Restauratorzy nie wyrzucają jedzenia, Ty kupujesz tanio. Gdzie zamawiać resztki z restauracji?

18.08.2021 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Restauratorzy nie wyrzucają jedzenia, Ty kupujesz tanio. Gdzie zamawiać resztki z restauracji?
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Po co Ci aplikacja do zamawiania resztek jedzenia z restauracji? W krajach zachodnich bardzo dużo jedzenia marnuje się. Statystyki dają do myślenia. Przeciętny mieszkaniec Unii Europejskiej wyrzuca około 179 kg rocznie, a Polak aż 235 kg. Wliczone jest w to również jedzenie z restauracji i sklepów.

Nie zawsze półprodukty i gotowe dania są wykorzystywane. Aplikacje takie jak Foodsi oraz TooGoodToGo pozwalają na to, aby jedzenie się nie marnowało. Poza tym, dzięki tym serwisom możemy zaoszczędzić pieniądze, zamawiając posiłki w super cenie.

Spis treści:

Zobacz także ranking popularnych aplikacji z jedzeniem na dowóz:
Jak zamawiać jedzenie na dowóz? 5 aplikacji do zamawiania jedzenia

Dlaczego warto zamawiać „resztki” z restauracji?

Niewykorzystane jedzenie z restauracji to pełnowartościowe dania, które dzięki specjalnie dedykowanym aplikacjom możemy zamówić po znacznie niższej cenie.

Najczęściej z 70-procentową zniżką od ceny rynkowej. Możemy zamawiać gotowe potrawy, które nie sprzedały się w ciągu dnia lub też niewykorzystane półprodukty.

Często kosz warzyw i owoców możemy kupić za jedyne 10 złotych. Czasami są to paczki niespodzianki, ponieważ restauracje nie są w stanie przewidzieć, co zostanie po całym dniu pracy. Dlatego warto sprawdzić, które punkty gastronomiczne w naszej okolicy korzystają z aplikacji Foodsi i Too Good To Go.

Resztki z restauracji są dobrym rozwiązaniem dla każdego.

Mamy szansę na proekologiczne zachowanie, przyczyniając się do niemarnowania żywności, jednocześnie oszczędzamy pieniądze, a restauracje nadal zarabiają, zamiast wyrzucać jedzenie. Każdy wygrywa!

Aplikacje do zamawiania resztek jedzenia

Najlepsze aplikacje do zamawiania jedzenia niewykorzystanego w restauracjach

Poniżej omawiamy najlepsze naszym zdaniem aplikacje do zamawiania „resztek” jedzenia z restauracji. Aplikacje można znaleźć zarówno w App Store, jak i w Google Play. Zamówimy na nich dania, których nie znajdziemy w menu restauracji.

Jedzenie z reguły trzeba odebrać samemu, dlatego najlepiej wybierać z lokalnej oferty.

Przyjrzyjmy się dwóm najpopularniejszym w Polsce aplikacjom do zamawiania „resztek” z restauracji.

Foodsi: Po co marnować?

Aplikacja Foodsi
Źródło: App Store

Ponad jedna trzecia wyprodukowanego na świecie jedzenie trafiła do kosza. Dzięki aplikacjom takim jak Foodsi możemy za grosze kupić pełnowartościowy posiłek, który w innym przypadku zostałby poddany utylizacji. Dołączamy do walki z marnowaniem jedzenia i oszczędzamy pieniądze i ratujemy planetę.

Jak zamawiać na Foodsi?

To proste. Wystarczy pobrać aplikację na telefon, a następnie wyszukać w niej restauracje i sklepy w okolicy, które postępują zgodnie z zasadą zero waste. Można zacząć zamawiać jedzenie, uratować je przed wyrzuceniem do kosza i zapewnić sobie pyszny posiłek.

jak działa Foodsi
Źródło: www.foodsi.pl

Aplikacja ma prosty i czytelny interfejs, dzięki któremu możesz zamówić jedzenie w 3 kliknięciach.

Minusy Foodsi: Niektórzy użytkownicy zgłaszali problemy z szybkością lokalizowania i adekwatności doboru lokalizacji.

Too Good To Go: Uratuj pyszne jedzenie

Druga polska aplikacja, która pomaga wprowadzić zasadę Zero Waste, również pozwala na kupowanie pysznych posiłków w świetnych promocyjnych cenach. Już ponad milion osób ściągnęło tę aplikację. Too Goo To Go współpracuje z przedstawicielami rządu w walce z marnowaniem jedzenia, pomaga w edukacji i ma realny wpływ na gospodarstwa domowe i rynek spożywczy.

aplikacja Too Good To Go
Źródło: App Store

Aplikacja współpracuje z 2730 restauracjami, hotelami, kawiarniami, cartingami i kantynami. Dzięki temu, że zamawiasz paczkę niespodziankę – ratujesz planetę i oszczędzasz pieniądze. Jedynym minusem jest to, że jedzenie trzeba odebrać samemu.

Copywriter, podróżniczka, miłośniczka nowych technologii. To człowiek orkiestra - lubi podejmować się ciągle nowych wyzwań. Na co dzień związana ze światem kryptowalut, psychologii, dietetyki, filozofii wschodniej, neurobiologii. Prywatnie pasjonatka gadżetów technologicznych, lubi wyszukiwać, testować i sprawdzać nowe urządzenia.