Najlepsze aplikacje do zarabiania pieniędzy na telefon. Ranking TOP 10
Zarabianie pieniędzy przez aplikacje wydaje się nieprawdopodobne, ale jednak prawdziwe. Wypłacalne aplikacje to sposób na dodatkowy zarobek, bez wielkiego wysiłku. W tym tekście opisujemy najlepsze aplikacje do zarabiania pieniędzy i przedstawiamy mechanizmy ich działania, a także odpowiadamy na pytanie, czy aplikacje do zarabiania są bezpieczne.
- Jak działają aplikacje na telefon do zarabiania?
- Czy aplikacje do zarabiania pieniędzy są bezpieczne?
- Najlepsze aplikacje do zarabiania pieniędzy
Jak działają aplikacje na telefon do zarabiania?
Istnieje wiele sposobów na zarabianie w internecie poprzez rozmaite aplikacje.
Niektóre z nich pozwalają sprzedawać przedmioty, inne umożliwiają inkasowanie pieniędzy za wypełnianie ankiet, jak również są takie, którymi zarobimy… grając w gry.
Tego typu rozwiązania mogą okazać się dobrym sposobem na monetyzację swojego hobby albo źródłem dodatkowego, pasywnego dochodu za wykonywanie prostych czynności.
Aplikacje do zarabiania pieniędzy można skategoryzować ze względu na sposób ich używania. Najpopularniejsze aplikacje na telefon do zarabiania opierają się o takie typy interakcji, jak:
- aktywność fizyczna
- granie w gry free-to-play
- sprzedawanie przedmiotów/rękodzieł lub dóbr cyfrowych (np. zdjęć)
- wypełnianie ankiet
- cashback, czyli odzyskiwanie części wydanych pieniędzy
- GPT (get paid to) – wymiana uzbieranych punktów za różne aktywności w aplikacjach na prawdziwe pieniądze
Czy aplikacje do zarabiania pieniędzy są bezpieczne?
Decydując się na zainstalowanie aplikacji do zarabiania należy wykazać się ostrożnością. Wiele z nich może nęcić obietnicami, że zastąpią one Twoją etatową pracę, gdy Ty będziesz praktycznie siedział w domu i nie robił nic. Z przykrością musimy ostrzec – nie ma takich aplikacji.
Dlatego też pierwszym znakiem ostrzegawczym są nierealistyczne, sensacyjne obietnice gruszek na wierzbie. Aplikacje tego typu faktycznie istnieją i mogą generować stały dochód, ale bez przesady.
Szczególną ostrożność należy zachować również, jeśli dana aplikacja już na początku wymaga opłaty rejestracyjnej, bądź oczekuje podania bardzo dużej ilości danych osobistych i wymaga dużej liczby pozwoleń na dostęp do różnych funkcji telefonu, np. galerii zdjęć lub kontaktów albo aparatu.
Warto przy tym kierować się opiniami i ocenami innych – wiarygodne aplikacje odznaczają się wysoką średnią ocen oraz znikomą ilością negatywnych opinii.
Najlepsze aplikacje do zarabiania pieniędzy
Najlepsza aplikacja do zarabiania to ta, która najbardziej odpowiada Twoim preferencjom i nawykom życiowym – wiele z nich pozwala inkasować pieniądze za rzeczy, które i tak robimy w ciągu dnia.
Etsy
Tworzysz rękodzieła lub zajmujesz się projektowaniem grafiki i chcesz, aby widniała ona np. na kubkach albo koszulkach, a przy okazji zarobić trochę grosza? Aplikacja Etsy pozwala na handel tego typu towarami z wysyłką do krajów na całym świecie.
Różnego typu twórcy mogą przekuć swoją kreatywność w rozpoznawalną markę i przyciągać uwagę osób szukających określonego stylu przedmiotów. Mogą to być ubrania, dekoracje do domu, plakaty, biżuteria, akcesoria i wiele innych.
Gamehag
Lubisz czasem pograć w gry mobilne typu free-to-play? Być może powinieneś zwrócić uwagę na aplikację Gamhag, która daje możliwość zarabiania na graniu, jak i używaniu pewnych aplikacji. Gamehag to platforma oferująca system nagród za wykonywanie pewnych osiągnięć, np. zainstalowaniu i uruchomieniu danej gry, jak również osiągnięciu pewnego poziomu, czy zdobyciu określonej liczby zasobów.
Gamehag używa wirtualnej waluty, tzw. Soul Gems, które później są wypłacalne jako prawdziwe pieniądze. Zdobędziemy też tu inne nagrody, np. gry na Steam. Poszczególne gry muszą być odpalane przez platformę Gamehag i znajdziemy tam np. PUBG Mobile.
PayPal
PayPal to nieocenione narzędzie, jeśli sprzedajesz przedmioty, czy cyfrowe dobra przez internet. Aplikacja przyjmuje płatności z całego świata, jak również pozwala na zarządzanie płatnościami, sprzedażami, czy też fakturami z różnych podpiętych przez nas stron.
