Która aplikacja do liczenia kalorii jest najlepsza? Polecane kalkulatory kalorii

19.04.2023 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
Która aplikacja do liczenia kalorii jest najlepsza? Polecane kalkulatory kalorii
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

W dzisiejszych czasach bardzo dużą uwagę przykładamy do zdrowego trybu życia. Aplikacje sportowe do ćwiczeń są już normą w telefonach. Doskonałym wsparciem w dbaniu o formę będzie będzie także aplikacja do liczenia kalorii.

Pozwala ona na kontrolowanie nie tylko tych kalorii które zgubiliśmy, ale również i tych, które spożywamy na co dzień. Dzięki temu jesteś w stanie wyliczyć sobie dzienne zapotrzebowanie, które będzie Ci potrzebne dla utrzymania, podwyższenia lub redukcji wagi. Kalkulator kalorii jest dziś niezastąpionym narzędziem w rękach osób chcących być fit.

Spis treści:

Dlaczego warto korzystać z kalkulatora kalorii?

To, co jemy, ma ogromne znaczenie dla naszego organizmu.

Dostarczane pożywienie powinno być wysoce jakościowe, ale i musi posiadać konkretną liczbę kalorii, aby nie doprowadzać do nabywania zbędnej tkanki tłuszczowej.

Dzięki temu, że masz dziś dostęp do liczników kalorii, możesz kontrolować nie tylko spożywane kalorie, ale w ogóle, to co jesz na co dzień. Sprawia to, że możesz rozpocząć przygodę z bilansowaniem swoich posiłków w taki sposób, aby dostarczać sobie odpowiednią ilość pożywienia i podnosić jego jakość.

najlepsze aplikacje do liczenia kalorii

Dla kogo aplikacja licząca kalorie?

Z kalkulatora kalorii korzystają nie tylko osoby chcące zredukować swoją wagę, ale również i te, które chcą ją utrzymać czy podwyższyć.

Aplikacja do liczenia kalorii nie tylko pozwala zapisywać wszystko, co zjadasz, ale również to ile czasu poświęcasz na trening i ile podczas niego spalasz kalorii. To bardzo ważne, aby utrzymać odpowiedni poziom aktywności fizycznej, jak i nauczyć się jeść prawidłowo.

Polecane wagi łazienkowe:

Aplikacja do liczenia kalorii – najważniejsze funkcje

Aplikacja do liczenia spalonych kalorii posiada szereg przydatnych funkcji. m.in. takich jak:

  • Po zainstalowaniu aplikacji, podajesz swoją wagę aktualną i docelową, wiek oraz wzrost. Na tej podstawie kalkulator sam wylicza, ile kalorii powinieneś spożywać w ciągu dnia, aby nie przekroczyć zalecanej wartości.
  • Posiadasz szeroki wybór posiłków w przygotowanej przez aplikację liście najbardziej popularnych produktów spożywczych.
  • Możesz zeskanować kod kreskowy produktu, co ułatwia jego wyszukiwanie na długiej liście produktów w aplikacji.
  • Masz możliwość zapisywania konkretnych ilości spożywanych posiłków, dzięki czemu wiesz, ile kalorii zjadłeś danego dnia.
  • Możesz dodawać wykonane treningi. Wybierasz je albo z przygotowanej przez aplikację listy, albo wpisujesz wszystkie dane ręcznie.
  • Aplikacja pozwala Ci również zapisywać ilość wypitej wody w ciągu dnia. Jest to bardzo ważne, ponieważ odpowiednie nawodnienie ma wpływ na prawidłowe funkcjonowanie ludzkiego organizmu.

Najlepsze aplikacje do liczenia kalorii

Te aplikacje sprawdzą się, gdy interesuje Cię darmowa aplikacja do liczenia kalorii:

Fitatu

Fitatu to w ostatnim czasie najpopularniejsza darmowa aplikacja do liczenia kalorii. Wyposażona jest w wiele przydatnych funkcji, takich jak m.in. możliwość wyboru w tysiącach produktów spożywczych, pozwala dodawać ćwiczenia, kontroluje ilość wypijanej wody i monitoruje spożywanie składników odżywczych.

