Najlepsze aplikacje do zarządzania czasem i planowania dnia — TOP 7

02.01.2023 |
| Clock Przeczytasz w 5 Minuty
Najlepsze aplikacje do zarządzania czasem i planowania dnia — TOP 7
Przeczytasz w 5 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Potrzebujesz pomocy przy planowaniu dnia? Aplikacje do zarządzania czasem pomogą Ci w realizacji na czas zadań, zarówno tych zawodowych, jak i związanych z obowiązkami domowymi. Który planer na telefon w szczególności warto wypróbować? Podpowiadamy w artykule.

Najlepsze aplikacje do planowania dnia i zarządzania czasem

Na urządzeniach mobilnych można korzystać z wielu programów typu planer dnia. Aplikacja przypomni o najważniejszych wydarzeniach i zadaniach, pomoże również w zachowaniu równowagi pomiędzy wykonywaniem obowiązków zawodowych i czasem wolnym. Jaka jest najlepsza aplikacja do zarządzania czasem? Sprawdźcie nasze TOP 7.

Kalendarz Google – całkowicie darmowy planer na telefon

aplikacja do planowania dnia - kalendarz google

Pierwsze miejsce w naszym rankingu aplikacji do planowania zajmuje Kalendarz Google. To zdecydowanie najpopularniejszy organizer w telefonie, dostępny dla posiadaczy urządzeń z systemem Android, jak i iOS. Z kalendarzem Google można znacznie uprościć planowanie dnia. Aplikacja pozwala na zapisanie różnych wydarzeń — rezerwacji noclegów, lotów, biletów na koncerty, urodzin bliskich itp. — i następnie o nich przypomina w odpowiednim czasie.

Trello – aplikacja do organizacji czasu w zespole

planer dnia w trello

Trello jest uznawane przez wielu marketingowców za niezbędną aplikację do planowania pracy zespołowej. Program wygląda jak wirtualna tablica, na której można przydzielać zadania i następnie monitorować efekty w czasie rzeczywistym. W warunkach domowych także można wykorzystać ten planer dnia. Aplikacja pomoże np. w stworzeniu listy zakupów oraz usprawni organizację remontu, sprzątania czy też prac ogrodowych.

Tiny Calendar – bezpłatna aplikacja do zarządzania czasem

bezpłatna aplikacja do planowania dnia

Tiny Calendar to bezpłatny planer na telefon, z którego można korzystać zarówno online, jak i offline. Aplikacja do planowania umożliwia synchronizowanie informacji zapisanych na różnych urządzeniach, pozwala również na tworzenie przypomnień w formie push, wiadomości głosowych lub e-mail. Ciekawą funkcją jest możliwość dodania lokalizacji GPS do wydarzenia, natomiast niewielkim minusem jest brak możliwości zintegrowania z kalendarzem programu Outlook.

Fantastical – rozbudowany organizer w telefonie dedykowany urządzeniom marki Apple

aplikacja do zarządzania czasem na iOS

Oto program, który współpracuje z iPhonem, iPadem oraz Apple Watch, a jego celem jest pomóc zorganizować plan dnia. Aplikacja Fantastical, bo o niej mowa, umożliwia zapisywanie powiadomień poprzez ich dyktowanie, łączy się również z innymi popularnymi kalendarzami, np. Google, Microsoft lub iCloud. Ciekawym rozwiązaniem jest także obsługa geofence, która polega na przesyłaniu alertu, kiedy użytkownik znajdzie się w lokalizacji związanej z danym wydarzeniem.

Todoist – aplikacja do organizacji czasu o nieograniczonych możliwościach kategoryzowania zadań

todoist - planer na telefon

Bardzo popularną aplikacją do planowania dnia jest również Todoist. To program, który pozwala szczegółowo zaplanować obowiązki zawodowe, prace domowe oraz prywatne wydarzenia, takie jak np. urodziny bliskich osób. Aplikacja do zarządzania czasem umożliwia zapisanie powiadomień cyklicznych, a także nadawanie zadaniom priorytetów, ciekawym rozwiązaniem jest również monitorowanie postępów oraz własnej produktywności. W wersji podstawowej Todoist jest bezpłatny.

