Aplikacje do medytacji, relaksu i wyciszenia na Android i iOS – darmowe i płatne

28.12.2022 |
| Clock Przeczytasz w 5 Minuty
Aplikacje do medytacji, relaksu i wyciszenia na Android i iOS – darmowe i płatne
Przeczytasz w 5 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Medytacja była praktykowana od wieków jako sposób na poprawę samopoczucia psychicznego i emocjonalnego. W ostatnich latach jej popularność znacznie wzrosła i dzięki temu mamy obecnie dostęp do wielu różnych aplikacji. Dzięki nim możesz z łatwością rozpocząć praktykę medytacyjną oraz uzyskać przydatne wskazówki. Przygotowaliśmy 10 najlepszych, darmowych i płatnych, aplikacji do medytacji na Androida oraz iOS.

Dlaczego warto korzystać z aplikacji do medytacji i relaksu?

Medytacja niesie ze sobą szereg korzyści – pozwala skupić się na swoim wnętrzu, odstresować i odpowiednio zrelaksować. Dodatkowo umożliwia wejście w stan całkowitego wyciszenia, poprawia pamięć i dodaje energii.

Instalując na swoim telefonie wybraną aplikację, możesz zyskać mnóstwo przydatnych wskazówek na temat różnorodnych technik i praktyk medytacyjnych.

Może to być dobry początek przygody z medytacją i duże ułatwienie podczas włączania jej do swojej codziennej rutyny.

Aplikacje do medytacji i relaksu. 10 najlepszych apek

Headspace – najlepsza aplikacja do medytacji

Headspace - najlepsza aplikacja do medytacji

Aplikacja do medytacji Headspace oferuje kursy, ćwiczenia oraz medytacje dla każdego, niezależnie od poziomu doświadczenia czy stylu życia. Możliwe jest wybranie np. 3-minutowych sesji. Medytacje odbywają się z przewodnikiem i można je spersonalizować. Dodatkowo aplikacja pozwala na medytowanie z innymi osobami z całego świata na żywo.

Aplikacja jest darmowa, jednak oferuje też płatną subskrypcję z większą ilością kursów.

Balance – aplikacja relaksacyjna z personalizowanymi medytacjami

balance - aplikacja relaksacyjna

Balance to aplikacja, która oferuje spersonalizowane medytacje z przewodnikiem, które można dobrać do swojego nastroju, doświadczenia oraz założonego celu. Znajdziesz w niej 10-dniowe plany, które pomagają rozwinąć swoje umiejętności, a także pojedyncze, krótkie medytacje. Warto zwrócić też uwagę na animowane ćwiczenia oddechowe.

Przez pierwszy rok można korzystać z aplikacji za darmo. Później trzeba wykupić subskrypcję (ok. 53 zł miesięcznie).

Calm – aplikacja do medytacji oferująca tematyczne programy

Calm - aplikacja do medytacji z tematycznymi programami

Aplikacja oferuje dziesiątki programów medytacyjnych, pogrupowanych tematycznie. Niektóre z nich pomagają zmniejszyć stres, inne z kolei skupiają się na zwiększeniu pewności siebie czy nauczeniu się wdzięczności. Calm zapewnia też medytacje dla dzieci (np. bajki na dobranoc) i nastolatków.

Większość funkcji aplikacji jest darmowa, jednak jeśli chcesz mieć dostęp do dodatkowych treści, możesz wykupić subskrypcję (199,99 zł rocznie).

Insight Timer – darmowa aplikacja do medytacji

Insight timer - bezpłatna aplikacja do medytacji

Insight Timer to bezpłatna aplikacja, która zapewnia dostęp do medytacji z przewodnikiem, muzyki do snu, a także prelekcji, prowadzonych przez ekspertów w swojej dziedzinie. Dzięki regularnie dodawanym nowym treściom, twórcy mogą pochwalić się bazą ponad 100 000 medytacji z przewodnikiem oraz tysiącami utworów muzycznych i dźwięków otoczenia.

