Jaka aplikacja dla kobiet w ciąży i przyszłych ojców? Ranking aplikacji ciążowych

26.06.2023 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
Jaka aplikacja dla kobiet w ciąży i przyszłych ojców? Ranking aplikacji ciążowych
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Smartfony potrafią nam ułatwić życie w niemalże wszystkich życiowych aspektach. Nie inaczej jest też w przypadku oczekiwania na narodziny swojego potomka. Aplikacje ciążowe pozwolą Ci nie tylko przygotować się do porodu, ale też zaoferują mnóstwo przydatnych informacji na temat rozwoju dziecka czy zmian, jakie zachodzą w ciele matki. Które z nich warto mieć na swoim telefonie? Oto najlepsze aplikacje dla przyszłych rodziców.

Dlaczego warto korzystać z aplikacji ciążowych?

Aplikacja ciążowa to świetne wsparcie dla oczekujących na narodziny dziecka rodziców. Instalując ją na swoim telefonie, masz dostęp do najważniejszych informacji dotyczących przebiegu ciąży oraz wielu przydatnych funkcji. W najlepszych aplikacjach znajdziesz:

  • kalkulator ciąży, który ustali przybliżoną datę porodu,
  • wizualizacje rozwoju płodu (np. w 3D),
  • miejsce na zapisywanie notatek i wizyt u lekarza,
  • kalkulator wagi,
  • liczenie kopnięć i skurczy,
  • cenne porady i ciekawostki, między innymi na temat zdrowego stylu życia w ciąży,
  • możliwość tworzenia list, np. wyprawki dla dziecka czy torby szpitalnej,
  • wskazówki dotyczące opieki nad dzieckiem w trakcie pierwszych tygodni po porodzie.

Apka do śledzenia ciąży będzie szczególnie przydatna dla mam, które pierwszy raz przygotowują się do narodzin dziecka. Zapewni ogromną pomoc w zorganizowaniu codziennego życia, ale też zwiększy komfort psychiczny.

Najlepsze aplikacje ciążowe na Android i iOS – TOP 7

HiMommy – najlepsza aplikacja do śledzenia ciąży

najlepsza aplikacja do śledzenia ciąży
Źródło: Sklep Google

HiMommy to apka ciążowa, która pozwala zapoznać się z rozwojem swojego malucha dzień po dniu. Ciekawą funkcją jest wysyłanie powiadomień “od dziecka”, na temat tego, co się na danym etapie z nim dzieje. Wśród przydatnych opcji warto wymienić licznik skurczy, kalendarz ciąży i jej przebieg oraz pamiętnik ciąży z możliwością robienia zapisków.

Z HiMommy dowiesz się też, jak zadbać o siebie przed porodem i co przygotować na wyprawkę dla dziecka. Aplikacja oferuje ponadto przydatne wskazówki dotyczące okresu po narodzinach malucha.

Asystent Ciąży – darmowa aplikacja ciążowa

Ta aplikacja do prowadzenia ciąży jest dostępna za darmo i oferuje szeroką gamę przydatnych artykułów i informacji, które dopasowane są do danego tygodnia ciąży. Dzięki temu na bieżąco będziesz wiedzieć, co dzieje się z Twoim maluszkiem.

W apce znajdziesz możliwość stworzenia listy wyprawkowej, ranking imion dla dziecka, kalkulator prawidłowej wagi czy opis charakterystycznych zmian w rozwoju płodu. Asystent ciąży zapewnia też dostęp do dzienniczka ciśnienia, którego wyniki można przedstawić lekarzowi.

Ciąża Plus – aplikacja ciążowa po polsku

Ciąża Plus – aplikacja ciążowa po polsku
Źródło: Sklep Google

Darmowa aplikacja Ciąża+ to ogrom przydatnych informacji – dzięki niej masz dostęp do porad ekspertów, codziennych artykułów i pomocnych wskazówek. Apka oferuje też interaktywne modele 3D, które pozwalają śledzić rozwój dziecka oraz wizualizację rozmiaru płodu w porównaniu do np. owoców.

Wśród funkcji warto wymienić licznik kopnięć, czasu skurczy oraz rejestr przyrostu wagi. Ciąża+ podpowie Ci też, co spakować do torby przed porodem i pomoże przygotować listę rzeczy do zrobienia po narodzinach dziecka.

Preglife – aplikacja dla kobiet w ciąży po polsku

Preglife – aplikacja dla kobiet w ciąży po polsku
Źródło: Sklep Google

Chcesz mieć zawsze przy sobie kalendarz ciąży? Aplikacja Preglife daje Ci możliwość śledzenia rozwoju swojego dziecka, nie tylko przed porodem, ale także do ukończenia przez Twojego malucha 2. roku życia. Przejrzyste wykresy pomogą Ci ponadto śledzić przyrost wagi w trakcie ciąży. W aplikacji dodano też mnóstwo filmów instruktażowych oraz poradników i wskazówek. Warto zwrócić uwagę również na pamiętnik, w którym możesz zapisywać swoje przemyślenia, jak i dodawać zdjęcia.

Ciąża Sprout – aplikacja dla mam w ciąży

Ciąża Sprout – aplikacja dla mam w ciąży
Źródło: Sklep Google

Ciąża Sprout to świetna aplikacja do mierzenia skurczy, kontroli masy ciała oraz licznika kopnięć. Wszystkie znajdujące się tam wskazówki i porady pochodzą od doświadczonych lekarzy i są dostosowane do konkretnego trymestru. W aplikacji nie brakuje takich funkcji, jak rozwój dziecka tydzień po tygodniu, interaktywny wykres ciążowy, kalendarz wizyt lekarskich oraz zarządzanie listą zadań związanych z ciążą, oraz przygotowanie wyprawki dla dziecka.

Moja ciąża – aplikacja rozwoju płodu z przydatnymi funkcjami

Moja ciąża – aplikacja rozwoju płodu z przydatnymi funkcjami
Źródło: Sklep Google

Moja ciąża to aplikacja dla ciężarnych, która zapewnia dostęp do wszystkich niezbędnych podczas oczekiwania na dzień narodzin funkcji. Dowiesz się z niej, jak wygląda rozwój Twojego dziecka tydzień po tygodniu oraz przygotujesz się do dnia porodu. Apka umożliwia śledzenie wagi i ciśnienia krwi, a także pierwszych ruchów i kopnięć malucha oraz skurczów.

Na podstawie danych możesz wygenerować raport do przedstawienia lekarzowi prowadzącemu ciążę. Warto dodać, iż aplikacja oferuje też porady dotyczące odżywiania i zdrowego stylu życia oraz propozycje ćwiczeń mięśni Kegla.

HiDaddy – aplikacja ciążowa dla taty

HiDaddy – aplikacja ciążowa dla taty
Źródło: Sklep Google

Nie tylko mamy mają dedykowaną aplikację ciążową. HiDaddy to apka dla przyszłych ojców, którzy chcą mieć dostęp na bieżąco do informacji o rozwoju malucha. Codziennie wysyłane są powiadomienia od dziecka, w wybranym przez siebie stylu – tradycyjnym lub bardziej na luzie. Co istotne, aplikacja oferuje też dostęp do informacji na temat wpływu ciąży na kobietę, co pozwala przygotować się na różne sytuacje. HiDaddy można ponadto zsynchronizować z aplikacją ciążową HiMommy.

Może Cię zainteresować:

Filozof z wykształcenia, fanka nowych technologii i gier komputerowych. W wolnych chwilach uwielbia grać w Talisman, czytać fantastykę i biografie, piec ciasta i babeczki oraz jeździć na rowerze.