Search icon

Najlepsze aplikacje do nauki matematyki i rozwiązywania zadań

22.08.2022 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
Najlepsze aplikacje do nauki matematyki i rozwiązywania zadań
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Aplikacje do matematyki pomagają w rozwiązywaniu zadań domowych, wspierają także w przygotowaniach do ważnych sprawdzianów i egzaminów. Dzięki nim można szybko powtórzyć materiał przerabiany na zajęciach, wyjaśniają również krok po kroku, jak poradzić sobie z problemami matematycznymi, czasami nawet lepiej niż nauczyciel. Które aplikacje do nauki matematyki warto w szczególności wypróbować? Oto nasze TOP 5!

PhotoMath — aplikacja do matematyki, która pomoże w rozwiązywaniu zadań oraz przygotowaniach do egzaminu

photomath - aplikacja do zadań z matematyki

PhotoMath to jeden z najlepszych programów, jeśli chodzi o aplikacje do matematyki. Dlaczego? Nie dość, że jest to prawdziwa skarbnica wiedzy matematycznej i kalkulator z zaawansowanymi funkcjami w jednym, to jeszcze Photomath stanowi nieocenione wsparcie podczas rozwiązywania zadań domowych i przygotowań do różnego rodzaju egzaminów.

Aby móc skorzystać z potencjału tego programu, wystarczy zrobić zdjęcie danego problemu matematycznego. Następnie można wybrać jedną spośród wielu dostępnych metod rozwiązania. Aplikacja do obliczania matematyki pokaże krok po kroku, co robić, wyjaśni także, skąd się biorą pewne liczby oraz dlaczego trzeba skorzystać z tego, a nie innego wzoru.

Aplikacja do matematyki Photomath jest dostępna w Google Play oraz AppStore. Do wyboru są dwie wersje: standardowa, która jest bezpłatna oraz Premium. Wersję rozszerzoną można potestować za darmo przez tydzień, następnie cena wynosi 4,99 USD / miesiąc (około 23 złote).

Matematyka na 5! — aplikacja do nauki matematyki, dzięki której zdasz na 5

matematyka na 5! - aplikacja do rozwiązywania matematyki

Matematyka na 5! to darmowa aplikacja do matematyki przeznaczona dla wszystkich uczniów oraz studentów, którym zależy na poprawie ocen z matematyki. Program stanowi zbiór najważniejszych wzorów matematycznych oraz teorii i pojęć, wraz z obszernymi opisami i ilustracjami.

Po pobraniu wszystkie treści są dostępne offline. Innymi słowy, jest to bardzo obszerny, nowoczesny, mobilny podręcznik do matematyki. Nauka funkcji, wektorów, ciągów, szeregów, geometrii czy logiki nigdy nie była tak prosta jak z Matematyką na 5!

Aplikacja Matematyka na 5! jest dostępna w Google Play.

Wzory matematyczne — obowiązkowa aplikacja do rozwiązywania zadań z matematyki dla uczniów i studentów

wzory matematyczne - aplikacja do nauki matematyki liceum

Aplikacje do zadań z matematyki stanowią nieocenioną pomoc, gdy trzeba skorzystać z jakiegoś skomplikowanego wzoru. Zamiast uczyć się na pamięć formułek, lepiej skupić się na tym, jak wykorzystać nabytą wiedzę w praktyce.

Tym założeniem kierowali się twórcy programu Wzory matematyczne. Aplikacja do matematyki zawiera wszystkie podstawowe wzory matematyczne, wykorzystywane w takich obszarach jak algebra, całki, geometria, pochodne czy trygonometria. Po niedawnej aktualizacji można korzystać z programu w polskiej wersji językowej.

Aplikacja do rozwiązywania matematyki Wzory matematyczne jest dostępna za darmo w Google Play.

Matematyka Gryzie — płatna aplikacja do nauki matematyki dla dzieci

matematyka gryzie - aplikacja do matematyki

Kiedy jest najlepsza pora, aby zainstalować aplikację do nauki matematyki? Szkoła podstawowa to pierwsza styczność dziecka ze światem liczb, równań i funkcji. Już na tym etapie warto się zainteresować pomocą w nauce w postaci programów matematycznych.

Kolejny z nich, czyli Matematyka Gryzie, to aplikacja, która zawiera ponad 2000 video lekcji oraz zadań wraz z poradnikami wyjaśniającymi sposób rozwiązania krok po kroku. Program stanowi nieocenione wsparcie podczas przygotowań do klasówek, egzaminu ósmoklasisty czy nawet matury.

Aplikacja do nauki matematyki dla dzieci Matematyka Gryzie jest dostępna w Google Play oraz AppStore. Cena kursów zależy od stopnia zaawansowania oraz czasu, na jaki ma zostać przydzielony dostęp. Przykładowo, 1-miesięczny kurs dla 4-8 klasy to wydatek rzędu 49 złotych, tymczasem maturzysta, który chce zdać na wymarzone 30%, zapłaci za miesięczny kurs poprawkowy 99 złotych.

Matematyka — Zadania i gry — aplikacja do matematyki uczy i bawi

matematyka - zadania i gry - aplikacja do nauki matematyki szkoła podstawowa

Nasza ostatnia propozycja to aplikacja do nauki matematyki dla dzieci Matematyka — Zadania i gry. Program zawiera kilkaset zadań matematycznych, wraz z ich rozwiązaniami krok po kroku, składają się na niego także inteligentny kalkulator, interaktywny notatnik oraz ciekawe gry i quizy matematyczne.

Zestawy zadań posegregowano zgodnie z aktualnym programem nauczania w klasach od 3 do 8. Matematyka — Zadania i gry zainteresuje także licealistów przygotowujących się do matury z matematyki, podstawowej lub rozszerzonej. Według twórców aplikacji do nauki matematyki liceum wcale nie jest takie straszne, udowadniają oni, że każdy uczeń jest w stanie opanować umiejętności wymagane podczas egzaminu dojrzałości.

Aplikacja do matematyki Matematyka — Zadania i gry jest dostępna w Google Play. Do wyboru są dwie wersje — bezpłatna (z reklamami) oraz Premium (bez reklam).

Wszystkie wymienione aplikacje do matematyki pomogą opanować materiał zarówno uczniom szkoły podstawowej, jak i licealistom oraz studentom. Zachęcamy do ich sprawdzenia!

nano google news

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia biolog — antropolog, zawodowo od 2017 roku zajmuje się tworzeniem contentu dla różnych marek. Wcześniej pracowała w branży eventowej. Stara się dużo podróżować, przede wszystkim górskimi szlakami, kocha psy (najbardziej swojego setera szkockiego!), jest również miłośniczką gier planszowych oraz gier video, w szczególności z gatunku action-RPG.