Nowe funkcje w aplikacji PKP Intercity. Czy wreszcie warto ją zainstalować?
O premierze aplikacji PKP (dotychczasowa nazwa to Pekapka) informowaliśmy już kilka miesięcy temu. Z jednej strony to optymistyczne, że państwowy przewoźnik stara się iść z duchem czasu. Niestety od swojej premiery aplikacja nie cieszyła się pozytywnymi ocenami, głównie z powodu braku kilku przydatnych funkcji. Teraz zaktualizowana aplikacja PKP Intercity ma w końcu szansę stać się naprawdę użyteczną. Wszystko dzięki nowym możliwościom, których brakowało już od wprowadzenia aplikacji na rynek.
Aktualizacja aplikacji PKP Intercity
Mamy kilka możliwości kupienia biletów na przejazd pociągiem. Tradycjonaliści wybiorą zapewne skorzystanie z kasy biletowej na stacji kolejowej. Jeśli takiej nie ma, możemy bez dodatkowych opłat nabyć bilet kolejowy u konduktora. Należy go szukać w przedniej części składu. Obie metody są dość czasochłonne. Na szczęście z pomocą przychodzi nowoczesna technologia.
Bilety na pociąg możemy kupić przez Internet – na stronie www lub przez aplikację PKP.
Na rynku istnieją również programy stworzone przez zewnętrzne firmy – zebraliśmy je w artykule najlepsze aplikacje do zakupu biletów na autobus, tramwaj i pociąg. Dziś sprawdzamy natomiast, co po ostatniej aktualizacji oferuje aplikacja PKP Intercity. Dzięki niej możemy sprawdzić rozkład pociągów i kupić bilety. Dotyczy to oczywiście pociągów, których operatorem jest właśnie PKP Intercity.
Stąd pobierzesz najnowszą wersję aplikacji:
Co nowego w aplikacji PKP Intercity?
Najważniejszą zmiana w nowej aplikacji PKP Intercity jest dodanie nowej metody płatności. Dziś za bilety możemy zapłacić już na kilka sposobów:
- płatność kartą
- Apple Pay
- szybka płatność BLIK
Dodaną ostatnio metodą płatności jest właśnie Apple Pay. Posiadacze iPhone mogą więc wreszcie wygodnie zapłacić za przejazd.
Kolejna zmiana polega na usprawnieniu wyszukiwarki połączeń
Dotychczas niezbędne było wpisanie dokładnej nazwy konkretnej stacji. Dziś zamiast „Kraków Główny” wystarczy wpisać po prostu „Kraków”. Algorytm wyszukiwarki w aplikacji PKP Intercity sam wyszuka odpowiednie połączenia. Oczywiście, wciąż możemy także wpisać dokładną nazwę konkretnej stacji. To przydatne, jeśli chcemy wyruszyć w podróż właśnie z niej. Jeżeli nam to obojętne, z listy wybieramy po prostu „Kraków – dowolna stacja”. To samo możemy zrobić w przypadku docelowego miejsca przejazdu pociągiem.
Te z pozoru niewielkie usprawnienia poprawiły funkcjonalność aplikacji. Szkoda, że jej twórcy nie dopracowali jej jeszcze przed udostępnieniem użytkownikom. Tak czy inaczej, dziś korzystanie z aplikacji PKP Intercity nie powinno już być udręką. Konkurencja często jednak oferuje jeszcze lepsze programy, PKP ma więc nad czym pracować.
Może zainteresują Cię także inne artykuły
- Aplikacje na wakacje – sprawdź, co warto zainstalować przed wyjazdem
- Autopay – automatyczne płatności za przejazd autostradami w Polsce
- Aplikacje do zakupu biletów
- Darmowe aplikacje na telefon – ranking
- Jak sprawdzić ceny paliw na stacjach? Przydatne aplikacje
- Mapy Apple w końcu stały się alternatywą dla Google Maps