Doniesienia o tajemniczym zegarku Apple Watch X i nowych wersjach Watch SE i Watch Ultra

15.02.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Doniesienia o tajemniczym zegarku Apple Watch X i nowych wersjach Watch SE i Watch Ultra
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

W sieci pojawiły się ciekawe informacje na temat nowych modeli inteligentnych zegarków marki Apple. Mówi się o tym, że w przyszłym roku na rynku pojawi się zupełnie nowy model tego urządzenia. Firma z Cupertino pracuje podobno nad zegarkiem Apple Watch Series X, a także nad modelem SE trzeciej generacji. Oba mają pojawić się na rynku w 2024 roku.

Apple Watch X

Wspomniane wyżej informacje opublikował David Hsieh z firmy badawczej Omdia. Zegarek serii X ma mieć większy wyświetlacz niż dostępna obecnie 8. generacja i będzie dostępny w dwóch rozmiarach.

Apple Watch X ma być dostępny w dwóch wariantach z ekranem o przekątnej 1,89 cala (48 mm) oraz 2,04 cala (51,8 mm).

To odpowiednio około 5% i 10% więcej niż w przypadku bieżącej generacji. Warto jednak wyjaśnić, że ze względu na zaokrąglone wierzchołki, powierzchnia wyświetlacza jest nieco mniejsza niż w prostokącie o takiej przekątnej. Dla porównania, wyświetlacz modelu Ultra ma rozmiar 1,99 cala (50,55 mm).

Apple Watch x biały

Oznaczenie „X” ma odnosić się do 10. generacji zegarka, choć nazwa ta nie jest w żaden sposób potwierdzona. Przypomnijmy jednak, że w 2017 roku, 10 lat po premierze pierwszego modelu swojego smartfona, Apple wprowadziło do sprzedaży iPhone’a X. Pierwszy Apple Watch pojawił się w 2014 roku, więc to właśnie za rok przypadnie 10. rocznica jego premiery.

Apple Watch SE 3

Apple Watch SE 3. generacji ma zyskać nieco odświeżony design, co w tym przypadku oznacza przejęcie stylistyki modeli Watch Series 8. Jeśli faktycznie tak się stanie, to Watch SE 3 będzie dostępny w dwóch rozmiarach – z kopertą o przekątnej 41 mm i 45 mm (zamiast dotychczasowych 40 mm i 44 mm).

Apple Watch 8

Apple Watch Ultra 2

Jest spora szansa, że doczekamy się również zegarka Apple Watch Ultra 2. Jego premiera odbędzie się jednak raczej dopiero w 2024 roku, więc zbyt wiele o nim jeszcze nie wiemy. Przecieki sugerują, że wyświetlacz będzie jeszcze większy – 2,1 cala, a Apple zdecyduje się na zastosowanie ekranu microLED zamiast OLED. Pozostaje pytanie, czy tak duży rozmiar smartwatcha to aby na pewno dobry pomysł. Już pierwszy Watch Ultra wydawał się olbrzymi, co odstraszało część potencjalnych użytkowników (i oczywiście jego cena). Na pewno plusem większej koperty jest możliwość zainstalowania większej baterii i wydłużenie czasu pracy.

Na szczegóły specyfikacji musimy jednak jeszcze poczekać.

Źródło: MacRumors, grafiki: zelbo.nyc

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Bloger technologiczny z zamiłowania. Od 2011 roku korzysta z urządzeń marki Apple i interesuje się perypetiami tej firmy, ale nie straszne mu inne tematy związane z nowoczesną technologią użytkową.