PranaBreath – darmowa aplikacja do wyciszenia oferująca ciekawe funkcje

PranaBreath - aplikacja do wyciszenia i relaksacji

PranaBreath to coś więcej niż aplikacja do medytacji. Znajdziesz w niej także różne ciekawe treningi, w tym “zmniejszenie głodu”, które pozwala zwalczyć emocjonalne podjadanie, a także program pomagający skutecznie rzucić palenie. Aplikacja oferuje 8 schematów oddechowych, możliwość tworzenia własnych ćwiczeń oraz wgląd w statystyki.

Simple Habit – polecana aplikacja do medytacji i relaksu

Simple Habit - dobra plikacja do medytacji i wyciszenia

Simple Habit to aplikacja dostępna za darmo (jednak w wersji premium zapewnia więcej możliwości), która oferuje różne sesje medytacyjne oraz te skupione na uważności (mindfulness). Można znaleźć w niej krótkie medytacje, co może zainteresować zabiegane osoby, które mają mało czasu dla siebie. Aplikacja oferuje też różne motywacyjne treści.

INTU Medytacja – aplikacja do medytacji po polsku

Intu medytacja - aplikacja do medytacji po polsku

Chcesz zacząć medytować lub interesuje Cię mindfulness? Aplikacja po polsku INTU Medytacja będzie świetnym wyborem. Znajdziesz w niej medytacje prowadzone w formie 7-dniowych kursów. Pierwszy z nich przeznaczony jest dla osób początkujących lub może być traktowany jako rozgrzewka dla osób, które wcześniej relaksowały się w ten sposób. Kolejne kursy pogłębiają i udoskonalają praktyki medytacji. Sesje trwają od 10 do 20 minut.

Ten Percent Happier – świetna aplikacja do medytacji dla początkujących

Ten Percent Happier - aplikacja do medytacji dla początkujących

Aplikacja Ten Percent Happier przeznaczona jest dla osób, które dopiero zaczynają medytować, jednak można znaleźć w niej również bardziej zaawansowane sesje. Oferuje kilkaset standardowych medytacji z przewodnikiem, a w wersji premium także dziesiątki inspirujących rozmów ze specjalistami i nauczycielami mindfulness. Ciekawie prezentują się też programy ułatwiające zasypianie.

Aplikacja jest dostępna przez 7 dni za darmo, następnie należy wykupić subskrypcję (ok. 66 zł miesięcznie).

Let’s Meditate – darmowa aplikacja do medytacji i relaksu

Lets meditate - darmowa aplikacja do medytacji

Let’s Meditate to prosta aplikacja, która zapewnia mnóstwo różnorodnych treści. Dostępne są w niej medytacje z przewodnikiem, zarówno krótkie, jak i długie, trwające ponad 40 minut. Co więcej, ścieżki medytacyjne można pobierać na swój telefon, by odsłuchać je offline. Aplikacja nie ma reklam oraz nie wymaga rejestracji.

Serenity: Guided Meditation – popularna aplikacja do wyciszenia

Serenity - aplikacja do wyciszenia popularna wśród użytkowników

Jeśli chcesz nauczyć się medytacji, aplikacja na iPhone oraz Androida – Serenity: Guided Meditation, będzie dobrym wyborem. Na samym początku można skorzystać z darmowego 7-dniowego kursu audio, a po opłaceniu subskrypcji (ok. 26 zł/miesiąc) zyskujesz dostęp do wielu technik relaksacyjnych i codziennych, profesjonalnych medytacji o różnym czasie trwania.

Może Cię zainteresować:

Filozof z wykształcenia, fanka nowych technologii i gier komputerowych. W wolnych chwilach uwielbia grać w Talisman, czytać fantastykę i biografie, piec ciasta i babeczki oraz jeździć na rowerze.