Asus na CES 2023: premiera nowych laptopów z serii ROG, ProArt i ExpertBook

10.01.2023 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
Asus na CES 2023: premiera nowych laptopów z serii ROG, ProArt i ExpertBook
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Niemal wszyscy producenci sprzętu komputerowego pokazują swoje nowości na targach CES 2023 w Las Vegas. Także Asus pokazał nowe urządzenia, które powinny wkrótce trafić do sprzedaży. Nowy laptop Asus ExpertBook B9 OLED jest zaprojektowany do zastosowań biznesowych, dwa kolejne komputery to wzmocniony sprzęt dla studentów lub uczniów. To jednak nie koniec nowości Asusa podczas tegorocznych targów w Las Vegas. Producent pokazał tam też szereg innych urządzeń.

Ultrabook Asus ExpertBook B9403 OLED

Pierwszą nowością jest zaawansowany ultrabook. Nowy laptop Asus z serii ExpertBook mimo smukłej obudowy i niskiej wagi jest bardzo wytrzymały. Potwierdza to certyfikat militarny MIL-STD-810H.

Ekran OLED ma rozmiar 14″ i posiada warstwę zapobiegającą odbiciom, a także szerokie kąty widzenia.

W konstrukcji nowego laptopa Asus użyto stopy magnezu. Z informacji od producenta wynika, że to obecnie najlżejszy notebook z ekranem 14″.

CES 2023 - Asus ExpertBook

Za wydajność Asus ExpetBook B9 OLED odpowiada procesor Intel Core vPro najnowszej (13.) generacji. Do tego mamy rozbudowany system chłodzenia, który ma zapewnić optymalne warunki do pracy podzespołów. Pamięć RAM to aż 64 GB. Komputer pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 11 Pro. Dla lepszego zabezpieczenia danych, można wyposażyć go w TRM 2.0.

Asus ma pomysł na to, jaki powinien być laptop dla ucznia

Jaki powinien być laptop dla ucznia, studenta lub nauczyciela? Zapewne pierwsza odpowiedź, jaka przychodzi do głowy to „tani”. Asus ma jednak inne podejście do tej kwestii. Zdaniem tego producenta komputer do zastosowań edukacyjnych powinien cechować się dużą wytrzymałością. Nowy laptop Asus (modele BR1102 (odmiany „C” i „E”) cechuje lepsza odporność, co potwierdziły testy militarne w standardzie wojskowym. Klawiatura w laptopie jest odporna na zalanie, a obudowa jest wzmocniona i odporna na zarysowania lub inne uszkodzenia. Posiada również dodatkowe gumowe elementy dla bezpieczeństwa i lepszego chwytu.

Nowy laptop Asus dla uczniów studentów dostępny jest w dwóch wersjach: standardowej oraz z dotykowym ekranem.

Ta druga wersja, jest laptopem konwertowalnym z ekranem, który można dowolnie obracać w zakresie 360 stopni. Dzięki temu korzystanie z laptopa będzie możliwe na kilka sposobów – także w formie przypominającej tablet.

CES 2023 laptop Asus BR1102

Sprzęt został wyposażony w procesory Intel Core 12-tej generacji. Preinstalowany system operacyjny to Windows 11 Entertainment. Bateria w tym laptopie powinna wystarczyć nawet na 10 godzin nauki, rozrywki, czy pracy.

Ceny nowych laptopów Asusa i ich dokładna specyfikacja nie są jeszcze znane.

CES 2023 nowe laptopy Asus

Nowe laptopy do gier ASUS ROG i profesjonalne laptopy dla twórców Asus ProArt

Graczy powinny najbardziej zainteresować gamingowe laptopy Asus ROG z najnowszymi procesorami Intela. Najmocniejsze warianty zostaną wyposażone w kartę graficzną GeForce RTX 4090. Najnowsze laptopy Asus ROG Strix mogą posiadać 16-to lub 18-calowe ekrany Nebula z żywymi kolorami i wysokim poziomem jasności.

Producent zaprezentował też laptopy do profesjonalnego użytku – projektowania 3D, czy montażu wideo. Posiadają autorską technologię Asus Spatial Vision, która ma pomóc w wizualizacjach trójwymiarowych obiektów. Dzięki niej możemy zobaczyć trójwymiarowy efekt pracy bez konieczności zakładania dodatkowych okularów 3D.

CES 2023 ASUS ProArt Studiobook 16 3D
ASUS ProArt Studiobook 16 3D

Taki sprzęt powinien doskonale sprawdzić się w rękach twórców gier, animatorów 3D, projektantów, architektów, czy fotografów i filmowców. Laptopy te zostały nazwane ProArt. Nowe laptopy Asus ProArt dostaną ekrany 3D OLED i potężną specyfikację techniczną. Model Asus ProArt Studiobook16 3D OLED posiada procesor Intel Core i9-13980HX, kartę graficzną NVIDIA z serii GeForce RTX 40 i do 64 GB RAM. Dysk może mieć tam pojemność nawet 8 TB! Ciekawostką jest dodatkowa funkcja – Asus Dial, czyli umieszczone obok touchpada pokrętło, które ułatwia obsługę zaawansowanych aplikacji.

Doskonałym uzupełnieniem dla takiego laptopa może być natomiast jeden z nowych monitorów ProArt OLED. Zapewniają dobrą jakość obrazu oraz szereg niezbędnych złącz i portów.

Nowy laptop ASUS z ekranem 3D OLED

Asus prezentuje nowe technologie i sporo produktów podczas targów CES 2023

Nowe laptopy Asus to oczywiście nie wszystkie premiery tego producenta podczas targów CES w Las Vegas. Asus zaprezentował między innymi router sieci bezprzewodowej ze standardem Wi-Fi 7,

Ciężko byłoby wymienić wszystkie nowości Asusa. Należą do nich także laptopy z seri Zenbook, TUF Gaming i Vivobook Pro.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.