Apple Music za darmo na 6 miesięcy? Tak, jeśli masz konsolę Sony PS5

18.11.2023 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Apple Music za darmo na 6 miesięcy? Tak, jeśli masz konsolę Sony PS5
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Właścicieli najnowszej konsoli do gier PlayStation 5 mogą skorzystać z ciekawej promocji. Możliwe jest uzyskanie dostępu do platformy streamingowej Apple Music zupełnie za darmo i to aż na pół roku. Jak działa promocja?

Darmowe Apple Music – 6 miesięcy bez opłat dla właścicieli PlayStation 5

Konsola do gier Sony PlayStation 5 to bez dwóch zdań udany produkt Sony. Cieszy się uznaniem milionów graczy z całego świata. To właśnie do nich kierowana jest promocja związana z Apple Music. Dostęp do platformy z muzyką i podcastami na pół roku możemy uzyskać zupełnie za darmo.

Jeśli myślałeś nad zakupem konsoli Sony PS5, być może darmowy dostęp do Apple Music na 6 miesięcy Cię przekona!

Odebranie tego atrakcyjnego gratisu nie jest trudne. Po zakupie konsoli wystarczy zalogować się do naszego konta PlayStation Network. Będziemy też potrzebować Apple ID – identyfikatora związanego z aplikacją Apple Music.

Instrukcja uruchomienia darmowego dostępu do serwisu z muzyką jest dość prosta, składa się z kilku kroków:

  1. Pobieramy aplikację Apple Music na PlayStation 5
  2. Otwieramy aplikację Apple Music na konsoli i wykonujemy polecenia pokazane na ekranie
  3. Logujemy się w aplikacji (jeśli nie masz konta – załóż je tworząc Apple ID)

Gotowe! Od tego momentu przez pół roku możemy bez dodatkowych opłat korzystać z Apple Music na naszej nowej konsoli. Warto ustawić sobie dodatkowe przypomnienie, aby zawczasu zrezygnować z subskrypcji lub opłacać ją po upływie pół roku. Po 6 miesiącach od włączenia usługi zostaniemy bowiem obciążeni opłatą miesięczną w wysokości 21,99 złotych rocznie. Być może wtedy zdecydujesz się na przedłużenie „współpracy” z Apple Music, a może lepsza okaże się inna aplikacja? Na rynku jest kilka aplikacji do streamowania muzyki – działają dość podobnie.

PlayStation 5
Źródło: Sony

Apple Music, a może inna aplikacja do muzyki?

Najpopularniejsze aplikacje do słuchania muzyki z Internetu to obecnie:

  • Spotify
  • Tidal
  • YouTube Music
  • Apple Music
  • Amazon Prime Music

Działają w dość podobny sposób. Bez dwóch zdań najpopularniejszą platformą jest obecnie Spotify – prekursor aplikacji do streamowania muzyki. Porównanie oferty Spotify i Apple Music nie jest proste – kosztują niemalże tyle samo (Spotify jest o 2 zł miesięcznie tańszy), znajdziemy tam podobne funkcjonalności i niemal identyczną, ogromną bazę muzyki. Apple Music z pewnością przyciągnie do siebie fanów Apple – na przykład posiadaczy iPhone. Spotify jest natomiast na tyle popularną opcją, że na rynku jest sporo urządzeń z dedykowanymi funkcjami (np. Spotify Connect). Na korzyść Spotify przemawia również niedrogi pakiet rodzinny – za 29,99 złotych możemy podłączyć aż sześć kont.

Niektóre aplikacje do słuchania muzyki dostaniemy w pakietach z innymi usługami. Tak będzie na przykład w przypadku opłacania usługi YouTube Premium – wtedy opłacalne będzie skorzystanie z YouTube Music. Podobnie wygląda kwestia z płatną subskrypcją Amazon Prime – w jednym pakiecie otrzymamy bonusy w sklepie internetowym, dostęp do VOD i do muzyki. Opcja dostarczona przez Amazona okazuje się najtańsza. W Amazon Prime Amazon Music może być bezpłatny, choć opcja ta dostępna jest dziś tylko w Stanach Zjednoczonych. Oczywiście, właściciele PlayStation 5 mogą w pierwszej kolejności skorzystać z darmowego dostępu do Apple Music – promocja trwa aż przez 6 miesięcy.

Wkrótce na rynek trafi PlayStation 5 Slim

Promocja umożliwiająca uzyskanie darmowego dostępu do Apple Music przez 6 miesięcy wydaje się ciekawa i może zachęcić do kupna nowej konsoli PlayStation 5. Zwłaszcza, że można obecnie liczyć na promocyjną cenę – w zestawie z grą Marvel Spider-Man 2 Sony wycenia swój produkt na 2199 złotych. Pamiętajmy jednak, że wkrótce na rynek trafi odchudzona wersja PS5 Slim.

PlayStation 5 w Komputronik za 2199 złotych
PlayStation 5 w Komputronik za 2199 złotych

Pod względem parametrów i wydajności PlayStation 5 Slim nie różni się od podstawowej wersji. Jest natomiast o 30 procent mniejsza i o 20 procent lżejsza, a wersja Digital będzie umożliwiać podłączenie napędu Blu-ray (do kupienia oddzielnie).

Gdy PlayStation 5 Slim trafi na rynek, poprzednia wersja przestanie być produkowana i będzie stopniowo wycofywana ze sprzedaży.

Źródło zdjęć: Sony.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.