Aplikacje do nauki języka angielskiego – TOP 7

04.09.2023 |
| Clock Przeczytasz w 6 Minuty
Aplikacje do nauki języka angielskiego – TOP 7
Przeczytasz w 6 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Język angielski stał się tak powszechny na całym świecie, że konieczność jego nauki jest oczywista dla osób w każdym wieku. Sposób na to jest wiele – lekcje w szkole, kursy językowe, szkolenia online, czy rozmowy z native speakerami. Dużą popularnością cieszą się również aplikacje do nauki języka angielskiego.

To ciekawe rozwiązanie dla osób, które chcą rozwijać umiejętności lingwistyczne, ale są zabiegane lub nie przepadają za zajęciami w grupach. Aplikacje do angielskiego pozwalają też uczyć się w dowolnym momencie, wtedy, kiedy mamy wolną chwilę, nie trzeba się dostosowywać do cudzego harmonogramu.

Jaką aplikację do nauki języka angielskiego wybrać? W sieci znaleźć można znaleźć wiele programów, zarówno płatnych, jak i darmowych, uczących języków obcych. Wybraliśmy najlepsze z nich. Sprawdźcie zatem nasze TOP 7, jeśli chodzi o aplikacje do nauki angielskiego na Androida oraz iOS.

Czy można się nauczyć angielskiego za aplikacji?

Aplikacje do nauki angielskiego dla dzieci i dorosłych oferują zupełnie nowy sposób uczenia się języków obcych. Tego typu programy są dostępne z dowolnego miejsca, aby z nich skorzystać, wystarczy telefon oraz dostęp do Internetu.

Większość aplikacji do nauki angielskiego składa się nie tylko z nauki, ale także z ciekawych gier, ćwiczeń oraz testów, zatem wiedza może być systematycznie utrwalana.

Co powinna mieć aplikacja do nauki języka angielskiego?

Aplikacja do nauki języka angielskiego powinna być przede wszystkim prosta w obsłudze. Mile widziany jest polski interfejs oraz krótkie lekcje, które można przerobić w wolnej chwili, np. podczas gotowania lub w trakcie podróży.

Cenione przez użytkowników rozwiązania to także nauka poprzez zabawę, np. rozwiązywanie quizów oraz dostęp do treści offline.

TOP 7 aplikacji do nauki języka angielskiego

W Internecie jest dostępnych wiele aplikacji do nauki angielskiego. Które z nich w szczególności warto wypróbować? Oto nasze TOP 7 na urządzenia z Androidem oraz Apple iOS.

Duolingo – najlepsza aplikacja do nauki angielskiego

duolingo - aplikacja do nauki angielskiego

Duolingo to jedno z najpopularniejszych rozwiązań, jeśli chodzi o aplikacje do nauki języka angielskiego dla dorosłych i dzieci. Program ma polski interfejs i wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby dostosować tempo nauki do potrzeb użytkownika. Składa się z krótkich lekcji, interesujących ćwiczeń oraz wyzwań związanych nie tylko ze słownictwem, ale także mówieniem i słuchaniem. Ciekawymi funkcjami są również:

  • Duolingo for Schools — zestaw narzędzi dla nauczycieli,
  • Duolingo English Test — certyfikat Duolingo jest akceptowany w ponad 3500 instytucjach na całym świecie.

Kto może zainstalować aplikację do nauki angielskiego? Android oraz iOS twórcy Duolingo przewidzieli wsparcie dla obu tych systemów. Program jest dostępny w Google Play oraz AppStore.

Aplikacja jest bezpłatna, natomiast chętni mogą wesprzeć jej twórców poprzez zakup pakietu Super Duolingo (w odróżnieniu od wersji standardowej nie zawiera on reklam).

Babbel – sprawdzona aplikacja do nauki języka angielskiego

babbel - aplikacja do nauki języka angielskiego

Kolejna polecana przez nas aplikacja do nauki języka angielskiego to Babbel. Program wykorzystuje metodę, której skuteczność została potwierdzona naukowo. Technika nauczania Babbel opiera się na dialogach użytecznych w codziennych sytuacjach. Twórcy bazują na potwierdzonej badaniami tezie, która mówi, że nauka języków obcych jest szybsza, gdy dane obce słówka oraz wyrażenia mają duże znaczenie dla osoby uczącej się i są w jakiś sposób przydatne. 92% użytkownikom aplikacji do nauki angielskiego udało się poprawić umiejętności językowe w ciągu 2 miesięcy od rozpoczęcia korzystania z programu.

Aplikacja do angielskiego Babbel jest dostępna w Google Play oraz AppStore.

Polska wersja językowa Babbel wspomaga w nauce angielskiego oraz niemieckiego, w trybie online lub offline. Można ją testować przez 7 dni bezpłatnie, następnie subskrypcja kosztuje od 11,99 do 34,99 złotych miesięcznie, w zależności od wybranego wariantu. Najtańszy jest abonament płatny z góry za cały rok.

Busuu – dobra aplikacja do angielskiego

busuu - aplikacja do nauki angielskiego dla dzieci i dorosłych

Busuu to aplikacja do nauki angielskiego, która zakłada, że do opanowania języka obcego wystarczy 10 minut dziennie. Program oferuje krótkie lekcje, które można przerobić w wolnej chwili, np. podczas podróży, zapewnia również możliwość prowadzenia konwersacji ze 120 milionami użytkowników z całego świata. Według niezależnego badania przeprowadzonego przez City University of New York, 22 godziny z Busuu w wersji Premium odpowiadają 1 semestrowi nauki języka w szkole wyższej.

