Search icon

Apple wykorzystuje coraz więcej materiałów z recyklingu. Mamy raport za 2021 rok

20.04.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Apple wykorzystuje coraz więcej materiałów z recyklingu. Mamy raport za 2021 rok
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Proekologiczne działania na dobre wpisały się w niemal wszystkie branże otaczającego nas świata. Od papierowych torebek w supermarketach, aż po gigantyczne elektrownie wykorzystujące energię odnawialną. Taką samą, przyjazną dla środowiska, drogę wybierają także producenci elektroniki, w tym również Apple. Właśnie poznaliśmy dane dotyczące wykorzystania materiałów z recyklingu do produkcji sprzętu Apple. Recykling w Apple z roku na rok pełni coraz większą rolę, a wzrost ekologicznych materiałów użytych w sprzęcie Apple jest zauważalny.

Recykling w Apple – znamy wyniki raportu

Amerykański koncern Apple opublikował sporo szczegółów dotyczących wykorzystania ekologicznych materiałów w swojej działalności. Z odzysku pochodzą dziś takie surowce niezbędne do produkcji, jak złoto, kobalt i wolfram. Certyfikowane złoto z recyklingu jest wykorzystywane m.in. w produkcji układów scalonych.

recykling w Apple
Daisy – może rozłożyć na części pierwsze nawet 1.2 mln telefonów rocznie. Między innymi tak Apple pozyskuje surowce z recyklingu.

W 2021 roku aż 20% materiałów wykorzystanych przez Apple pochodziło z recyklingu!

To nie tylko najlepszy pod tym względem wynik w całej historii Apple, ale również bardzo dobry rezultat w skali światowej. Szczegółowy raport, który ma 128 stron, jest dostępny pod tym adresem: Environmental Progress Report. Dane są imponujące! W raporcie wyczytamy m.in., że aż 59% aluminium wykorzystywanego przez Apple pochodzi z recyklingu. W przypadku niektórych modeli nawet 100% aluminium w obudowie pochodzi z ponownego przetworzenia.

Użytkownicy Apple też mogą wspierać ekologiczne działania

Troska o środowisko naturalne w Apple nie przejawia się jedynie w coraz większym wykorzystywaniu materiałów z recyklingu. Klienci Apple mogą wykorzystać Apple Pay do wsparcia fundacji „World Wildlife Fund„. Apple udostępniło bowiem taką opcję z okazji Dnia Ziemi. Poza udostępnieniem możliwości wsparcia finansowego, Apple dostarcza również szerokiego zakresu wiedzy na temat między innymi zmian klimatycznych.

Proekologiczne treści w Apple
Apple publikuje proekologiczne treści z okazji Dnia Ziemi.

Apple określa się jako pioniera w innowacji w zakresie recyklingu. Chce pobudzić takie zmiany w całej branży.

Kolejną zmianą ma być eliminacja tworzyw sztucznych z opakowań. Plastik zniknie z nich do 2025 roku. Może wydawać się to wielkim wyczynem, jednak już teraz Apple stosuje w opakowaniach zaledwie 4% plastiku (dane na 2021 rok). Przez ostatnie 6 lat ilość plastiku w opakowaniach spadła o 3/4.

Raport o recyklingu w Apple – znamy konkretne dane

We wspomnianym wcześniej raporcie o recyklingu w Apple znajdziemy trochę ciekawych danych dotyczących produktów Apple w 2021 roku:

  • 45% pierwiastków ziem rzadkich pochodziło z recyklingu
  • 30% cyny pochodziło z recyklingu (100% cyny z recyklingu użyto do lutowania płyt głównych w iPhone, iPad, Mac, AirPods)
  • 13% kobaltu pochodziło z recyklingu
  • Złoty łańcuch dostaw” – certyfikowane złoto wyłącznie z recyklingu wykorzystane w w przednim i tylnym aparacie, przewodach, a także poszyciu głównej
nano google news

Zobacz także inne artykuły o najnowszych technologiach

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.