Najlepsze aplikacje do odchudzania – kalkulatory kalorii, plany diety i propozycje ćwiczeń

11.01.2024 |
| Clock Przeczytasz w 5 Minuty
Najlepsze aplikacje do odchudzania – kalkulatory kalorii, plany diety i propozycje ćwiczeń
Przeczytasz w 5 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Zrzucenie kilku, kilkunastu czy kilkudziesięciu kilogramów to nie tylko sposób na to, by wyglądać bardziej atrakcyjnie, ale też by zacząć prowadzić zdrowy tryb życia. Aby pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, konieczna jest motywacja, systematyczność, odpowiednia dieta oraz aktywność fizyczna.

Darmowe aplikacje odchudzające pomogą Ci:

  • zadbać o regularne nawadnianie,
  • śledzić postępy,
  • wyznaczać spersonalizowane cele,
  • zdrowo się odżywiać i regularnie ćwiczyć.

Aplikacje o odchudzaniu oferują też gotowe jadłospisy, propozycje ćwiczeń fitness czy kalkulatory kalorii. Jakie są najlepsze aplikacje do odchudzania (Android i iPhone)? Oto nasze zestawienie.

Polecane wagi łazienkowe:

Najlepsze aplikacje do odchudzania – iPhone i Android

Chcesz zgubić zbędne kilogramy, jednak nie wiesz, jak zacząć? Przeraża Cię układanie jadłospisów, liczenie kalorii czy kontrolowanie swojej codziennej aktywności? Uważasz, że to bardzo czasochłonne i brakuje Ci motywacji? W osiągnięciu celu pomogą Ci aplikacje do odchudzania na telefon. Które z nich warto zainstalować? Przygotowaliśmy 10 propozycji.

Trener Odchudzania – aplikacja dla odchudzających się

Trener odchudzania - aplikacja do odchudzania na telefon
Źródło: Sklep Google

Jeśli interesują Cię aplikacje do schudnięcia, które oferują mnóstwo przydatnych funkcji, Trener Odchudzania będzie dobrym wyborem. Wśród dostępnych opcji warto wymienić codzienne wskazówki motywacyjne, śledzenie postępów, wbudowaną listę zakupów i jadłospisy oraz ćwiczenia. Aplikacja jest darmowa – ma jednak reklamy, które można usunąć w planie premium.

FatSecret – darmowa aplikacja odchudzająca

FatSecret - darmowa aplikacja do odchudzania
Źródło: Sklep Google

FatSecret to łatwa w obsłudze i darmowa aplikacja. Dieta z jej wykorzystaniem będzie samą przyjemnością. Możesz ją zintegrować z aplikacjami Fitbit, Google Fit oraz Samsung Health i w jednym miejscu zebrać informacje o dziennej liczbie kroków czy spalonych kalorii. Znajdziesz też w niej bibliotekę przepisów, dziennik żywności, wsparcie społeczności oraz skaner kodów kreskowych produktów spożywczych.

Fitatu – aplikacja dietetyczna z dziennikiem odżywiania

Fitatu - aplikacja dla odchudzających się
Źródło: Sklep Google

Fitatu to kalkulator kalorii, dziennik odżywiania oraz monitor utraty wagi w jednym. Wśród najważniejszych funkcji aplikacji warto wymienić proste, gotowe przepisy, zamienniki, przypomnienia o piciu wody oraz post przerywany. Znajdziesz w niej też funkcje fitness, w tym pobieranie danych z aplikacji Google Fit, Garmin Connect czy Strava.

Diet & Training by Ann – kompleksowa aplikacja do odchudzania po polsku

diet & training by ann - aplikacja do schudnięcia
Źródło: Sklep Google

Diet & Training by Ann to aplikacja, w której znajdują się plany treningowe dopasowane do Twojej kondycji, 4 tryby diety i autorskie ścieżki wyciszające z ćwiczeniami oddechowymi. Dzięki niej osiągniesz jeden z 4 wybranych celów – odchudzanie, utrzymanie wagi, zwiększenie masy ciała lub masy mięśniowej.

