Najlepsze aplikacje do kart lojalnościowych – Stocard, Portfel Google i Apple Wallet

18.02.2023 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
Najlepsze aplikacje do kart lojalnościowych – Stocard, Portfel Google i Apple Wallet
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Dzięki kartom lojalnościowym mamy możliwość zaopatrywania się w produkty i usługi poszczególnych firm w niższych cenach. Niestety, przechowywanie kilkudziesięciu kart od różnych marek w portfelu jest bardzo uciążliwe.

Na szczęście, powstało bardzo ciekawe rozwiązanie, dzięki któremu nie musimy już przechowywać kart lojalnościowych w wersji fizycznej. Mowa tutaj o aplikacjach do kart lojalnościowych, które w jednym miejscu zapisują wszystkie posiadane przez nas karty w wersji elektronicznej. Jak działają aplikacje do kart lojalnościowych na Androidzie i iPhone? Szczegółowo wyjaśniamy to w poniższym poradniku. 

Dlaczego warto korzystać z aplikacji do kart lojalnościowych?

Firmy, które chcą zwiększyć osiągane przez siebie dochody, niejednokrotnie oferują swoim klientom karty lojalnościowe. Posiadacze takich kart mogą zbierać punkty za zrealizowane zakupy, które później można wymieniać na pewne benefity, takie jak:

 • zniżki na określony asortyment,
 • darmową dostawę, 
 • bony na kolejne zakupy,
 • darmowe towary i usługi.

Niestety, pomieszczenie w portfelu kilku lub kilkunastu kart lojalnościowych jest niezwykle trudne. Powoduje to ryzyko, iż wybierając się na zakupy, zapomnimy zabrać ze sobą odpowiedniej karty, przez co nie otrzymamy upragnionego rabatu. Na szczęście, istnieje niezwykle proste i skuteczne rozwiązanie dedykowane posiadaczom kart lojalnościowych. Mowa tutaj o specjalnych aplikacjach do kart lojalnościowych.

karty lojalnościowe w telefonie

Pozwalają one na przechowywanie wszystkich kart lojalnościowych w jednym miejscu na swoim smartfonie. Dodanie kart lojalnościowych do takiej aplikacji jest banalnie proste. Wystarczy, że zeskanujemy kody poszczególnych aplikacji. 

Do najpopularniejszych aplikacji do kart lojalnościowych zalicza się:

Karty lojalnościowe w telefonie z Androidem – Google Wallet

google wallet (portfel google)
Źródło: Google Play

Google Wallet (Portfel Google) to najpopularniejsza aplikacja wśród osób dysponujących smartfonem opartym na systemie operacyjnym Android, jednak można ją również pobrać na iPhone. Google Portfel ma znacznie więcej zastosowań niż integrowanie kart lojalnościowych. Z aplikacji tej można korzystać m.in. do realizowania płatności zbliżeniowych telefonem (funkcja NFC) czy sprawdzania historii zrealizowanych transakcji kartą. 

W jaki sposób można dodawać karty lojalnościowe do Google Wallet? Jest to bardzo proste. Wystarczy wykonać kilka prostych czynności:

 1. Instalujemy aplikację Google Portfel na swoim smartfonie i uruchamiamy ją. 
 2. Klikamy na przycisk Dodaj do portfela
 3. Klikamy Karta lojalnościowa.
 4. Pojawi się lista, z której wybieramy nazwę firmy, której kartę lojalnościową chcemy dodać.
 5. Skanujemy kod kreskowy naszej karty. W przypadku, gdy nie posiadamy plastikowej wersji karty, możemy wpisać jej numer ręcznie. 

Jak używać zapisanej karty podczas wizyty w sklepie? To również jest wyjątkowo proste. Należy postępować zgodnie z poniższą instrukcją:

 1. Włączamy aplikację Google Wallet. 
 2. Wybieramy kartę, z której chcielibyśmy skorzystać.  
 3. Przedstawiamy sprzedawcy podczas płatności kod kreskowy. W przypadku, gdy dana karta nie ma kodu kreskowego, wystarczy podyktować kasjerowi numer. 

Aplikacja do kart lojalnościowych iPhone – Apple Wallet

apple wallet
Źródło: Apple

Apple Wallet to aplikacja, która jest dostępna wyłącznie na smartfonach Apple, czyli iPhone’ach. Jest ona uznawana za jedną z najlepiej dopracowanych, ponieważ posiada wiele zabezpieczeń oraz wygodnych funkcjonalności. Korzystając z Apple wallet możemy płacić zbliżeniowo iPhonem przez funkcję NFC, przechowywać dokumenty urzędowe i bilety na eventy czy do środków transportu publicznego. Jedną z funkcji Apple Wallet jest oczywiście również możliwość zapisywania kart lojalnościowych. 

Jak dodać kartę lojalnościową do Apple Wallet? Oto instrukcja:

 1. Instalujemy i uruchamiamy aplikację Apple Wallet. 
 2. Klikamy na przycisk Dodaj do Portfela Apple.
 3. Skanujemy kod kreskowy naszej karty bądź wpisujemy ręcznie jej numer. 
 4. Klikamy przycisk Dodaj.

W przypadku, gdy chcemy okazać kartę lojalnościową podczas wizyty w sklepie, trzeba wykonać te czynności:

 1. Uruchamiamy aplikację Apple Wallet. 
 2. Wybieramy interesującą nas kartę lojalnościową. 
 3. Pokazujemy kod kreskowy sprzedawcy bądź dyktujemy numer.

Jak działa Stocard?

stocard
Źródło: Google Play

Stocard to aplikacja, którą możemy pobrać zarówno na smartfony z systemem Android jak i iOS. Jest ona dedykowana przede wszystkim do obsługi kart lojalnościowych. Twórcy Stocard podkreślają, że aplikacja stawia bezpieczeństwo użytkowników na pierwszym miejscu – zapewnia szyfrowanie danych, zaś informacje o użytkownikach nie są przekazywane jakimkolwiek podmiotom. 

Aby dodać kartę lojalnościową do Stocard, trzeba wykonać następujące kroki:

 1. Instalujemy i uruchamiamy Stocard. 
 2. Klikamy symbol +.
 3. Wybieramy z listy nazwę firmy, której kartę lojalnościową posiadamy. 
 4. Skanujemy kod kreskowy bądź wpisujemy ręcznie numer. 

Z kolei chcąc okazać kartę lojalnościową w sklepie za pośrednictwem Stocard, wystarczy, że wykonamy te czynności:

 1. Uruchamiamy Stocard. 
 2. Klikamy na nazwę karty.
 3. Pokazujemy kod kreskowy lub odczytujemy numer kasjerowi. 

Może Cię zainteresować:

Świetnie zorganizowana i pełna pozytywnej energii. Mama dwójki szkrabów, która ceni sobie maksymalne ułatwianie codziennych obowiązków domowych. Artystka w kuchni, która serce oddała przepisom swojej prababci. Od czasu do czasu chętnie poznaje tajniki kuchni orientalnej.