Najlepsze aplikacje do rysowania na telefon i tablet

18.09.2022 |
| Clock Przeczytasz w 5 Minuty
Najlepsze aplikacje do rysowania na telefon i tablet
Przeczytasz w 5 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Postęp technologiczny sprawił, że wiele rzeczy możemy teraz bez problemu wykonywać na swoich komputerach, telefonach czy tabletach. Nie inaczej jest w przypadku rysowania – nie potrzebujesz już do tego koniecznie kartki papieru czy płótna i malarskich narzędzi. Wystarczy tylko aplikacja i odpowiednie urządzenie. Który program do rysowania na telefon i tablet wybrać? Mamy 10 interesujących propozycji.

Dlaczego warto zainstalować aplikacje do rysowania na telefon i tablet?

Rysowanie to zajęcie zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów. Jeśli nie chcesz się martwić o zużyte farby, zmarnowany papier czy drobne błędy, które zepsują cały rysunek, wypróbuj aplikacje do rysowania. Przede wszystkim zapewniają one ogromną swobodę i uwalniają wyobraźnię. To również doskonały sposób na to, by tworzyć swoje dzieła gdziekolwiek się nie znajdziesz, nawet w podróży.

Aplikacje do malowania, zarówno na telefony, jak i na tablety, oferują mnóstwo wszechstronnych narzędzi, które pozwalają na zaprojektowanie idealnej grafiki. Wśród ich funkcji można znaleźć możliwość tworzenia obrazów rastrowych lub wektorowych, efektów specjalnych i modelowania 3D. Nie sposób nie wspomnieć też o dużych ilościach dostępnych tekstur i pędzli.

aplikacje do rysowania na telefonie i tablecie - zalety

Aplikacje do rysowania zapewniają też lepszą jakość rysowania i dużą wygodę. Chodzi przede wszystkim o możliwość usunięcia wprowadzonych zmian lub powrotu do pewnego etapu tworzenia dzieła. To sprawia, że wszystkie powstające ilustracje można dopracować w najmniejszych szczegółach.

Oczywiście to nie wszystko, gdyż programy do malowania na telefon czy tablet to doskonały sposób na to, by zachęcić najmłodszych do spędzania czasu w kreatywny sposób. Aplikacje do rysowania dla dzieci pozwolą im rozwijać wyobraźnię i swoje artystyczne umiejętności. Wpływają również pozytywnie na nastrój czy poziom stresu.

Zastanawiasz się, które fajne aplikacje do rysowania warto wypróbować na iPadzie, iPhonie i Androidzie? Mamy dla Ciebie kilka propozycji.

Najlepsze aplikacje do rysowania na tablecie

Procreate – najlepsza aplikacja do rysowania na iPada

najlepsza aplikacja do rysowania na ipad - procreate
Źródło: procreate.art

Procreate to aplikacja, która oferuje wiele różnych funkcji, intuicyjny i elastyczny interfejs oraz możliwości malowania 3D. Biblioteka kolorów aplikacji nie ma sobie równych – wszystko to dzięki możliwości tworzenia własnych palet. Procreate oferuje też szeroki wybór pędzli i możliwość konfigurowania każdego z nich na kilkadziesiąt różnych sposobów. Co więcej, swoje obrazy można z łatwością udostępniać innym i je eksportować do plików PDf czy PDS.

Cena: 47,99 zł.

Inspire Pro – precyzyjna aplikacja do rysowania na iPada

aplikacje do rysowania na tablecie - inspire pro
Źródło: snowcanoe.com

Inspire Pro to aplikacja, która dostępna jest wyłącznie w App Store. Została starannie zaprojektowana, dzięki czemu zapewnia realistyczne i płynne wrażenia. Nie jest przeznaczona tylko dla profesjonalistów – docenią ją również początkujący artyści, przede wszystkim za prostotę, intuicyjny interfejs oraz szeroki wybór narzędzi. Aplikacja oferuje 150 wysokiej jakości pędzli, podzielonych na 15 zestawów: wśród nich znajdziesz m.in. farby olejne, w sprayu, ołówki grafitowe czy kredki woskowe.

Cena: ok. 93 zł.