YAZIO – bezpłatna aplikacja do liczenia kalorii

Yazio - aplikacja do odchudzania na androida i ios
Źródło: Sklep Google

Ta darmowa aplikacja umożliwia zarządzanie dziennikiem żywienia, śledzenie aktywności, liczenie kalorii oraz tworzenie posiłków. Możesz w niej znaleźć tabelę kalorii dla ponad 2 milionów produktów oraz wbudowany skaner kodów kreskowych. Aplikacja oferuje też synchronizację z różnymi aplikacjami fitness, w tym Google Fit.

MyFitnessPal – aplikacja dietetyczna z monitorowaniem postępów

MyFitnessPal - aplikacja dietetyczne
Źródło: Sklep Google

Chcesz monitorować swoje postępy związane z odchudzaniem, nawodnieniem organizmu lub aktywnością? MyFitnessPal to aplikacja dla Ciebie. Znajdziesz w niej również planer posiłków, dziennik żywieniowy oraz wskazówki, jak zmienić swoje nawyki i osiągnąć postawione cele. Aplikację możesz również zsynchronizować z opaskami fitness, by nadzorować aktywność fizyczną.

Waterful – najlepsza aplikacja do picia wody

Waterful - aplikacja do odchudzania przypominająca o piciu wody
Źródło: Sklep Google

Podczas odchudzania bardzo ważne jest regularne picie wody. Jeśli masz z tym problem, może Ci pomóc aplikacja Waterful. Dzięki niej obliczysz swoje dzienne zapotrzebowanie, na podstawie płci, masy ciała czy aktywności. Aplikacja wysyła powiadomienia, gdy zbliża się moment na wypicie napoju. Możesz w niej dodać nie tylko wodę, ale także inne płyny, np. herbatę lub kawę.

7-minutowe Ćwiczenia – aplikacja fitness wspomagająca odchudzanie

-minutowe ćwiczenia - aplikacja wspomagająca odchudzanie
Źródło: Sklep Google

Sama dieta to nie wszystko – warto też zadbać o aktywność fizyczną. W tym może Ci pomóc aplikacja 7-minutowe Ćwiczenia. Znajdziesz w niej krótkie treningi, które możesz z powodzeniem wykonać w domu. Każdy składa się z 12 ćwiczeń do wykonywania przez 30 sekund z 10-sekundowymi przerwami. Jedyne, czego potrzebujesz, to krzesło i ściana.

FitOn Workouts & Fitness Plans – aplikacja z darmowymi ćwiczeniami

FitOn - aplikacja z darmowymi ćwiczeniami
Źródło: Sklep Google

Jeśli nie wiesz, jak układać treningi lub brakuje Ci pomysłów na ćwiczenia odchudzające w domu, FitOn będzie dla Ciebie najlepszym wyborem. W aplikacji znajdziesz mnóstwo różnych propozycji na różnorodne aktywności fizyczne do wykonywania w domu, na świeżym powietrzu oraz na siłowni: cardio, trening siłowy, jogę, pilates i wiele innych.

Idealna Waga: Dziennik Wagi – aplikacja dietetyczna po polsku

Idealna Waga - aplikacja do odchudzania po polsku
Źródło: Sklep Google

Ostatnią polecaną przez nas aplikacją do odchudzania jest Idealna Waga: Dziennik Wagi. Pomoże monitorować wagę oraz pomiary ciała, a także prowadzić dziennik odchudzania. Znajdziesz w niej prosty w obsłudze dzienniczek, który oferuje możliwość ustawienia celu oraz kalkulatory wagi: BMI, BMR i procentowej zawartości tłuszczu w organizmie.

Dlaczego warto korzystać z aplikacji do odchudzania?

Aplikacje dietetyczne to pomocne narzędzia, które umożliwiają śledzenie postępów, wyznaczanie celów, wdrażanie w życie zdrowych nawyków oraz uzyskanie wsparcia od innych osób.

Oczywiście samo zainstalowanie wybranej apki to nie wszystko – to, czy będą one skuteczne, zależy od Twojego podejścia i motywacji. Samozaparcie, wytrwałość i właściwe korzystanie z wybranego programu pozwoli Ci osiągnąć oczekiwane rezultaty, a co za tym idzie – zyskać zdrowie i dobre samopoczucie.

Może Cię zainteresować:

Filozof z wykształcenia, fanka nowych technologii i gier komputerowych. W wolnych chwilach uwielbia grać w Talisman, czytać fantastykę i biografie, piec ciasta i babeczki oraz jeździć na rowerze.