Jaka aplikacja na siłownię? Ranking TOP 7

28.11.2023 |
| Clock Przeczytasz w 5 Minuty
Jaka aplikacja na siłownię? Ranking TOP 7
Przeczytasz w 5 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Osoby prowadzące aktywny tryb życia często decydują się skorzystać z możliwości oferowanych przez technologię. Dzięki niej można sprawniej monitorować efekty ćwiczeń oraz stan zdrowia. Do wyboru mamy ogromną ilość aplikacji na telefon i tablet. Przydają się zapalonym sportowcom, a także amatorom rozpoczynającym swoją przygodę na siłowni. Dobra aplikacja do ćwiczeń na siłowni pomoże w poprawnym ich wykonywaniu oraz trzymaniu się ustalonego planu treningowego.

Polecane aplikacje na siłownię

 1. Gymlify – dziennik treningowy
 2. GymRun – Dziennik Treningowy FitTracker
 3. 7 Minutowe Ćwiczenia
 4. StrongLifts 5×5
 5. JEFIT
 6. Ćwiczenia dla kobiet
 7. FitOn Workouts & Fitness Plans

Co powinna mieć aplikacja do ćwiczeń na siłowni?

Warto zwrócić uwagę na kilka funkcji, które mają dobre aplikacje na siłownie:

 • prosta w obsłudze – wskazana jest tutaj intuicyjna obsługa i proste menu. Pomoże to uniknąć problemów z wyszukiwaniem konkretnej opcji podczas treningu.
 • duży wybór ćwiczeń – każdy wybierze coś dla siebie, zarówno ćwiczenia na konkretne rodzaje mięśni, jak i te z wykorzystaniem wybranego sprzętu.
 • duży wybór programów treningowych – pomocny przy dostosowywaniu ćwiczeń do swojego celu. Może to być poprawa kondycji, spalanie tłuszczu, budowa masy mięśniowej i inne.
 • poziomy trudności – pomogą dobrać ćwiczenia zarówno dla amatorów, jak i tych bardziej zaawansowanych.
 • instruktażowe animacje i filmy wideo – ułatwiają naukę poprawnego wykonywania ćwiczeń.
 • personalizacja – dostosowanie treningów do własnych celów.
 • monitorowanie parametrów zdrowia – w połączeniu ze smartbandem stanowi nieocenioną pomoc w kontrolowaniu stanu zdrowia podczas treningu.
 • statystyki – ułatwiają kontrolowanie, czy wszystko idzie zgodnie z planem.
 • wykresy, diagramy – wizualne podsumowanie informacji jest bardziej przejrzyste i zrozumiałe.
 • planowanie posiłków i przepisy – początkującym przydadzą się sugestie dotyczące diety.
 • tryb offline – aplikacja na siłownie działa nawet bez dostępu do Internetu, co jest pomocne w miejscach z ograniczonym zasięgiem.

Najlepsze aplikacje na siłownię. Ranking TOP 7

Wybraliśmy kilka aplikacji, które szczególnie mogą się przydać w trakcie ćwiczeń na siłowni. Są wśród nich propozycje na telefony z Androidem oraz na iPhone.

Gymlify – dziennik treningowy

Gymlify - dziennik treningowy
Źródło: Google Play

Polska aplikacja z ćwiczeniami na siłownię, a także świetny dziennik treningowy dla osób ćwiczących w domu. Pokazuje ponad 200 ćwiczeń na maszynach, z ciężarami, z wykorzystaniem masy ciała i wiele innych. Zawiera ponad 20 darmowych zestawów ćwiczeń o różnym stopniu zaawansowania. Każdy może też dodać własne ćwiczenia i plany treningowe. Przydatny jest licznik odmierzający czas ćwiczeń.

Dodatkowo mamy statystyki i rekordy osobiste, a także dostęp do historii treningów i kalkulatora BMI.

GymRun – Dziennik Treningowy FitTracker

GymRun - Dziennik Treningowy FitTracker
Źródło: Google Play

Prosta, a jednocześnie bardzo praktyczna aplikacja do zapisywania treningu siłowego. Duży wybór ćwiczeń, które można dodać do ulubionych z podziałem na grupy mięśni. Można zarządzać programami treningowymi wedle własnego uznania. Dostępne są również notatki do każdego ćwiczenia i serii. Wystarczy uzupełnić swój profil, wybrać ćwiczenie i rozpocząć trening. Na ekranie wyświetli się odliczanie, które określa długość wykonywania ćwiczenia. Mamy też statystyki, jednak dostępne w wersji premium.

