Apple Ring – podsumowanie przecieków i plotek

05.07.2024 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Apple Ring – podsumowanie przecieków i plotek
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Pierwsze wzmianki na temat inteligentnego pierścienia Apple Ring pojawiły się niemal 20 lat temu, kiedy jeszcze nikomu nie przyszło do głowy, że takie akcesorium może w ogóle istnieć. Podsumowujemy dotychczasowe plotki na temat tego nieistniejącego jeszcze urządzenia od Apple.

Pierścień Apple Ring – co wiadomo?

Apple Watch jest póki co jedynym urządzeniem z kategorii ubieralnych w portfolio tej firmy.  Przedsiębiorstwo pracuje podobno nad inteligentnym pierścieniem, by poszerzyć ofertę tego typu urządzeń i nie odstawać od konkurencji. Warto chociażby wspomnieć o pierścieniu Oura, który jest na rynku od 2015 roku oraz planach Samsunga, który podobno planuje wypuścić Galaxy Ring jeszcze w tym roku.

Pierwsze koncepcje Apple Ring

Jedna z pierwszych wizualizacji inteligentnego pierścienia marki Apple opublikowana została w 2007 roku przez przez Yanko Design. Projekt określany był jako iRing i obejmował dwa warianty kolorystyczne – biały lub czarny pierścień ze świecącym na niebiesko logo Apple.

Akcesorium miało łączyć się z iPhonem lub iPodem, zapewniając kontrolę odtwarzania i regulacji głośności za pomocą podłużnego paska dotykowego. Do ładowania służyć miała specjalna ładowarka w kształcie pętli, a bateria miała wytrzymywać dwa dni pracy na jednym ładowaniu. 

Warto dodać, że ówczesne możliwości technologiczne niemal wykluczały zaprojektowanie takiego produktu, a następnie wdrożenie go do seryjnej produkcji, ale obecnie sporo uległo zmianie.

Apetyt rósł w miarę jedzenia

W 2013 roku firma badawcza Topeka Capital Markets opublikowała raport, według którego Apple miało pracować nad telewizorem, a jego integralną częścią miał być pierścień, który przejąłby zadanie pilota. Pomysł był taki, że iRing miał być wskaźnikiem nawigacyjnym i umożliwiać sterowanie telewizorem poprzez wykrywanie ruchu, tak jak w przypadku pilotów Magic do telewizorów marki LG.  

Apple Ring – patenty

O tym, że plotki na temat Apple Ring nie są wyssane z palca świadczą chociażby przyznane firmie z Cupertino patenty. Dotyczą one między innymi niewielkiego wyświetlacza oraz technologii związanych z wykrywaniem ruchu i rozwiązań do sterowania wykorzystujących zwrotne odpowiedzi haptyczne. Jeden z pomysłów związany był także z wykorzystaniem tego akcesorium wraz z goglami Apple Vision Pro.

Najbardziej szalony był chyba patent związany z „rozszerzalnym urządzeniem pierścieniowym”, które można nosić na wiele sposobów, w tym jako bransoletka lub część naszyjnika.

Spisek szpiegowski

W 2022 roku pojawiły się plotki, że Apple opracowało zestaw obrączek ślubnych. Akcesoria miały umożliwiać lokalizację współmałżonka, a nawet informować o fakcie ściągnięcia pierścienia z palca.

Wspomniane plotki nie były poparte żadnymi faktami, a tego typu akcesoria nigdy nie powstały. Był to jedynie post opublikowany w mediach społecznościowych, który wzbudził duże zainteresowanie.

Można się jedynie spodziewać, że jeśli Apple Ring kiedykolwiek pojawi się na rynku to firma wdroży rozwiązania znane chociażby z lokalizatora AirTag, które mają zapobiec użyciu go w niepożądany sposób.

Samsung wywołał spekulacje Apple Ring

Kolejne doniesienia na temat inteligentnego pierścienia Apple pojawiły się na początku tego roku tuż po konferencji Unpacked, podczas której firma Samsung poinformowała, że pracuje nad tego typu urządzeniem.

Według raportu opublikowanego przez ETNews, firma z Cupertino prowadzi zaawansowane prace nad takim akcesorium, a świadczyć mają o tym chociażby liczne patenty z tym związane. Podobno trwają już dyskusje na temat daty premiery.

Jak widać, przez kilkanaście ostatnich lat sporo zadziało się wokół tego nieistniejącego produktu Apple. Tak naprawdę nikt nie wie kiedy i czy w ogóle takie akcesorium kiedykolwiek pojawi się na rynku. 

Źródło i grafika: appleinsider

Zegarki Apple Watch

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Bloger technologiczny z zamiłowania. Od 2011 roku korzysta z urządzeń marki Apple i interesuje się perypetiami tej firmy, ale nie straszne mu inne tematy związane z nowoczesną technologią użytkową.