Platformy i aplikacje do inwestowania – którą wybrać?

24.07.2023 |
| Clock Przeczytasz w 6 Minuty
Platformy i aplikacje do inwestowania – którą wybrać?
Przeczytasz w 6 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Inwestowanie online nie jest już zarezerwowane dla wielkich graczy. Każdy z nas może bez problemu zacząć kupować i sprzedawać akcje, kryptowaluty oraz inne instrumenty finansowe. Potrzebna jest do tego nie tylko odpowiednia wiedza, ale także specjalna platforma do inwestowania. Na rynku istnieje ich mnóstwo – na których z nich warto założyć konto? Oto najlepsze aplikacje do inwestowania na giełdzie.

Czy warto inwestować?

Chcesz pomnażać swoje oszczędności, a tym samym zabezpieczyć się na przyszłość? Powinno Cię w takim wypadku zainteresować inwestowanie. W ten sposób możesz zarabiać na wzroście różnych aktywów, w tym akcjach, funduszach czy kryptowalutach, jednocześnie też chroniąc swoje pieniądze przed inflacją.

Inwestując możesz oczywiście zarobić więcej, jednak zawsze istnieje ryzyko, że stracisz swój kapitał.

Dlatego też ważna jest wiedza w zakresie działania rynku finansowego. Dzięki temu nie tylko unikniesz ryzykownych decyzji, ale też zwiększysz swoją wiedzę i usprawnisz zarządzanie finansami.

Od czego zacząć inwestowanie? Konieczna będzie edukacja, cierpliwość i samodyscyplina. Niezbędna okaże się też aplikacja do grania na giełdzie.

Jaka platforma do inwestowania?

W jakiej aplikacji najlepiej zainwestować? Oczywiście nie ma jednej, dobrej odpowiedzi na to pytanie. Wybierając program do zarabiania na giełdzie należy zwrócić uwagę na kilka czynników:

  • Zakres oferowanych instrumentów finansowych i ich rodzaj – mogą to być np. kryptowaluty, fundusze, akcje, obligacje itd.
  • Prowizje oraz opłaty – niektóre aplikacje pobierają określone kwoty za otwarcie konta, transakcje i wpłaty czy wypłaty.
  • Bezpieczeństwo oraz wiarygodność – dobre aplikacje giełdowe powinny mieć odpowiednie licencje, przestrzegać regulacji, a także chronić dane i środki swoich klientów.
  • Funkcje aplikacji – warto wybierać te, które są łatwe w obsłudze, mają dostępne analizy oraz narzędzia inwestycyjne.

W sieci bez problemu znajdziesz najróżniejsze aplikacje do inwestowania. Ranking, który przygotowaliśmy poniżej, powinien Ci pomóc wybrać tę, która spełni Twoje oczekiwania.

Najlepsze aplikacje do inwestowania

eToro – najlepsza platforma do inwestowania

eToro – najlepsza platforma do inwestowania
Źródło: Sklep Play

Aplikacja do kupowania akcji eToro to nowoczesna platforma, która oferuje szeroki wybór akcji, walut, ETF-ów, surowców, indeksów i kryptowalut. Dzięki dostępnym narzędziom bez problemu możesz śledzić różne instrumenty finansowe oraz lokować swój kapitał. W programie znajdziesz inwestycje nieautomatyczne oraz społecznościowe – te ostatnie umożliwiają kopiowanie ruchów i aktywności rynków różnych brokerów.

Plus500 – aplikacja do handlu akcjami

Plus500 – aplikacja do handlu akcjami
Źródło: Sklep Play

Jeśli zależy Ci na aplikacji łatwej w użyciu, postaw na Plus500. Umożliwia ona inwestowanie w akcje, waluty, indeksy, kryptowaluty oraz towary. Oferuje przy tym brak prowizji, niskie spready i dźwignię finansową. Co istotne, Plus500 daje możliwość inwestowania za pośrednictwem kontraktów CFD i opcji na aktywa, a nie rzeczywistych papierów wartościowych.

XTB – polska aplikacja do inwestowania

XTB – polska aplikacja do inwestowania
Źródło: Sklep Play

Jeśli chodzi o najpopularniejsze strony do inwestowania, XTB to jedna z najbardziej zaawansowanych platform umożliwiających dostęp do rynków finansowych i rynku Forex. Daje dostęp do ponad 6000 instrumentów finansowych – akcji, ETF oraz CFD na indeksy, walut, kryptowalut i surowców. Umożliwia także nabywanie ułamków akcji z giełd światowych i Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. XTB oferuje też najróżniejsze narzędzia analityczne i edukacyjne – wykresy, wskaźniki, wiadomości rynkowe czy szkolenia online.

GPW – inwestowanie online

GPW – inwestowanie online
Źródło: Sklep Play

Interesuje Cię rynek papierów wartościowych? Z pewnością przyda Ci się aplikacja warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Umożliwia nie tylko podgląd danych na temat aktualnych notowań instrumentów finansowych, ale też sporządzenie listy obserwowanych aktywów i utworzenia z nich portfela z opcjami zarządzania.