Affinity Designer – profesjonalna aplikacja do rysowania na iPada

aplikacja do rysowania ipad - affinity designer
Źródło: affinity.serif.com

Affinity Designer to program do rysowania wektorowego, który jest w pełni zoptymalizowany pod kątem iOS – oferuje sterowanie dotykowe i obsługę Apple Pencil. Do dyspozycji użytkownika są ogromne płótna z wieloma obszarami roboczymi i dowolną liczbą warstw. Aplikacja posiada też pełną bibliotekę kolorów Pantone oraz ponad 100 pędzli w różnych stylach. Swoje dzieło można wyeksportować do różnych formatów, w tym JPG, PNG, PDF i SVG.

Cena: ok. 93 zł.

Adobe Fresco – darmowa aplikacja do rysowania na iPada

Dzięki Adobe Fresco, rysując na tablecie, będziesz mieć takie same wrażenia jak podczas tworzenia swoich ilustracji na kartce papieru. Aplikacja oferuje różne efekty malarskie, takie jak chociażby malowanie akwarelami, pędzlami czy ołówkami. Obraz, który powstaje, jest bardzo realistyczny. Program oferuje też możliwość przesyłania swoich dzieł innym artystom i przesłanie ich do programów Photoshop oraz Illustrator.

Cena: bezpłatna (konieczne założenie konta Adobe).

Aplikacje do rysowania na telefonie

Sketch Club – motywująca aplikacja do rysowania (iPhone)

sketch club - aplikacja do rysowania iphone
Źródło: App Store

Sketch Club oferuje mnóstwo narzędzi do szkicowania, malowania i edytowania zdjęć, jednak to nie wszystko – pomaga zmotywować się do dalszego rozwijania swoich umiejętności. W aplikacji można znaleźć codzienne wyzwania, konkursy, a także możliwość kooperacji z innymi autorami.

Cena: 13,99 zł.

Linea Sketch – aplikacja do szybkiego szkicowania (iPhone)

aplikacja do rysowania na telefonie - linea sketch
Źródło: App Store

Aplikacja idealnie nadaje się do szkicowania niezależnie od miejsca, w którym przebywasz. Oferuje sporo narzędzi, w tym ołówek techniczny, klasyczny, pisak z końcówką filcową, gumkę oraz rendering pochylony. Do swoich szkiców można również dodawać tekst. Twórcy oferują ponadto bogatą bibliotekę tutoriali, które ułatwiają rozpoczęcie przygody z Linea Sketch.

Cena: bezpłatna.

ArtFlow – rozbudowana aplikacja do rysowania (Android)

darmowa aplikacja do rysowania na androida - artflow
Źródło: Google Play

ArtFlow to aplikacja do rysowania, która zapewnia wszystkie niezbędne narzędzia do wykonywania swoich dzieł – znajdziesz w niej ponad 70 pędzli i mnóstwo dodatkowych efektów. Można w niej również tworzyć warstwy, cofać wykonane czynności, a także je ponawiać. Aplikacja pozwala też wybrać kolor z bogatej palety barw i dostosować ich kolor oraz natężenie. Dodatkowo ArtFlow zapewnia wsparcie dla niektórych rysików.

Cena:  bezpłatna.

Infinite Painter – profesjonalna aplikacja do rysowania (Android)

Infinite Painter - profesjonalna aplikacja do rysowania
Źródło: Google Play

Infinite Painter to aplikacja, która zapewnia dostęp do ponad stu artystycznych pędzli, podzielonych na kategorie, nieograniczonej liczby warstw. Pozwala również na nagrywanie swojego procesu rysowania. W programie znajdziesz też paletę do mieszania kolorów, cztery typy symetrii, przekształcanie zdjęcia w obraz i sporo zaawansowanych funkcji. Interfejs aplikacji jest prosty oraz dobrze zorganizowany.

Cena: bezpłatna.

Sketch Master – aplikacja do nauki rysowania (Android)

sketch master - aplikacja do nauki rysowania
Źródło: Google Play

Sketch Master to darmowa aplikacja do rysowania. Nie oferuje tak dużo narzędzi, jak wyżej wymienione aplikacje, jednak doskonale sprawdzi się dla osób, które dopiero uczą się szkicowania na telefonie i potrzebują czegoś prostego i nieskomplikowanego. Program zapewnia siedem pędzli, nieskończone zoomy i pozwala na dodawanie nieograniczonej liczby warstw.

Cena: bezpłatna.

Może Cię zainteresować:

Filozof z wykształcenia, fanka nowych technologii i gier komputerowych. W wolnych chwilach uwielbia grać w Talisman, czytać fantastykę i biografie, piec ciasta i babeczki oraz jeździć na rowerze.