Search icon

Aplikacje do parkowania — jak płacić za pomocą telefonu? Jak znaleźć wolne miejsce do parkowania?

23.05.2023 |
| Clock Przeczytasz w 6 Minuty
Aplikacje do parkowania — jak płacić za pomocą telefonu? Jak znaleźć wolne miejsce do parkowania?
Przeczytasz w 6 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Czy aplikacja do parkowania pozwala zaoszczędzić dużo czasu? Dzięki nim możemy nie tylko błyskawicznie znaleźć wolne miejsce, ale także od razu za nie zapłacić, bez szukania drobnych czy udawania się do parkomatu. W dzisiejszym artykule przedstawiamy najpopularniejsze wyszukiwarki miejsc parkingowych.

Aplikacje do płacenia za parkowanie

Korzystanie z aplikacji do miejsc parkingowych jest bardzo wygodne, zarówno na terenie naszego kraju, jak i za granicą. Z ich pomocą możemy szybko zlokalizować wolne miejsce oraz zapłacić za nie bezdotykowo. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze aplikacje parkingowe, które warto wypróbować.

Anypark (dawniej Pango) – aplikacja do parkowania i płacenia za parkowanie

anypark
Źródło: Sklep Play

Anypark (dawniej Pango) to aplikacja parkingowa służąca do dokonywania opłat za pozostawienie samochodu w strefie płatnego parkowania. Apka została wyposażona w funkcję start/stop, dzięki czemu płaci się za realny czas parkowania. Dodatkowo użytkownicy mogą skorzystać z wyszukiwarki miejsc parkingowych oraz wskazywania lokalizacji zaparkowanego auta.

Autopay. Make my way – wszechstronna aplikacja parkingowa i nie tylko

autopay: make my way
Źródło: Sklep Play

Autopay. Make my way to aplikacja parkingowa do szybkich płatności online i offline. Autopay. Make my way umożliwia bezdotykowe opłacenie nie tylko miejsca parkingowego, ale także myjni samochodowej. Apka jest również zintegrowana z systemem e-TOLL, dzięki czemu można nią płacić na autostradach w Polsce.

moBILET – aplikacja do miejsc parkingowych, biletów komunikacji miejskiej oraz kolejowych

mobilet
Źródło: Sklep Play

moBILET to kolejny przykład wszechstronnej aplikacji do parkowania za pomocą telefonu oraz zakupu biletów komunikacji miejskiej i kolejowych. Usługa jest aktywna w ponad 100 miejscowościach w całej Polsce. Jeśli chodzi o systemy płatności, obsługuje ona zarówno portmonetkę, jak i integrację z kartą płatniczą oraz BLIK.

mPay – płatności mobilne – uniwersalna aplikacja parkingowa i nie tylko

mpay
Źródło: Sklep Play

mPay to nie tylko aplikacja do parkowania za pomocą telefonu. To mobilny system płatności za miejsce parkingowe, bilety komunikacji miejskiej, bilety kolejowe i autokarowe, a nawet bilety wstępu do Parków Narodowych. Wirtualną portmonetkę można zintegrować z kartą płatniczą lub zasilać każdorazowo przy pomocy przelewów.

SkyCash – rozbudowana aplikacja do parkowania

skycash
Źródło: Sklep Play

SkyCash to rozbudowana aplikacja parkowania oraz płacenia za bilety komunikacji miejskiej i dalekobieżnej. Przy pomocy apki można także kupować bilety do kina, wypłacać pieniądze z bankomatu, a nawet opłacać rachunki. Jeśli chodzi o parkowanie za pomocą telefonu, użytkownicy mogą skorzystać z funkcji start/stop, parkowania na czas oraz parkowania za określoną kwotę.

mobiParking – szybka aplikacja do parkowania

mobiparking
Źródło: Sklep Play

mobiParking to aplikacja parkingowa, z której można korzystać na terenie kilkudziesięciu polskich miast. Opłaty są naliczane za realny czas postoju. Apka stanowi dobre rozwiązanie dla flot pojazdów, ponieważ pozwala na łatwe rozliczanie parkowania służbowych samochodów.

Aplikacje bankowe z funkcją płacenia za parkowanie

Uregulowanie opłaty parkingowej jest możliwe również w kilku aplikacjach bankowych. Z rozwiązania tego mogą skorzystać np. klienci: PKO BP, mBanku, Pekao S.A., Alior Banku, ING, Santandera czy też Banku Millennium. Nad wprowadzeniem możliwości płacenia za parkingi w apce pracuje również Credit Agricole.

