Katolickie aplikacje religijne na Android i iPhone

23.02.2023 |
| Clock Przeczytasz w 5 Minuty
Katolickie aplikacje religijne na Android i iPhone
Przeczytasz w 5 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Smartfonowe aplikacje mają tak szeroką tematykę, że nikogo nie powinno zdziwić, że także osoby wierzące znajdą wśród nich coś dla siebie. Wiele z nich pomaga w codziennej modlitwie, jak i pozwala na zapoznanie się z treścią Pisma Świętego czy Katechizmu Kościoła Katolickiego. Które chrześcijańskie aplikacje warto mieć na swoim telefonie? Mamy kilka ciekawych propozycji.

Aplikacje religijne – dlaczego warto z nich korzystać?

Rozwój technologiczny, a co za tym idzie głównie Internet, sprawił, że każdy znajdzie w sieci coś dla siebie. Chrześcijanie mogą pochwalić się między innymi katolickim Facebookiem, czyli serwisem Agappe.pl, który promuje religijne treści i łączy ludzi wierzących.

Aplikacje katolickie są przeznaczone dla osób, które chciałyby zawsze mieć dostęp do istotnych dla nich treści, takich jak Pismo Święte czy różnego rodzaju modlitwy.

Pomagają one również w nawiązywaniu kontaktów z innymi ludźmi, którzy wyznają takie same wartości.

8 najlepszych katolickich aplikacji religijnych

Hallow – darmowa aplikacja chrześcijańska

aplikacja religijna hallow

Aplikacja religijna Hallow jest dostępna do pobrania za darmo, jednak z niektórych jej funkcji można skorzystać po wykupieniu subskrypcji (po bezpłatnym okresie próbnym). Po zainstalowaniu aplikacji możesz wybrać odpowiadające Ci opcje, typu rodzaj modlitwy (np. do snu, lub refleksje nad Pismem Świętym) oraz cel, jaki chcesz osiągnąć (np. powrót do wiary, znalezienie nowych sposobów modlitwy). Aplikacja Hallow zapewnia dostęp do sesji medytacyjnych z przewodnikiem audio, a także tych tradycyjnych.

Modlitwa w drodze – modlitewnik na telefon

aplikacja religijna na telefon

Poszukujesz sposobu na to, by zawsze mieć przy sobie modlitewnik? Aplikacja Modlitwa w drodze zapewni Ci dostęp do kilkunastominutowych rozważań religijnych, zarówno w formie tekstowej, jak i dźwiękowej. Oprócz codziennej modlitwy możesz skorzystać też z różańca, rachunku sumienia i wielu innych przydatnych treści. Otrzymujesz też dostęp do indywidualnej bazy ulubionych medytacji. Aplikacja jest łatwa w obsłudze i pozwala modlić się wszędzie – w drodze do pracy, szkoły czy na studia.

Katechizm Kościoła Katolickiego (KKK) – aplikacja dla każdego katolika

Katechizm Kościoła Katolickiego

Aplikacja pozwala zapoznać się dogłębnie z treścią Katechizmu Kościoła Katolickiego. Posiada wiele przydatnych funkcji, takich jak wyszukiwania według hasła tematycznego, szukanie dowolnego słowa w treści, a także przeglądanie pozycji po numerach, działach czy zakładkach. Dodatkowo w aplikacji można zapoznać się z Konstytucją Apostolską “Fidei depositum”, ogłoszoną z okazji publikacji Katechizmu. Całość prezentuje się bardzo przejrzyście, dzięki czemu KKK jest łatwe w obsłudze.

Laudate – przejrzysta aplikacja do modlitwy

modlitewnik na telefon

W tej jednej z najobszerniejszych aplikacji znajdziesz podręczny zestaw modlitw, różnych czytań oraz wiadomości powiązanych z Kościołem Katolickim. Do tego warto zwrócić uwagę na codzienne medytacje, bibliotekę encyklik papieskich, stacje Drogi Krzyżowej czy infografikę, która pomaga w odmawianiu różańca. Aplikacja oferuje także inne treści, w tym podcasty oraz możliwość tworzenia własnych modlitw. Laudate jest dostępne w języku polskim i nie zawiera reklam. Aplikacja jest dostępna za darmo.

Rachunek Sumienia – niezbędna katolicka aplikacja

rachunek sumienia - przydatna aplikacja dla katolików

Aplikacja Rachunek Sumienia ma na celu wsparcie osób, które przygotowują się do sakramentu pokuty. Sprawdzi się zarówno dla osób dorosłych, ale też dla dzieci, jak i młodzieży. Oprócz rachunku sumienia można znaleźć w niej również sam opis przebiegu spowiedzi oraz modlitwy, jakie jej towarzyszą (przydatne zarówno przed, jak i obrzędzie). Rachunek Sumienia oferuje również dostęp do nauk Katechizmu Kościoła Katolickiego, które mówią o sakramencie pokuty. Aplikacja jest dostępna za darmo, w języku polskim.

Pismo Święte – przydatna aplikacja biblijna

aplikacja biblijna na smartfona

Jeśli chcesz mieć zawsze pod ręką Pismo Święte, zainstaluj tę aplikację na swoim telefonie. Umożliwia ona czytanie Biblii w dowolnie wybrany sposób – ciągły lub tylko wybranych fragmentów. Warto zwrócić uwagę na opcję zapisywania ulubionych treści i zaznaczania wybranych wersów. Dzięki aplikacji możesz każdego dnia zapoznać się z czytaniami z liturgii Kościoła Katolickiego. Znajdziesz w niej również listę popularnych modlitw. Z Pisma Świętego skorzystasz bez konieczności połączenia z Internetem.

Śpiewnik Kościelny – aplikacja z pieśniami kościelnymi

Śpiewnik Kościelny - aplikacja religijna na telefon

Jeśli interesuje Cię śpiewnik religijny, ta aplikacja zdecydowanie Ci się przyda. Dzięki niej otrzymasz dostęp do ponad 10 tysięcy pieśni kościelnych na każdy dzień. Wygodna forma elektroniczna sprawia, że możesz mieć je zawsze pod ręką, na przykład podczas ogniska oraz każdego innego spotkania dotyczącego wiary. Dzięki wyszukiwarce bez problemu znajdziesz ulubiony utwór. Co więcej, oprócz pieśni, w aplikacji dostępne są także modlitwy, litanie i różaniec.

Pogłębiarka – aplikacja do medytacji chrześcijańskiej

Kolejna propozycja jest dla osób, które chcą pogłębić spojrzenie w głąb siebie i połączyć je z bardziej świadomą modlitwą i refleksją nad swoim życiem i postępowaniem. Aplikacja Pogłębiarka udostępnia użytkownikom codzienne rozważania Ewangelii (Rozrusznik), medytacje (indywidualne i prowadzone przez lektora) oraz Sortownik (ignacjański rachunek sumienia). Znaleźć tutaj można również szereg materiałów wideo dotyczących męskości, kobiecości i emocji.

Może Cię zainteresować:

Filozof z wykształcenia, fanka nowych technologii i gier komputerowych. W wolnych chwilach uwielbia grać w Talisman, czytać fantastykę i biografie, piec ciasta i babeczki oraz jeździć na rowerze.