Najlepsze aplikacje do przerabiania i edycji zdjęć w telefonie – TOP 5

24.08.2023 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
Najlepsze aplikacje do przerabiania i edycji zdjęć w telefonie – TOP 5
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Można powiedzieć, że jeśli chodzi o edycję zdjęć, ludzie dzielą na dwie grupy: dla jednych program do obróbki zdjęć to podstawowa aplikacja na telefonie, z kolei inni nie tolerują filtrów i upiększaczy. Przerabianie zdjęć może niejednokrotnie sprawić, że poszczególne ujęcia będą wywoływały piorunujący efekt, dlatego czasem warto z nich skorzystać. Jaki edytor zdjęć wybrać i czym kierować się przy selekcji tych, które będą odpowiadać naszym potrzebom?

Jaką aplikacje do obróbki zdjęć na telefonie wybrać?

Trudno wybrać jeden program do edycji zdjęć, który sprawdzi się w obróbce wszystkich fotografii. Wynika to z faktu, że fotografujemy różne obiekty i osoby.

Jeśli nie wiemy, jak przerabiać zdjęcia, najlepiej skupić się na tym, co najczęściej chcemy uchwycić. Aplikacja, która świetnie sprawdza się do selfie wcale nie musi sprawdzić się w przypadku krajobrazów.

Warto też zwrócić uwagę na opcje, które są dostępne. Filtry do zdjęć i nakładki na zdjęcia czy jednak możliwość zabawy nasyceniem koloru? Wybór jest o tyle trudny, że dzisiaj na rynku pojawia się coraz więcej programów.

Trzeba również odpowiedzieć sobie na pytanie, jak zaawansowana ma być to przeróbka zdjęć.

Amatorom wystarczą proste, nieskomplikowane narzędzia, a profesjonaliści z pewnością skorzystają z zaawansowanych opcji.

Przy tej okazji należy wspomnieć o cenie narzędzia. Wszystkie darmowe aplikacje będą miały podstawowe funkcje, w zupełności wystarczające amatorom. Za mocno rozwinięte aplikacje przyjdzie nam zapłacić. Może to być abonament roczny albo mikropłatności za dostęp do dodatkowych opcji.

Najlepsze aplikacje do przerabiania zdjęć 2023

Aplikacje do zdjęć zalały rynek. Którym warto się przyjrzeć i jakie opcje oferują? Sprawdźmy, które programy są najczęściej wybierane do obróbki zdjęć.

Warte uwagi są również:

Aplikacja do przerabiania zdjęć na styl retro: Retrica

Retrica nie tyle pozwala edytować fotografie, co zrobić zdjęcie z nałożonym filtrem. Efekty, jakie można uzyskać przypominają stare i wyblakłe zdjęcia albo wadliwą kliszę, dlatego przypominają fotografie w stylu retro.

To o tyle ciekawa alternatywa, że od razu jesteśmy w stanie zrobić zdjęcie w ujęciu, które będzie doskonale współgrało z nakładanymi filtrami. Dla miłośników postarzania fotografii będzie świetnym rozwiązaniem.

Aplikacja do przerabiania zdjęć

Aplikacja do obróbki zdjęć dla fanów selfie: Candy Camera

Candy Camera to prosty program do obróbki zdjęć na telefon. Łatwa i intuicyjna obsługa sprawia, że jest przyjazny nawet tym, którzy nigdy wcześniej nie mieli do czynienia z edytowaniem zdjęć. Ma sporo filtrów, w tym także takie, które idealnie sprawdzą się do selfie. Na pewno skorzystają z niego osoby, które często dzielą się swoimi zdjęciami na profilach społecznościowych.

program do obróbki zdjęć

Profesjonalna aplikacja do edycji zdjęć: Lightroom

Jak na giganta przystało, Adobe stworzyło jeden z najbardziej rozbudowanych i zaawansowanych programów do obróbki zdjęć. Jak pewnie większość z Was się domyśla – nie jest to darmowe narzędzie. Owszem, część opcji jest dostępna dla każdego użytkownika aplikacji, a amatorom będzie ich aż nadto, jednak te najbardziej rozbudowane są dostępne dopiero po wykupieniu wersji premium. Nie da się ukryć, że możliwości Lightroom – jak na aplikację na telefon – są ogromne.

edytor zdjęć

Prosta aplikacja do retuszu zdjęć: Afterlight

Nie ma tu zbyt wielu możliwości, a ilość dostępnych funkcji została ograniczona do tych najbardziej podstawowych i najczęściej używanych. Nie jest to jednak wada, bo w ten sposób powstała aplikacja, która jest prosta w obsłudze, a menu okazuje się bardzo czytelne. Do dyspozycji mamy gotowe filtry czy możliwość zmiany nasycenia barw. Na pewno sprawdzi się w przypadku użytkowników, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z edycją zdjęć.

Aplikacja do przerabiania zdjęć

Aplikacja do pracy na filtrach: PicsArt

Praktycznie każdy program do obróbki zdjęć daje dostęp do filtrów, ale w PicsArt po ich implementacji możemy jeszcze pokusić się o dodatkowe modyfikacje. Oprócz możliwości edycji zdjęć, dostajemy też dostęp do dodania napisów czy kadrowania. Obsługa jest łatwa, prosta i przyjemna, a osiągnięte efekty będą więcej niż zadowalające dla większości użytkowników.

program do przerabiania zdjęć

Aplikacja do łączenia zdjęć z grafiką: Canva

Z Canva najczęściej korzysta się w wersji na przeglądarce internetowej, jednak można pobrać także jej odpowiednik na telefon. To doskonały program do łączenia zdjęć z grafiką, która sprawdzi się na ostatnim etapie obróbki. Dzięki Canva stworzymy kompletny baner czy zdjęcie w tle – a to wszystko z poziomu telefonu. Użytkownik ma do dyspozycji gotowe szablony, które może w dużym stopniu modyfikować.

przerabianie zdjęć na telefonie

Darmowy edytor zdjęć na telefon: Snapseed

Być może część z Was kojarzy to narzędzie, bo to najpopularniejsza aplikacja do przerabiania zdjęć na Instagram. Przeróbka zdjęć jest banalnie łatwa, a i możliwości naprawdę ogromne. Filtr do zdjęć, zabawa nasyceniem barw, rozmycia, perspektywa czy winietowanie to tylko niektóre z dostępnych opcji aplikacji Snapseed.

Co więcej, to program do przerabiania zdjęć, który jest w pełni darmowy i w języku polskim. Jeśli ktoś nie lubi korzystać z anglojęzycznych aplikacji, Snapseed sprawdzi się doskonale.

aplikacja do obróbki zdjęć

Może Cię zainteresować:

Miłośniczka dobrego jedzenia i wciągającej lektury. Nie znosi zacinających się smartfonów i ciągle szuka tego, który sprosta jej wymaganiom. Z niecierpliwością śledzi rozwój technologiczny, licząc na to, że będzie mogła poczuć się jak Art3mis z Player One. Nie uznaje kompromisów i stawia na sprzęt, który będzie dobrze służył przez lata.