Najlepsze aplikacje do montowania, edycji i przycinania filmów na telefonie – TOP 10

21.01.2023 |
| Clock Przeczytasz w 5 Minuty
Najlepsze aplikacje do montowania, edycji i przycinania filmów na telefonie – TOP 10
Przeczytasz w 5 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Potrzebny Ci program do montowania filmów na telefon, ale nie wiesz, co wybrać spośród tak wielu dostępnych aplikacji do edycji wideo na Androida / iOS? W dzisiejszym artykule przedstawiamy najlepsze aplikacje do montowania filmów, które pobierzecie na smartfona. Zapraszamy do sprawdzenia naszego zestawienia TOP 10.

Program do montowania filmów na telefon — kiedy warto z niego skorzystać?

Aplikacje do edycji wideo na Androida oraz iOS mogą być wykorzystywane w celach prywatnych i zawodowych.

Dzięki nim można szybko stworzyć zarówno świetną pamiątkę z wakacji, jak i profesjonalny materiał reklamujący produkty lub usługi, który potem zostanie umieszczony w Social Media lub na YouTube.

Jaki program do montowania filmów na telefon wybrać? Nasz ranking, w którym zestawiamy TOP 10 aplikacji do obróbki filmów, z pewnością pomoże w podjęciu tej decyzji!

Jaka jest najlepsza aplikacja do montowania filmów na telefonie?

Darmowe programy do montowania filmów dają w dzisiejszych czasach ogromne możliwości. Jeszcze do niedawna, aby przygotować profesjonalnie wyglądający materiał video, potrzebne były: komputer o mocnych parametrach, specjalistyczne oprogramowanie oraz ogrom wiedzy związanej z obróbką filmów w danym środowisku. Dziś, dzięki wszechobecnym aplikacjom do edycji wideo, na Androida czy też iOS, każdy może stworzyć atrakcyjny materiał, za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Jaki jest najlepszy program do montowania filmów na telefon? Oto nasze TOP 10!

KineMaster – aplikacja do przycinania filmów chętnie wybierana przez profesjonalistów

kinemaster - program do montowania filmów na telefon
Źródło: Sklep Google

KineMaster to przykład aplikacji do obróbki filmów, po którą chętnie sięgają profesjonaliści. Program umożliwia przycinanie klipów klatka po klatce, miksowanie dźwięku, dodawanie filtrów Look Up Table oraz przejść 3D. KineMaster jest intuicyjny w obsłudze, jedynym minusem tej aplikacji jest konieczność wykupienia konta Premium, aby móc korzystać ze wszystkich funkcji (oraz pozbyć się znaku wodnego na wyeksportowanym wideo).

Filmora – darmowy edytor wideo Android / iOS dla początkujących

aplikacja do montowania filmów - filmora
Źródło: Sklep Google

Filmora to doskonały wybór dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z montażem wideo na telefonie. Aplikacja do montowania filmów oferuje wiele przydatnych narzędzi, a jednocześnie ma prosty w obsłudze interfejs. Z Filmora podzielimy klip na mniejsze sekwencje, przytniemy materiał w odpowiednim miejscu, a także dodamy różne przejścia, nakładki, efekty i muzykę.

Adobe Premiere Rush: Wideo –  aplikacja do obróbki filmów na iOS, Android, macOS i Windows

adobe premiere rush - aplikacja do obróbki filmów
Źródło: Sklep Google

Firma Adobe, znana doskonale wśród osób zajmujących się grafiką komputerową, także wypuściła na rynek program do montowania filmów na telefon. Mowa o Adobe Premiere Rush: Wideo. Aplikacja do sklejania filmów działa na smartfonach z iOS lub Android, można ją zainstalować także na komputerach z systemem macOS lub Windows. Po przeprowadzeniu edycji materiał może zostać szybko przesłany na wybrane platformy społecznościowe.