Any.do – minimalistyczna aplikacja do planowania dnia

prosta w obsłudze aplikacja do planowania dnia

Any.do to bezpłatna i bardzo prosta w obsłudze aplikacja do organizacji czasu, która służy, jak wskazuje jego nazwa, do zapisywania rzeczy do zrobienia. Any.do pozwala na przypisywanie wydarzeń do konkretnych dat i kategorii, umożliwia również: dodawanie notatek, tworzenie przypominajek oraz ustalanie priorytetów zadań. Warto również wspomnieć o sztucznej inteligencji, z której korzysta aplikacja do planowania. Dzięki niej program potrafi automatycznie uzupełniać wpisy wprowadzane do kalendarza.

Evernote – czarny koń (czy raczej słoń), jeśli chodzi o aplikacje do planowania

polecana aplikacja do organizacji czasu

Na koniec uwielbiana przez internautów aplikacja do planowania wielu, mimo że nie jest to stricte planer na telefon, a… narzędzie do sporządzania notatek. Evernote, bo o tym programie mowa, pozwala na zapisywanie zadań do wykonania i synchronizowanie sporządzonych notek pomiędzy różnymi urządzeniami. Informacje mogą być wyświetlane w trybie online i offline, istnieje również możliwość dodania harmonogramu zadań cyklicznych. To, co wyróżnia program, to zaawansowane funkcje wyszukiwania i znaczników oraz możliwość dodawania zdjęć i plików. Do wyboru jest kilka różnych planów, w tym również bezpłatna wersja Free.

Jak skutecznie zarządzać czasem?

Zainstalowanie aplikacji do planowania dnia to pierwszy krok do skuteczniejszego zarządzania czasem oraz obowiązkami, zarówno zawodowymi, jak i związanymi z życiem prywatnym. Co jeszcze można zrobić, aby poprawić samoorganizację? Oto kilka wskazówek:

  • Deleguj zadania — jeśli pracujesz zespołowo, nie bój się przekazywania niektórych obowiązków innym. Zastanów się, co realnie jesteś w stanie zrobić, a które zadania zostaną wykonane szybciej, jeśli przydzieli się je odpowiedniej osobie. To bardzo ważna umiejętność.
  • Rób listę zadań na dany dzień — gdy już masz zainstalowany organizer w telefonie, zacznij z niego korzystać. Rozpisuj obowiązki zaplanowane na dane dni i przydzielaj je do odpowiednich kategorii, zgodnie z priorytetem. Dzięki temu nie będziesz tracić czasu na zastanawianie się, nad czym pracować.
  • Nadawaj priorytety — aplikacje do planowania dnia umożliwiają nie tylko zapisywanie rzeczy do zrobienia, ale również przydzielanie zadaniom określonego priorytetu. Najważniejsze sprawy najlepiej załatwiać z samego rana, kiedy koncentracja jest najwyższa.
  • Unikaj rozpraszaczy — gdy jesteś w trybie wykonywania określonych zadań, nie daj się rozproszyć czy odciągnąć od pracy. Odłóż na bok Social Media, wycisz muzykę (chyba że pomaga Ci w skupieniu) i skoncentruj się na aktualnych obowiązkach. Szybko zauważysz, że ich realizacja przebiega dzięki temu znacznie szybciej.

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia biolog — antropolog, zawodowo od 2017 roku zajmuje się tworzeniem contentu dla różnych marek. Wcześniej pracowała w branży eventowej. Stara się dużo podróżować, przede wszystkim górskimi szlakami, kocha psy (najbardziej swojego setera szkockiego!), jest również miłośniczką gier planszowych oraz gier video, w szczególności z gatunku action-RPG.