Revolut –  aplikacja do inwestowania na giełdzie dla początkujących

Revolut –  aplikacja do inwestowania na giełdzie dla początkujących
Źródło: Sklep Play

Revolut to przede wszystkim aplikacja bankowa, jednak wśród oferowanych usług finansowych można znaleźć w niej także te, które związane są z inwestowaniem. Jest to świetny wybór dla początkujących osób – minimalna kwota inwestycji to zaledwie 1 dolar. Wśród dostępnych instrumentów finansowych znajdziesz np. akcji, kryptowaluty czy metale szlachetne.

Trading 212 – bezpieczna platforma inwestycyjna

Trading 212 – bezpieczna platforma inwestycyjna
Źródło: Sklep Play

Trading 212 to aplikacja, w której możesz bez prowizji kupować oraz sprzedawać akcje, fundusze inwestycyjne, kontrakty CFD oraz waluty. Rejestrując się, zyskujesz dostęp do ponad 12 000 globalnych akcji i ETF-ów z wielu giełd, jak i więcej niż 3000 kontraktów CFD na złoto, ropę, indeksy czy akcje. Bez problemu możesz ponadto inwestować w akcje ułamkowe.

Binance –  aplikacja do inwestowania w kryptowaluty

Binance –  aplikacja do inwestowania w kryptowaluty
Źródło: Sklep Play

Interesują Cię aplikacje do inwestowania w kryptowaluty? Binance będzie w takim razie dobrym wyborem. Na platformie możesz kupować, sprzedawać oraz trzymać takie kryptowaluty jak Bitcoin, Ether, Rune, Cardano czy SHIB. Do wyboru jest ponad 350 notowanych kryptowalut. Aplikacja umożliwia ustawianie zakupów cyklicznych oraz alertów cenowych, a także korzystanie z wielu narzędzi handlowych.

Capital.com – aplikacja do handlowania akcjami

Capital.com – aplikacja do handlowania akcjami
Źródło: Sklep Play

Capital.com to platforma handlowa umożliwiająca dostęp do ponad 4000 rynków finansowych, a także możliwość korzystania z wielu narzędzi – analitycznych i edukacyjnych. Dzięki nim możesz nauczyć się podejmować lepsze decyzje inwestycyjne. Wysoki poziom bezpieczeństwa aplikacji zapewniają regulacje CySEC oraz FCA.

Libertex – aplikacja do handlu online

Libertex – aplikacja do handlu online
Źródło: Sklep Play

Libertex to platforma, która umożliwia dostęp do ponad 250 instrumentów finansowych i podlega ścisłym regulacjom organów państwowych. Minimalny depozyt w aplikacji to 100 euro. Rachunek inwestycyjny można zasilić wieloma metodami, np. kontem PayPal czy kartą kredytową/debetową.

AvaTrade – zaawansowana aplikacja do inwestowania

AvaTrade – zaawansowana aplikacja do inwestowania
Źródło: Sklep Play

AvaTrade to platforma, która oferuje handel kontraktami CFD na towary, indeksy, kryptowaluty, akcje i inne instrumenty finansowe. Znajdziesz na niej pomocne narzędzia analityczne, wskaźniki, wykresy oraz alerty. Aplikacja dostępna jest zarówno na smartfony, jak i w przeglądarce. Jest łatwa w użyciu i bezpieczna.

Czym są programy do automatycznego inwestowania? Czy warto z nich korzystać?

Program do automatycznego inwestowania na giełdzie to narzędzie, które analizuje dane rynkowe i podejmuje decyzje inwestycyjne przy pomocy zaawansowanych modeli matematycznych oraz sztucznej inteligencji. Po prostu wpłacasz pieniądze i nie musisz codziennie samodzielnie analizować wszystkich inwestycji.

Takie rozwiązanie ma zarówno wady, jak i zalety. Wśród pozytywnych aspektów warto wymienić:

  • Szeroką dostępność – trading automatyczny jest łatwo dostępny i ma niski próg wejścia, dzięki czemu nawet przy mniejszym kapitale można z niego skorzystać.
  • Obiektywność – automatyczne inwestowanie eliminuje emocje i subiektywność, które mogą prowadzić do błędów inwestycyjnych – każdy ruch odbywa się na podstawie danych rynkowych i algorytmów.
  • Ciągły monitoring – programy do automatycznego inwestowania monitorują rynek całą dobę i reagują w czasie rzeczywistym na wszelkie zmiany.

Dużym minusem automatycznego inwestowania jest przede wszystkim brak elastyczności – zaprogramowane algorytmy nie będą uwzględniać nieprzewidzianych zdarzeń na rynku i nie dostosują się do szybkich zmian, co może powodować spore straty.

Inwestowanie online – czy to bezpieczne?

Aplikacje inwestycyjne bardzo często stosują zaawansowane zabezpieczenia – są to np. szyfrowanie SSL oraz autoryzacja dwuetapowa. Przed wybraniem programu dla siebie warto zatem przeczytać, jaki poziom bezpieczeństwa oferuje, jak i przeczytać opinie innych użytkowników, by postawić na sprawdzoną, popularną platformę.

Może Cię zainteresować:

Filozof z wykształcenia, fanka nowych technologii i gier komputerowych. W wolnych chwilach uwielbia grać w Talisman, czytać fantastykę i biografie, piec ciasta i babeczki oraz jeździć na rowerze.