7 Minutowe Ćwiczenia

7 Minutowe Ćwiczenia
Źródło: Google Play

Popularna darmowa aplikacja na siłownie i nie tylko. Świetny wybór dla początkujących, którzy nie są gotowi na długie treningi. Mamy tu ćwiczenia trwające siedem minut, do których nie potrzeba profesjonalnego sprzętu.

Aplikacja wyświetla przypomnienie o codziennych ćwiczeniach i pozwala na dostosowywanie czasu serii do własnych możliwości. Można też wstrzymać ćwiczenie i przejść do następnego. Dziennik ćwiczeń pokazuje łączny czas wykonanych treningów. Znajdziemy też ćwiczenia dla kobiet, instrukcje głosowe oraz obsługę Google Fit.

StrongLifts 5×5

Źródło: App Store

Aplikacja z ćwiczeniami na siłownię polecana przez Apple. Prosta i intuicyjna w użytkowaniu. Idealna dla osób podnoszących ciężary.

Bezpłatne funkcje zachęcają do przetestowania aplikacji w praktyce. Darmowy program treningu siłowego oferuje liczne opcje automatyczne, takie jak zwiększanie ciężaru, odciążenie czy odpoczynek. Mamy też planer tygodniowy, wykresy i notatki.

W wersji Premium mamy dostęp do większej ilości ćwiczeń i filmów z instrukcjami. Można również skorzystać z kalkulatora ciężarów i tworzyć własne treningi.

JEFIT

Źródło: Google Play

Popularna i wszechstronna aplikacja z ćwiczeniami na siłownię i rejestrator treningu. Oferuje liczne filmy HD z ćwiczeniami oraz dokładne instrukcje. Znajdziemy w niej tysiące programów treningowych stworzonych przez profesjonalistów. Dodatkowo generator treningów szybko stworzy spersonalizowany trening w oparciu o czas trwania lub grupy mięśni.

Jako aplikacja do zapisywania treningu siłowego sprawdzi się idealnie. Wbudowane narzędzie do śledzenia ćwiczeń pozwala monitorować postępy w podnoszeniu ciężarów.

Ćwiczenia dla kobiet

Ćwiczenia dla kobiet
Źródło: Google Play

Aplikacja do treningu siłowego dla kobiet chcących zadbać o swoją sylwetkę. Oferuje ćwiczenia skupiające się na konkretnych częściach ciała. Czytelne filmy i animacje 3D oraz wskazówki w czasie rzeczywistym pomagają zwłaszcza początkującym. Jednak na pewno docenią je również bardziej zaawansowane użytkowniczki. Można stworzyć spersonalizowany plan ćwiczeń oraz śledzić swoje codzienne treningi. Aplikacja wyświetla przypomnienia o ćwiczeniach, a także synchronizuje się z Google Fit, gdzie można śledzić spalone kalorie.

FitOn Workouts & Fitness Plans

FitOn Workouts & Fitness Plans
Źródło: Google Play

Ta aplikacja na siłownię jest darmowa, jednak ma opcję PRO rozszerzającą jej funkcjonalność. Każdy znajdzie coś dla siebie. Do wyboru są filmy z ćwiczeniami siłowymi, cardio, pilatesem, jogą, tańcem i wieloma innymi. Dla zabieganych szybkie treningi od znanych trenerów. Zapracowanych mogą zainteresować uspokajające medytacje oraz wskazówki pomagające zrelaksować się i zredukować stres. Dodatkowo śledzenie diety i dostęp do polecanych przepisów. FitOn jest kompatybilny z WearOS, więc łatwiej monitorować tętno.

Polecane zegarki sportowe

Może Cię zainteresować:

Uwielbia dobrą herbatę i śledzenie ciekawostek ze świata nowych technologii. Spokój znajduje w fotografii, ale nie przepada za plecakiem pełnym ciężkiego sprzętu. W wolnym czasie nałogowo kupuje nowe książki i czyta komiksy.