Apple One – nowa cena i dostępne pakiety. Warto skorzystać?

31.10.2023 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
Apple One – nowa cena i dostępne pakiety. Warto skorzystać?
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Czy można dostać więcej za mniej? Apple One to dowód na to, że jak najbardziej tak. Opłacając jeden, wcale nie taki wysoki abonament, otrzymujemy dostęp do kompletnego pakietu usług. Na każdym swoim urządzeniu mamy ulubioną muzykę, najnowsze filmy i seriale, gry mobilne na zabicie nudy oraz swoje zdjęcia i dokumenty. Wszystko to bez reklam i bez ograniczeń. Przyjrzyjmy się temu, co konkretnie otrzymujemy i jak wysoka (a właściwie niska) jest w przypadku Apple One subskrypcja.

Czym jest Apple One?

Apple One to pakiet usług kierowany do posiadaczy urządzeń producenta z nadgryzionym jabłkiem w logo. Daje miejsce w chmurze na pliki osobiste oraz dostęp do platform rozrywkowych. W zestawie kosztuje to dużo mniej, niż gdyby płacić każdą subskrypcję osobno.

Z Apple One możesz korzystać na wszystkich swoich urządzeniach – tak długo jak jest to sprzęt z ekosystemu Apple. Dostęp do wszystkich tych kolekcji oraz swoich plików zapisanych w chmurze dają ci więc:

  • smartfon iPhone (z systemem iOS 14 lub nowszym),
  • tablet iPad (z systemem iPadOS 14 lub nowszym),
  • przystawka Apple TV (z systemem tvOS 14 lub nowszym),
  • komputer Mac (z systemem macOS Big Sur 11.1 lub nowszym),
  • laptop MacBook (z systemem macOS Big Sur 11.1 lub nowszym).

Pojedyncze usługi są również dostępne na innych platformach: Apple TV+ działa na przykład także na komputerach z systemem Windows (przez przeglądarkę internetową), konsolach Xbox i PlayStation, a także telewizorach LG i Samsung oraz Android TV. Podobnie muzyki w Apple Music możesz słuchać także na telewizorach Smart TV, urządzeniach z systemami Windows i Android oraz inteligentnych głośnikach popularnych marek.

Co otrzymuję w pakietach Apple One?

Do wyboru są dwa pakiety Apple One: Dla Ciebie i Dla Rodziny. O różnicach między nimi szerzej powiemy za chwilę, ale najważniejsza informacja jest taka, że w obu przypadkach na zestaw składają się następujące usługi:

Apple Music to biblioteka kilkudziesięciu milionów utworów muzycznych z najrozmaitszych gatunków (nie wyłączając z tego absolutnych premier). Można ich słuchać online i pobierać do odsłuchu offline – naturalnie bez reklam.

Apple TV+ to obszerny katalog filmów i seriali Apple Original. Jest dynamicznie rozbudowywany o kolejne tytuły, które można oglądać online lub pobierać do późniejszego obejrzenia bez dostępu do Internetu.

Apple Arcade to usługa, w ramach której można grać w przeszło 180 gier mobilnych. Do wyboru są mniejsze i większe produkcje z praktycznie każdego gatunku – bez reklam ani jakichkolwiek mikropłatności. Płacisz i grasz.

Apple iCloud to nic innego jak dysk w chmurze. Krótko mówiąc: otrzymujesz do swojej dyspozycji przestrzeń na zdjęcia, filmy, dokumenty i inne pliki osobiste, które synchronizują się na wszystkich twoich urządzeniach.

Ile kosztuje Apple One?

Pakiet „Apple One Dla Ciebie” kosztuje 39,99 zł miesięcznie i oprócz subskrypcji Music, tv+ i Arcade oddaje ci 50 GB w chmurze iCloud. Z kolei pakiet „Apple One Dla rodziny” kosztuje 49,99 zł miesięcznie i daje dostęp do tych samych usług, ale pozwala wykorzystać więcej, bo 200 GB przestrzeni na pliki.

Z pakietu Apple One dla rodziny możesz korzystać wraz z pięcioma innymi osobami. Każda loguje się do usług za pomocą własnego konta (Apple ID), dzięki czemu otrzymuje spersonalizowane rekomendacje i ma dostęp tylko do swoich treści.

Wypada podkreślić, że takie ceny oznaczają, że w obu przypadku sporo się zaoszczędza (50-70 złotych) w porównaniu z sytuacją, w której poszczególne za abonamenty płaciłoby się osobno.

pakiety Apple One

Apple One w Polsce – czy różni się od innych krajów?

Z usługami tego typu tak już jest, że oferty różnią się w zależności od kraju, w jakim się znajdujemy. Nie inaczej wygląda sytuacja w przypadku abonamentu Apple One. Nie chodzi tylko o pewne różnice w samych bibliotekach filmów czy seriali, ale nawet o składniki pakietu.

Przykładowo w Stanach Zjednoczonych dostępny jest specjalny pakiet Apple One Premier, w którego skład wchodzą również usługi: Apple News+ (dająca dostęp do najnowszych wydań czasopism i magazynów) oraz Apple Fitness+ (dla miłośników aktywnego stylu życia), a w chmurze iCloud do dyspozycji są aż 12TB*.

Apple One w Polsce i USA – różnice

W Polsce nie ma pakietu Premier, ale z drugiej strony Apple One nie jest w żaden sposób uboższe, gdy chodzi o podstawowe usługi. Co więcej – dla Polaków w przypadku Apple One cena (w przeliczeniu) jest zdecydowanie niższa niż w Stanach Zjednoczonych czy też wielu innych krajach europejskich.

* W Polsce również możemy rozszerzyć przestrzeń na pliki w chmurze iCloud z 50 (plan indywidualny) czy 200 GB (plan rodzinny) aż do 12TB. Taka opcja została wyceniona przez Apple na 299,99 zł miesięcznie (płatne dodatkowo do wybranego abonamentu Apple One), pakiet 2 TB to koszt 49,99 zł.

Czy warto kupić Apple One?

Niektórzy zastanawiają się, co sprawia, że Apple cieszy się tak dużym zainteresowaniem i ma tak mocną pozycję. Sekret tkwi nie tylko w tym, że sprzęt i system jest niezawodny, ale też w tym, że wszystkie jego urządzenia i usługi tworzą spójny ekosystem, pozwalający pracować i bawić się znacznie efektywniej i wygodniej.

Apple One Pakiety

Apple One jest dowodem na to, że tak faktycznie jest. Dla posiadaczy sprzętu z nadgryzionym jabłkiem w logo jest to naprawdę atrakcyjna oferta. Pozwala sporo zaoszczędzić, a przy okazji otwiera drzwi do niemal nieograniczonych pokładów rozrywki wszelkiego rodzaju. Odpowiedź na pytanie z nagłówka może więc być tylko jedna: tak, zdecydowanie warto kupić Apple One.

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Bloger technologiczny z zamiłowania. Od 2011 roku korzysta z urządzeń marki Apple i interesuje się perypetiami tej firmy, ale nie straszne mu inne tematy związane z nowoczesną technologią użytkową.