Search icon

Arcane z nagrodą Emmy dla najlepszego serialu animowanego 2022

09.09.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Arcane z nagrodą Emmy dla najlepszego serialu animowanego 2022
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Nagrody Emmy 2022 zostały już przyznane. Nie zabrakło niespodzianek, wśród których jest nagroda dla animowanego serialu „Arcane” dostępnego na platformie Netflix. Stał się tym samym pierwszą produkcją stworzoną dla serwisu VOD, która została uhonorowana Emmy oraz pierwszą produkcją stworzoną na podstawie licencji gry, której udało się to osiągnąć. Arcane pokonał m.in. seriale „A gdyby…?” „Bob’s Burgers”, „Rick i Morty”.

Arcane zdobywa Emmy 2022

Odbierając statuetkę, współtwórca serialu – Christian Linke – nie ukrywał, że to dla niego naprawdę wielkie wydarzenie:

Dziękujemy za to. To dla nas wielka sprawa, ponieważ wywodzimy się z gier wideo. To było niesamowite widzieć, jak świat przyjmuje nasze postaci i nasze historie. Dziękujemy Netflixowi, który wierzył w nas od początku. Dziękujemy Riot Games, które pracowało nad całym uniwersum i wszystkim ludziom, którzy byli z naszą grą »League of Legends« przez ostatnie 12 lat, przyczyniając się do tego, jak wielka jest teraz.

Emmy dla “Arcane” stanowi zwieńczenie odbioru, z jakim tytuł spotykał się do tej pory. W premierowym tygodniu uplasował się on w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych produkcji na Netfliksie. W liczbach przełożyło się to na aż 34 miliony godzin spędzonych podczas seansu.

Osiągnięty sukces znalazł też odzwierciedlenie w postaci kolejnych kroków biznesowych, podejmowanych w związku z serialem. Z miejsca zapowiedziano bowiem powstanie jego kontynuacji. Riot Games postanowiło zaś wykupić część akcji należących do studia, stojącego za stworzeniem produkcji.

Arcane – fabuła

Serial animowany „Arcane”, to osadzona w utopijnym regionie Piltover i pogrążonej w mroku dzielnicy Zaun historia o początkach dwóch legendarnych bohaterek League – i o sile, która je rozdzieli – tymi słowami pierwszy sezon “Arcane” streścił Netflix. Śledzimy w nim losy dwóch sióstr, które wskutek konfliktu między Piltover i Zaun, napędzanego przez nierówności i nowe technologie, występują przeciwko sobie. 

Źródło: gamesradar.com, Netflix

nano google news

Przeczytaj również:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.