Jeszcze droższy iPhone Ultra? Tim Cook twierdzi, że ludzie i tak go kupią

08.02.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Jeszcze droższy iPhone Ultra? Tim Cook twierdzi, że ludzie i tak go kupią
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Firma Apple rozważa wprowadzenie na rynek zupełnie nowego modelu iPhone’a. Będzie to smartfon najwyższej klasy, który w ofercie pojawi się wraz z modelami Pro oraz Pro Max. Premiera nowego modelu ma się odbyć w 2024 roku.

iPhone Ultra dopiero w przyszłym roku

Wzmianki na temat iPhone’a Ultra pojawiły się we wrześniu 2021 roku. Wtedy to w swoim cotygodniowym biuletynie napisał o nim Mark Gurman, redaktor serwisu Bloomberg.

Twierdził on wówczas, że nowy model pojawi się w bieżącym roku i zastąpi iPhone’a 15 Pro Max, ale prognozy te zmieniły się dość radykalnie.

Model Ultra ma pojawić się dopiero w 2024 roku i będzie jeszcze droższy niż smartfony Pro Max (których cena zaczyna się od 7199 zł).

Temat został już podobno omówiony na wewnętrznym spotkaniu przedstawicieli firmy Apple i jak to ujął Tim Cook:

„Wzrost cen nie jest problemem. Konsumentów da się przekonać do wydawania więcej.”

iPhone 16 Ultra ma być wyraźnie droższy od pozostałych modeli i być przeznaczony dla szczególnie wymagających użytkowników, którzy są w stanie zapłacić wyższą cenę za posiadanie urządzenia wyraźnie lepszego i bardziej prestiżowego od „normalnych wariantów”.

iphone ultra concept
Jedna z koncepcji wyglądu iPhone Ultra

Warto dodać, że oprócz iPhone 16 Ultra wciąż ma być dostępny iPhone 16 Pro Max, co oznacza, że nowy topowy model musi oferować coś wyjątkowego, aby uzasadnić dodatkowy wydatek.

Dla przypomnienia – najdroższy obecnie wariant iPhone 14 Pro Max kosztuje 10499 zł.

Co wiadomo o iPhone Ultra?

Oczywiście w tym momencie nie wiadomo dokładnie, czym nowy model iPhone 16 Ultra będzie się różnić od smartfonów serii Pro oraz Pro Max, ale Gurman spekuluje, że firma zastosować może jeszcze lepszy aparat, lepszy wyświetlacz, bardziej wydajny układ Apple Silicon oraz obudowę pozbawioną portów i ładowanie zwrotne.

Wcześniejsze plotki dotyczące nowego iPhone 16 Ultra informowały z kolei, że elementy obudowy wykonane będą z tytanu zamiast stali nierdzewnej, co też będzie miało wpływ na cenę.

Mówi się także o zwiększeniu ilości pamięci RAM do 8 GB oraz wykorzystaniu półprzewodnikowych przycisków do regulacji głośności oraz do włączania i wyłączania smartfona. Kilkukrotnie wspomniano także o peryskopowym obiektywie z co najmniej 6-krotnym zoomem optycznym.

Raczej nie należy oczekiwać, że wariant Ultra będzie pierwszym składanym iPhonem, chociaż jest bardzo prawdopodobne, że firma już rozwija ten projekt.

A na koniec jeszcze jedna z wizualizacji, jak mógłby wyglądać nowy iPhone Ultra.

Źródło: Power On, grafika: 4RMD

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Bloger technologiczny z zamiłowania. Od 2011 roku korzysta z urządzeń marki Apple i interesuje się perypetiami tej firmy, ale nie straszne mu inne tematy związane z nowoczesną technologią użytkową.