CapCut – aplikacja do montowania filmów za darmo od twórców TikToka

darmowy program do montowania filmów - capcut
Źródło: Sklep Google

CapCut to ciekawy darmowy edytor wideo Android / iOS, stworzony przez chińskie przedsiębiorstwo ByteDance. Twórcy TikToka nie spoczęli na laurach, ich kolejny program pomaga w obróbce materiału wideo przed jego zamieszczeniem w serwisie. Aplikacja pozwala na montaż oraz dodanie efektów wizualnych i napisów, dostępna jest także funkcja green screen, dzięki której można się poczuć jak na planie filmów Avatar, Jurassic World czy też Star Wars

InShot – prosta aplikacja do sklejania filmów celem umieszczenia w Social Media

inshot - aplikacja do montowania filmów za darmo
Źródło: Sklep Google

Jeśli chodzi o darmowe programy do montowania filmów bez znaku wodnego na eksportowanym materiale wideo, w tej kategorii króluje InShot. Aplikacja do edycji wideo na Androida i iOS ma przyjazny interfejs, umożliwia ona przycinanie i obracanie filmów, a także dodawanie filtrów, naklejek, muzyki, emoji oraz tekstu. Dużym udogodnieniem jest również eksport do formatu stosowanego przez wybraną platformę społecznościową.

VN Video Editor – aplikacja do przycinania filmów dostępna na Androida, iOS, macOS i Windows

vn video editor - aplikacja do sklejania filmów
Źródło: Sklep Google

Kolejna warta uwagi międzyplatformowa aplikacja do montowania filmów, na telefon i komputery z macOS lub Windows, to VN Video Editor. Program oferuje wiele różnych szablonów filmów oraz presety dostosowane pod YouTube, TikToka i inne serwisy społecznościowe. Po zapoznaniu się z tutorialami przygotowanymi przez twórców aplikacji edycja wideo, a także dodanie efektów czy też muzyki, nie powinny sprawić większych trudności, nawet osobie początkującej.

YouCut – bardzo intuicyjna w obsłudze aplikacja do montowania filmów na telefon

youcut - aplikacja do montowania filmów na telefon
Źródło: Sklep Google

Godna polecenia aplikacja do montowania filmów za darmo, z elementami Premium, to YouCut. Program oferuje liczne narzędzia do obróbki wideo — przycinanie, dodawanie filtrów, efektów, tekstu i naklejek, a także wzbogacanie podkładami muzycznymi. Interfejs jest bardzo czytelny, a obsługa bardzo wygodna. Aplikacja rozpoznaje nie tylko dotyk palca na ekranie, ale również gesty.

VLLO – jedna z bardziej rozbudowanych opcji, jeśli chodzi o darmowe programy do montowania filmów

vllo - darmowy edytor wideo Android i ios
Źródło: Sklep Google

Popularną aplikacją do montowania filmów na telefonie jest także VLLO. Program umożliwia edycję i następnie eksportowanie wideo do formatów stosowanych w wybranych serwisach społecznościowych. Oferuje także ciekawy efekt Picture in Picture, czyli wbudowywanie klipu w inny, tak, aby był on odtwarzany jednocześnie w niewielkim okienku.

Cinemagraph Pro – ciekawa aplikacja do montowania filmów z funkcją tworzenia ruchomych zdjęć

cinemagraph pro - aplikacja do przycinania filmów na ios
Źródło: App Store

Cinemagraph Pro to aplikacja do montowania filmów na telefon, przeznaczona jedynie dla użytkowników urządzeń marki Apple. Program wyróżnia ciekawa funkcja ożywiania zdjęć. Użytkownik może tworzyć kinografiki poprzez łączenie ze sobą obrazów i materiału wideo. W efekcie powstanie nowoczesna fotografia z poruszającym się elementem, która urozmaici posty publikowane na Instagramie.

GoPro Quik: Video Editor – aplikacja do przycinania filmów z kamerek sportowych i nie tylko

gopro quik - aplikacja do obróbki filmów
Źródło: Sklep Google

GoPro Quik: Video Editor to program do montowania filmów na telefon stworzony przez firmę GoPro. Warto z niego skorzystać celem obróbki materiału z kamerki sportowej przed jego publikacją w Social Media. GoPro Quik: Video Editor umożliwia dodawanie do filmu podkładu muzycznego, naklejek, napisów oraz, co ciekawe, danych z GPS.

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia biolog — antropolog, zawodowo od 2017 roku zajmuje się tworzeniem contentu dla różnych marek. Wcześniej pracowała w branży eventowej. Stara się dużo podróżować, przede wszystkim górskimi szlakami, kocha psy (najbardziej swojego setera szkockiego!), jest również miłośniczką gier planszowych oraz gier video, w szczególności z gatunku action-RPG.