Search icon

“Argylle – tajny szpieg” – komediowy akcyjniak z Henrym Cavillem z szybką premierą w Apple TV+

11.04.2024 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
“Argylle – tajny szpieg” – komediowy akcyjniak z Henrym Cavillem z szybką premierą w Apple TV+
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

“Argylle – tajny szpieg” to nowy, szpiegowski film akcji produkcji oryginalnej Apple, który już za kilka dni zadebiutuje w serwisie Apple TV+. W obsadzie znaleźli się m.in. Henry Cavill i Dua Lipa.

Argylle – tajny szpieg. Data premiery w Apple TV+

Po dwóch miesiącach od polskiej premiery kinowej “Argylle – tajny szpieg”, nowy szpiegowski akcyjniak zmierza do biblioteki swojej rodzimej platformy streamingowej – Apple TV+. Zgodnie z oficjalną zapowiedzią serwisu zobaczymy go już za kilka dni, dokładnie 12 kwietnia. 

Tak szybki debiut jest zapewne podyktowany rozczarowującym odbiorem filmu, który, mimo gwiazdorskiej obsady i nie mniej znakomitych nazwisk po drugiej stronie kamery, nie zdobył serc widowni. Jeśli jednak chcecie dać mu szansę, pozwólcie, że przybliżymy Wam pokrótce kontekst nadchodzącej premiery VOD. 

Argylle – tajny szpieg – fabuła

Tytuł ma Wam do zaoferowania historię szpiegowską, która rozgrywa się na pograniczu faktów i fikcji. Jak można przeczytać w jego oficjalnej zapowiedzi: 

Elly Conway, grana przez Bryce Dallas Howard, jest samotną, kochającą koty autorką serii bestsellerowych powieści szpiegowskich o niesamowicie efektownym, tajnym agencie Argylle’u (Henry Cavill), który wypełnia misję demaskacji nikczemnego syndykatu szpiegowskiego. 

Kiedy Elly – z pomocą nienawidzącego kotów, prawdziwego szpiega, Aidana (Sam Rockwell) – odkrywa, że jej historia odzwierciedla działania rzeczywistej organizacji szpiegowskiej, rozpoczyna się niebezpieczna gra w kotka i myszkę. 

Aby pozostać o krok przed zabójcami syndykatu, jednocześnie pracując nad zapobieżeniem globalnemu kryzysowi, tych dwoje nieprawdopodobnych konspiratorów – w towarzystwie kota Alfiego – odnajduje się w swojej własnej historii przygodowej.

A tak prezentuje się zwiastun “Argylle”:

Obsada i twórcy 

Jak wspomnieliśmy, dookoła produkcji zgromadzono masę znanych nazwisk. Jego obsadę współtworzą m.in.: Henry Cavill, Bryan Cranston, Bryce Dallas Howard, Sam Rockwell, Catherine O’Hara, Samuel L. Jackson i Dua Lipa (która ostatnimi czasy coraz częściej pojawia się na ekranie). 

Film wyreżyserował zaś Matthew Vaughn (“Kingsman: Tajne służby”, “Gwiezdny pył”) na podstawie scenariusza Jasona Fuchsa (“La La Land”, “To: Rozdział 2”).

Kupując nowego iPhone dostajesz darmowy dostęp do Apple TV+

Źródło: Apple TV+

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.