ROG Phone 7.

nano google news

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.