Najlepsze aplikacje do zwiedzania Polski, Europy i świata

08.06.2022 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
Najlepsze aplikacje do zwiedzania Polski, Europy i świata
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Wybierając się w nowe miejsce, z pewnością poszukujesz w Internecie informacji o transporcie, cenach biletów czy miejscach, w których można spróbować lokalnej kuchni. Nie mniej istotne są też te, które podpowiedzą, jakie miejsca są warte sprawdzenia. Pomocne mogą tutaj być aplikacje do zwiedzania. Które z nich są warte polecenia? Sprawdźmy!

Jakie aplikacje mogą się przydać w trakcie zwiedzania?

Wyjeżdżając na wakacje potrzebujesz wielu różnych informacji. Przed urlopem warto zatem zainstalować kilka przydatnych aplikacji, dzięki którym skupisz się przede wszystkim na wypoczynku, a nie poszukiwaniu informacji.

Pomocne będą apki, które ułatwiają planowanie podróży, np. podpowiedzą, co należy spakować na wyjazd w dane miejsce. Nie mniej istotne są też te, które ułatwiają znalezienie noclegu, szczególnie, gdy lubisz spontaniczne wyjazdy. Przydatne będą też aplikacje, które ułatwią podróżowanie samochodem, jak np. Yanosik czy AutoPay.

Warto też zwrócić uwagę na aplikacje, które pomogą odnaleźć się w obcym mieście. Pozwalają one na kupno biletów lub sprawdzenie aktualnych rozkładów jazdy komunikacji miejskiej, a także znalezienie dobrej restauracji. Dobrze na swoim telefonie mieć też aplikacje do płatności – szczególnie za granicą będą one niezbędne, gdy chcemy płacić inną walutą.

Nie mniej istotne są też aplikacje, które pozwolą odkryć nowe szlaki, będą monitorować Twoją aktywność oraz wskażą, jaka pogoda Cię czeka w kolejnych dniach.

Polecane aplikacje do zwiedzania

Aplikacja turystyczna ma wiele zalet. Przede wszystkim docenią ją osoby, które lubią aktywnie spędzać czas oraz poznawać nowe miejsca. Poniżej znajdziesz nasze propozycje aplikacji, które oferują dużo ciekawych informacji i pozwalają na zaplanowanie urlopu w najlepszy możliwy sposób.

Footsteps – poznaj ciekawe miejsca w Polsce

aplikacja turystyczna do zwiedzania Polski

Footsteps to aplikacja do zwiedzania Polski, która udostępnia setki gotowych tras zwiedzania i tysiące zachwycających punktów. Przydatną opcją jest w niej możliwość dopasowania atrakcji do swoich indywidualnych preferencji. Wystarczy tylko zaznaczyć, kim się jest (np. Turystą, Głową rodziny, Imprezowiczem), a aplikacja zaproponuje trasy, które będą Ci najbardziej odpowiadać.

Propozycje zostały przygotowane przy współpracy z przedstawicielami urzędów miast oraz miejskimi przewodnikami i mieszkańcami danego regionu. Dzięki temu można zwiedzić nie tylko klasyczne i najbardziej charakterystyczne punkty, ale też miejsca, które pokażą miasto od zupełnie innej strony.

Tripadvisor – aplikacja do zwiedzania świata

aplikacja do zwiedzania świata

Tripadvisor to nie tylko hotele i restauracje, ale przede wszystkim aplikacja do zwiedzania świata. Pozwala na przeglądanie recenzji oraz zdjęć atrakcji turystycznych wykonanych przez innych ludzi oraz zlokalizowanie ich na mapie. Dzięki niej, można zapoznać się z milionami opinii i na tej podstawie zdecydować, czy dane miejsce jest godne uwagi.

W aplikacji można ułożyć swój własny plan zwiedzania, na podstawie zapisanych wcześniej miejsc, które chciałbyś zwiedzić. Dodać do niego można różne notatki i linki, a także udostępnić osobie, z którą wybierasz się w podróż.

Foursquare – odkryj ciekawe miejsca w mieście

aplikacja do zwiedzania miast

Doskonała aplikacja do zwiedzania miast, która pozwala na odkrywanie nowych miejsc w pobliżu. Pełni funkcję przewodnika po mieście i pomaga w znajdowaniu atrakcji w wybranym obszarze. Aplikacja wykorzystuje ponadto sztuczną inteligencję – poznaje Twoje zainteresowania i na ich podstawie poleca odpowiadające Ci miejsca. Im częściej korzystasz, tym propozycje będą lepiej dopasowane. Wskaże nie tylko interesujące miejsca, ale też podpowie, gdzie zrobić zakupy lub zjeść posiłek.

Culture Trip – rekomendacje od lokalnych użytkowników

aplikacja z opiniami lokalnych użytkowników

Ta aplikacja nieco różni się od pozostałych i przyda się do niej znajomość angielskiego. Znaleźć w niej można wiele rekomendacji od lokalnych znawców danego obszaru. Pozwala to zaplanowanie wyjątkowych wycieczek. Wystarczy tylko wybrać miasto, do którego masz zamiar wyjechać. Pokażą się wówczas artykuły, np. “Niesamowite przygody w X za mniej niż 30$”, albo “10 najlepszych ulic w X”. Możesz je pobierać na swoje urządzenie i korzystać z nich nawet, gdy nie masz Internetu.

Tropter – zwiedzaj miasta Europy

aplikacja do zwiedzania Europy

Jeśli interesują Cię aplikacje do zwiedzania Europy, to Tropter będzie dla Ciebie strzałem w dziesiątkę. Znaleźć w niej można mapę atrakcji, która obejmuje Polskę i europejskie miasta. Numerki przy każdym punkcie oznaczają ich ranking w danym miejscu. Aplikacja jest prosta w obsłudze, bardzo przejrzysta i zapewnia dodatkowe informacje, takie jak np. ceny biletów wstępu.

Aplikacja nie jest już dostępna.

Może Cię zainteresować:

Filozof z wykształcenia, fanka nowych technologii i gier komputerowych. W wolnych chwilach uwielbia grać w Talisman, czytać fantastykę i biografie, piec ciasta i babeczki oraz jeździć na rowerze.