PayPal sam w sobie nie zarobi nam pieniędzy, ale może być nieoceniony, gdy używamy aplikacji w stylu Etsy.
Foap
Jesteś pasjonatem fotografii? Może Cię zainteresować Foap. To aplikacja, która pozwoli Ci sprzedawać swoje zdjęcia. Im wyższa ich jakość, tym potencjalnie lepsza cena, za którą ktoś, np. znana marka, je od nas zakupi.
Przy załadowywaniu zdjęć na cyfrowy rynek Foap należy pamiętać o rozdzielczości przynajmniej 1280 x 960 i odpowiednim otagowaniu, aby nasze fotki były jak najbardziej dopasowane do tematu, a przez to widoczne. Foap pobiera 50% prowizji za każdą sprzedaną fotografię.
LetyShops
Cashback to główny mechanizm funkcjonowania aplikacji LetyShops. Pozwala ona na odzyskanie części wydanych pieniędzy za każdą transakcję (zakupy, rezerwację) dokonaną w powiązanym sklepie/platformie.
Wystarczy robić zakupy przez internet na popularnych platformach e-commerce, jak np. Allegro, AliExpress, tudzież rezerwować noclegi przez booking.com. Lista partnerów jest długa, bo obejmuje aż 3 tysiące firm.
Coin
Coin to aplikacja do zarabiania na chodzeniu. Jeśli jesteś osobą aktywną fizycznie, lubiącą spacery czy bieganie, możesz zarobić dodatkowe pieniądze. Jest to jedna z niewielu aplikacji, która pozwala zmonetyzować dane geolokacyjne.
Coin używa wirtualnej waluty, która jest wymienna na oferowane w aplikacji nagrody. Mogą to być np. głośniki Bluetooth, AirPodsy, gry, czy też nawet bitcoin.
BuzzBee
W naszym zestawieniu znalazły się też polskie aplikacje do zarabiania pieniędzy. Jedną z nich jest BuzzBee. Robisz często zakupy lub wpadasz do centrów handlowych?
BuzzBee oferuje zadania do wypełnienia jako tajemniczy klient. Polegają one głównie na badaniu poziomu obsługi klienta lub wykonywaniu zdjęć półek sklepowych czy billboardów.
Liczba zleceń zależy od miejscowości, w jakiej mieszkamy, a za pojedyncze zadanie można nawet zainkasować od 10 do 25 zł.
Google Opinion Rewards
Mało kto lubi wypełniać ankiety, jednak zupełnie co innego, jeśli możemy przy okazji dorobić parę groszy. Google Opinion Rewards (Premie za ankiety Google) to aplikacja, która wynagradza nasz czas za udzielone odpowiedzi.
Po zainstalowaniu programu widzimy prosty interfejs składający się ze strony startowej, na której widzimy listę dostępnych zadań, które można wykonać. Każda ankieta składa się z kilku stron i dotyczy różnych tematów, choć najczęściej dotyczą one badań rynkowych, zainteresowań, preferencji zakupowych.
Za jedno zadanie można zarobić nawet 4 zł, po czym pieniądze te trafiają albo na konto Google Play do wykorzystania w sklepie na Androidzie albo na wskazane konto na PayPal (tak dzieje się na iOS).
BeMyEye
Korzystając z aplikacji BeMyEye pomagamy znanym markom (np. Nestle czy L’Oreal) dowiedzieć się, jak ich produkty są eksponowane w sklepach.
Aplikacja wyświetla listę zadań wraz z oferowanym wynagrodzeniem i czasem, jaki jest wymagany do jego zrealizowania. Po podjęciu takiej misji, BeMyEye naprowadza nas na dany sklep za pomocą Mapy Google. Aplikacja przeprowadza nas przez zadania krok po kroku, a po ich wypełnieniu i zweryfikowaniu, wynagrodzenie trafia na powiązane konto bankowe lub PayPal.
Ipsos iSay
iSay to kolejna aplikacja wynagradzająca odpowiadanie na ankiety pieniędzmi. Narzędzie utrzymuje firma Ipsos zajmująca się badaniami rynku.
Oprócz wypełnienia gotowych ankiet, można tworzyć własne i wysyłać innym użytkownikom. Wypełnione ankiety dają punkty wymienne na nagrody, jak np. bony w sklepach lub pieniądze.
Może Cię zainteresować:
- Najlepsze aplikacje do sprawdzania cen paliwa
- Przechowywanie zdjęć w chmurze – polecane apki
- Z tymi aplikacjami szybko i wygodnie kupisz bilet
- Aplikacje do tworzenia kopii zapasowej telefonu
- Najpopularniejsze aplikacje randkowe
- Jak można zarobić na TikToku? Skuteczne porady i wskazówki
- Zarabianie na Instagramie – sprawdź, jak się za to zabrać