Kto może zainstalować aplikację do nauki angielskiego? iOS, Android — posiadacze obu tych systemów mogą skorzystać z mobilnej nauki języków obcych, program Busuu jest bowiem dostępny w Google Play oraz AppStore.

Do wyboru są trzy warianty: Podstawowy, Plus oraz Premium. Plan Podstawowy jest dostępny za darmo, natomiast plany Premium oraz Plus kosztują odpowiednio 16,99 zł oraz 19,49 złotych miesięcznie (płacąc jednorazowo za cały rok).

LingoDeer – darmowa aplikacja do angielskiego

lingoderr - aplikacja do nauki angielskiego na android i ios

Jeśli chodzi o darmowe aplikacje do nauki angielskiego, z pewnością warto wypróbować LingoDeer. Program składa się z opracowanych przez nauczycieli lekcji. To, co go wyróżnia to nagrania native speakerów w wysokiej jakości, podręcznikowe wyjaśnienia zagadnień związanych z gramatyką, ponad 10 tysięcy zadań do nauki oraz wbudowane fiszki ułatwiające powtarzanie materiału. Z aplikacji do angielskiego można korzystać offline, np. w trakcie podróży.

Aplikacja do nauki języka angielskiego LingoDeer jest dostępna w Google Play oraz AppStore. Do wyboru jest bezpłatny program w wersji standardowej oraz wersja Premium, której cena wynosi od 6,66 do 14,99 USD / miesiąc (w zależności od wybranego planu).

Reverso – nauka angielskiego w aplikacji

reverso - darmowa aplikacja do nauki angielskiego

Reverso to mobilny słownik języka angielskiego, który nie tylko tłumaczy pojedyncze słówka, ale także wyświetla przykładowe zdania z użyciem danego sformułowania. Darmowa aplikacje do nauki angielskiego wspomaga zapamiętywanie nowych wyrazów poprzez udział w quizach oraz grach, oferuje także takie funkcje jak:

  • dostęp offline do historii wyszukiwania i glosariusza,
  • nauka poprawnej wymowy wyrażeń w obcym języku,
  • rozpoznawanie mowy,
  • spersonalizowane fiszki,
  • tworzenie glosariuszy.

Aplikacja do angielskiego Reverso jest dostępna w Google Play oraz AppStore. Do wyboru są dwie wersje: standardowa, która jest bezpłatna oraz Premium (pozbawiona reklam). Wersję rozszerzoną można potestować za darmo przez tydzień, następnie cena wynosi 4,99 USD / miesiąc (około 23 złote).

FunEasyLearn – aplikacja do nauki angielskiego dla dzieci

aplikacja do nauki angielskiego dla dzieci

Jeśli potrzebujesz aplikacji która pomoże dziecku w nauce języka angielskiego, to prawdopodobnie FunEasyLearn będzie najlepszym wyborem. Została ona zaprojektowana specjalnie z myślą o młodych użytkownikach, więc system nauki języka jest połączony z zabawą i grami. Lekcje są krótkie dzięki czemu nie zmęczą dziecka i pozwolą mu skupić uwagę przez cały czas jej trwania. Na pochwałę zasługuje przejrzysty interfejs i intuicyjna obsługa.

Aplikacja FunEasyLearn dostępna jest w Google Play oraz AppStore.

Memrise – aplikacja

aplikacja do nauki angielskiego - memrise

Bardzo popularna aplikacja do nauki angielskiego, która pozwala dostosować poziom nauczania do aktualnej znajomości języka. Pomoże zarówno w nauce od podstaw, jak i rozbudowie słownictwa i poznawaniu przydatnych zwrotów. Aplikacja zawiera materiały wideo z native speakerami, funkcję ćwiczenia wymowy, lekcje gramatyki oraz fiszki językowe.

Aplikacja Memrise obsługuje nie tylko angielski. W zależności od tego, jakim językiem się posługujemy, możemy uczyć się wielu innych języków. Przykładowo, jeśli chcemy uczestniczyć w kursie w języku polskim, możemy uczyć 5 języków (angielskiego, francuskiego, niemieckiego, rosyjskiego i hiszpańskiego), natomiast jeśli posługujemy się angielskim to do wyboru mamy aż 22 języki (w tym chiński, szwedzki czy koreański).

Memrise dostępne w jest w wersji bezpłatnej i premium, która odblokowuje dostęp do wszystkich funkcji i kursów językowych. Aplikacja Memrise jest do pobrania na telefony z Androidem, na iPhone. Można z niej również korzystać w przeglądarce internetowej.

Inne sposoby nauki angielskiego

Jak jeszcze można się uczyć języków obcych? Poza korzystaniem z aplikacji do języka angielskiego polecamy także metody, takie jak:

Regularny kontakt z językiem obcym jest konieczny do jego opanowania.

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia biolog — antropolog, zawodowo od 2017 roku zajmuje się tworzeniem contentu dla różnych marek. Wcześniej pracowała w branży eventowej. Stara się dużo podróżować, przede wszystkim górskimi szlakami, kocha psy (najbardziej swojego setera szkockiego!), jest również miłośniczką gier planszowych oraz gier video, w szczególności z gatunku action-RPG.