Search icon

Lubisz karaoke? Wyprobuj nową funkcję Apple Music Sing

09.12.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Lubisz karaoke? Wyprobuj nową funkcję Apple Music Sing
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Firma Apple zaprezentowała nową usługę dostępną w ramach serwisu Apple Music. Funkcja Apple Music Sing umożliwi fanom śpiewanie swoich ulubionych utworów. Chodzi po prostu o nowoczesne karaoke.

Apple Music Sing

Co ważne, nowe możliwości dotyczyć będą każdego utworu, który dostępny jest w tym serwisie. Nowa funkcja umożliwia między innymi zabawę w grupie, przejmowanie inicjatywy, występy w duetach oraz jako chórki.

W komunikacie prasowym, który wydała firma Apple, pokrótce opisane zostały najważniejsze funkcje:

  • Regulowany wokal – kontrola poziomu wokalu w utworze. Można śpiewać razem z oryginalnym wykonawcą lub wyłączyć wokal. Kontrola będzie odbywać się w czasie rzeczywistym, więc trudniejsze fragmenty utworu będzie można pominąć, a zaśpiewać tylko te łatwiejsze.
  • Teksty w czasie rzeczywistym – jak to w przypadku karaoke bywa, podczas odtwarzania utworu, wyświetlać się będzie tekst, który ma być śpiewany w danym momencie. Co więcej, będzie on animowany w rytm muzyki.
  • Wokale w tle – linie wokalne, które śpiewane są w tle, będą wyświetlane w inny sposób niż wokal główny, co ułatwi całą zabawę.
  • Widok duetu – tekst wyświetlany będzie oddzielnie dla poszczególnych wokalistów.
apple-music

Warto też dodać, że firma udostępni ponad 50 list, w ramach których dostępne będą utwory świetnie nadające się do tego typu zabawy i dostosowane do działania Apple Music Sing.

Funkcja dostępna będzie dla subskrybentów Apple Music na całym świecie jeszcze w tym miesiącu, bez żadnych dodatkowych opłat. Z Apple Music Sing będzie można korzystać na wszystkich kompatybilnych modelach iPhone’ów i iPadów, a także na nowym Apple TV 4K.

Co ciekawe, za działanie wszystkich opisanych wyżej funkcji odpowiadać będzie sztuczna inteligencja. Już niedługo dowiemy się jak ta nowoczesna technologia sobie z tym poradzi.

Źródło: Apple

nano google news

Może Cię zainteresować:

Bloger technologiczny z zamiłowania. Szczególnie interesują mnie perypetie firmy Apple i produkty, które oferuje. Z urządzeń tej marki korzystam dopiero 10 lat, więc jeszcze wiele muszę się nauczyć.