Znajdziesz w niej polskie miary użyteczne m.in. łyżeczkę czy garść. Świetną opcją jest możliwość podłączenia tej aplikacji do innych np. sportowych.

kalkulator kalorii na smartfon
Źródło: App Store

FatSecret

W przypadku aplikacji FatSecret oprócz bogactwa posiłków do wyboru, możesz skorzystać z przepisów, które wrzucają inni użytkownicy. Wyposażona jest w kontroler wagi, dzięki czemu możesz stworzyć wykres, który zobrazuje, jak zmienia się Twoja waga.

FatSecret jest użytkowany głównie na smartfonach, ale i jako program do liczenia kalorii na komputerze. Aplikacja pozwala określić Twój cel i informuje Cię o postępach.

darmowa aplikacja do liczenia kalorii
Źródło: App Store

YAZIO

Podobnie jak w wymienionych już powyżej aplikacjach do liczenia kalorii, YAZIO na podstawie podanych przez Ciebie danych, takich jak waga, wzrost i wiek, obliczy Twoją maksymalną kaloryczność na co dzień. A podając wagę docelową, zaplanuje taką ilość kalorii, która pozwoli Ci utrzymać, zrzucić lub podwyższyć wagę.

Dodatkowo określi jaką ilość tłuszczy, białka i węglowodanów powinieneś przyjąć w swoich posiłkach. Dzięki niej wiesz, ile kalorii pozostało Ci jeszcze do uzupełnienia, oraz czy nie przekroczyłeś już dziennego limitu.

aplikacja do liczenia spalonych kalorii
Źródło: App Store

KalkulatorKalorii.net

KalkulatorKalorii.net dostarcza informacji o kaloryczności danych posiłków i zawartą w ich ilość białka, tłuszczu i węglowodanów. Aplikacja pozwala oszacować ilość spalonych kalorii w ciągu dnia, zaplanować trening i obliczyć przybliżoną wartość przemiany materii.

Ułatwieniem dla osób niezbyt odnajdujących się w kuchni, są proste dietetyczne przepisy wraz ze zdjęciami efektu końcowego. Jeśli to dla Ciebie za mało, możesz zainwestować w wersję płatną licznika, dzięki czemu zyskasz dostęp do spersonalizowanej diety ustalonej przez doświadczonego dietetyka.

Kalkulator Kalorii
Źródło: App Store

MyFitnessPal

Aplikacja MyFitnessPal wymaga podania wagi, wieku i wzrostu, aby móc obliczyć Twoje zapotrzebowanie kaloryczne. Zakłada cel ogólny, ale i tygodniowy. Uwzględnia pomiary wagi, aktywność fizyczną, jak i monitoruje ilość spożywanej wody. Licznik może być zintegrowany z krokomierzem, co pozwala na szczegółowe monitorowanie spalonych kalorii.

Dodatkowo przy posiłkach możesz umieszczać notatki, udostępniać sugestie wśród społeczności MyFitnessPal, a wybierając jej płatną wersję, uwalniasz się od reklam i otrzymujesz spersonalizowane cele oraz gotowe przepisy i plany posiłków.

darmowa aplikacja do liczenia kalorii
Źródło: App Store

Mogą Cię zainteresować:

Z wykształcenia dziennikarz prasowy i coach. Tworzeniem treści zajmuje się zawodowo od kilku lat. Pisanie i dobra książka są nieodłącznymi atrybutami w jej życiu. Po latach doszła pasja do gotowania i sprzedaży. Uwielbia nowe technologie, które na co dzień może wykorzystywać w swoim życiu. Uparcie dąży do osiągania celów i nawet dobrze jej to wychodzi.