Aplikacje do szukania wolnych miejsc parkingowych

Na rynku nie brakuje także programów, które umożliwiają sprawdzenie, czy w okolicy są wolne miejsca parkingowe. Aplikacja może poinformować o udogodnieniach związanych z infrastrukturą, a nawet posłużyć zarezerwowaniu miejsca postoju. Poniżej zebraliśmy najpopularniejsze mobilne wyszukiwarki miejsc parkingowych.

TiPark (dawniej winkPark) – mobilna wyszukiwarka miejsc parkingowych

tipark
Źródło: Sklep Play

TiPark (dawniej winkPark) to polska aplikacja do parkowania za pomocą telefonu. Program umożliwia sprawdzanie wolnych parkingów w pobliżu, oferuje także ciekawą opcję wymieniania się miejscem parkingowym z następnym kierowcą. Przy pomocy apki można także wynajmować innym swoje prywatne miejsce parkingowe.

FindPark – znajdź parking – polska aplikacja parkingowa

findpark
Źródło: Sklep Play

FindPark to polska aplikacja do znajdowania parkingu w pobliżu twórców NaviExpert. Mobilna wyszukiwarka miejsc parkingowych zawiera szczegółowe informacje na temat godzin otwarcia, limitów związanych z wysokością samochodu czy też płatności.

Parkopedia Parking – aplikacja, która wskaże najbliższy parking dla ciężarówek i samochodów osobowych

parkopedia
Źródło: Sklep Play

Parkopedia Parking to obszerna baza danych o parkingach w pobliżu. W apce możemy sprawdzić ceny miejsc parkingowych oraz dane dotyczące liczby wolnych miejsc. Zawiera ona również informacje na temat infrastruktury parkingów, np. czy dane miejsce jest przystosowane do ładowania pojazdów elektrycznych lub potrzeb osób niepełnosprawnych.

Inrix ParkMe – aplikacja do parkowania za pomocą telefonu i zaznaczania na mapie lokalizacji samochodu

inrix
Źródło: Sklep Play

Inrix ParkMe to prosta aplikacja, która zawiera informacje na temat wolnych parkingów w pobliżu. Z poziomu programu sprawdzimy, ile wynosi opłata parkingowa, możemy również zaznaczyć na mapie, gdzie zostawiliśmy samochód.

Sparkee – nowoczesna inteligentna aplikacja do parkowania

sparkee
Źródło: Sklep Play

Jeśli zależy nam na czymś więcej niż program, który wskaże wolne miejsca parkingowe, aplikacja Sparkee zdecydowanie wpisuje się w takie potrzeby. To nowoczesny i stale rozwijany system do wyszukiwania miejsc parkingowych, który korzysta ze sztucznej inteligencji. Apka korzysta z danych pochodzących z monitoringów, potrafi odróżnić wolne miejsce parkingowe od zajętego i wskazać, dla jakiego rodzaju pojazdu jest ono przeznaczone.

TransParking – Truck Parking –  darmowa aplikacja, która wskaże najbliższy parking dla ciężarówek

transparking
Źródło: Sklep Play

Na koniec darmowa aplikacja, która wskaże najbliższy parking dla ciężarówek, cyzli TransParking + Truck Parking. Program wyświetla wolne miejsca na parkingach w Europie, przeznaczonych dla pojazdów o większych gabarytach. W bazie znajdują się również informacje na temat oferowanych na miejscu udogodnień, takich jak np. ochrona, WiFi czy też prysznic i toaleta.

Aplikacje do zgłaszania złego parkowania 

Aplikacje do parkowania mogłyby służyć nie tylko znalezieniu wolnego miejsca, ale także… zgłoszeniu osób, które parkują swoje samochody w nieprawidłowy bądź też zagrażający bezpieczeństwu sposób. Tego typu funkcjonalności budzą sporo kontrowersji, jednak Policja i Straż Miejska zachęcają, aby z nich korzystać. Przykładowym miejscem, gdzie można zgłosić zauważone zagrożenie, jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

geoportal mobile
Źródło: Sklep Play

Moduł zainstalowano w aplikacji Geoportal Mobile Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii.

nano google news

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia biolog — antropolog, zawodowo od 2017 roku zajmuje się tworzeniem contentu dla różnych marek. Wcześniej pracowała w branży eventowej. Stara się dużo podróżować, przede wszystkim górskimi szlakami, kocha psy (najbardziej swojego setera szkockiego!), jest również miłośniczką gier planszowych oraz gier video, w szczególności z gatunku action-RPG.