Aplikacja Orlen Pay – płać za paliwo przy dystrybutorze

23.12.2021 |
| Clock Przeczytasz w 5 Minuty
Aplikacja Orlen Pay – płać za paliwo przy dystrybutorze
Przeczytasz w 5 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Na każdej stacji paliw korzystanie z jej usług wygląda niemalże tak samo. Wystarczy podjechać pod niezajęty dystrybutor, zatankować auto, zapłacić oraz odjechać. Nie jest to skomplikowany proces, jednak może zająć sporo cennego czasu – w końcu zamiast stać w kolejce można by było szybciej dotrzeć do celu. Rozwiązaniem może być aplikacja do płacenia za paliwo od razu przy dystrybutorze, czyli Orlen Pay. Sprawdź, czy warto ją zainstalować na swoim telefonie oraz jakie korzyści za sobą niesie.

Bez kolejki zapłacisz też w drogerii!
Aplikacja Rossmann GO
Rossmann GO – płać za zakupy w aplikacji

Czym jest Orlen Pay?

Usprawnienie wizyt na stacji benzynowej zaczęło być możliwe dzięki dodaniu przez PKN Orlen w 2018 r. do aplikacji Orlen Mobile kluczowej funkcjonalności, czyli płatności Orlen Pay. Każda wizyta na Orlenie może dzięki temu przebiegać sprawniej.

Podjeżdżasz na stację, tankujesz i płacisz przy dystrybutorze, bez konieczności czekania w kolejce.

Za zakupione paliwo fakturę otrzymuje się bezpośrednio na swój adres e-mail, podany podczas rejestracji.

Aplikacja Orlen jest dostępna dla każdego kierowcy – mobilne płatności dostępne są na wszystkich, czyli ponad 1800 stacjach Orlen w całej Polsce.

Jak działa aplikacja Orlenu?

Aplikacja dostępna jest na systemy iOS oraz Android. Aby skorzystać z usługi, wystarczy zarejestrować się oraz dodać swoją kartę płatniczą. Cały proces jest szybki. Na samym początku aplikacja poprosi Cię o zaakceptowanie wymaganych zgód (można je później odwołać w dowolnym momencie, przechodząc do zakładki z ustawieniami), a później podanie danych do logowania, czyli adresu e-mail, numeru telefonu oraz PIN-u.

orlen pay logowanie

Następnie należy uzupełnić dane personalne, takie jak imię, nazwisko i adres zamieszkania. Możliwe jest również dodanie konta firmowego.

orlen aplikacja

Na tym etapie można także podać numer rejestracyjny swojego samochodu. Kolejnym etapem konfiguracji jest dodanie danych karty płatniczej. Aplikacja obsługuje metody płatności BLIK oraz Google Pay.

aplikacja orlen pay

Po uzupełnieniu wszystkich danych możliwe jest już korzystanie z aplikacji.

Jak płacić za pomocą Orlen Pay?

Aby zapłacić na stacji Orlen aplikacją, wystarczy skorzystać z funkcji “Zapłać” (oczywiście warto pamiętać, aby mieć włączoną transmisję danych), która znajduje się na dole ekranu głównego.

orlen pay aplikacja jak działa

Natychmiast po zeskanowaniu kodu QR na telefonie wyświetli się potwierdzenie szczegółów transakcji, czyli:

  • adres stacji,
  • numer rejestracyjny pojazdu,
  • stanowisko,
  • rodzaj, ilość oraz cena paliwa.

Pokażą się również naliczone rabaty. Następnie wystarczy wybrać metodę płatności i zaakceptować.

Na numer telefonu przyjdzie SMS z potwierdzeniem transakcji, a na maila zostanie wysłana faktura. W ten sposób właśnie wygląda na stacjach Orlen płatność przy dystrybutorze za pomocą aplikacji – tankowanie, szybka płatność i sprawne wyruszenie w dalszą podróż.

Pozostałe funkcjonalności aplikacji Orlen

Wygodne płacenie za paliwo to nie koniec możliwości, jakie daje aplikacja Orlen Pay. Pożyteczną funkcją jest dostęp do szczegółów każdego tankowania, czyli daty, godziny, miejsca, a także rodzaju i ilości zatankowanego paliwa łącznie z wydaną kwotą. Opcję tę można znaleźć w zakładce “Historia płatności”.

Kolejną funkcją jest możliwość dodania karty Vitay, Biznes Tank oraz Karty Dużej Rodziny. Wystarczy przejść do zakładki “Konto” i wybrać “Karty lojalnościowe i rabatowe”, a następnie dodać dane do wybranej karty i zapewnić sobie zniżki.

orlen pay karty lojalnosciowe

Oprócz tego Orlen udostępnia również kupony rabatowe, które znaleźć można na ekranie startowym.

orlen kupony

Kolejną przydatną opcją jest możliwość znalezienia najbliższej, względem obecnej lokalizacji, stacji Orlen.

aplikacja orlen stacje

W ustawieniach jest jeszcze opcja włączenia logowania biometrycznego, czyli odcisku palca lub skanu twarzy, zamiast PIN-u.

Co jeszcze obsługują płatności Orlen Pay?

Oczywiście to nie wszystkie możliwości, jakie zapewnia aplikacja. Orlen Pay pozwala również na wybranych stacjach płacić z poziomu aplikacji za skorzystanie z myjni automatycznej oraz za różne produkty, głównie płyny do spryskiwaczy i do dezynfekcji.

W aplikacji Orlen Pay można płacić za autostrady

W aplikacji Orlen płatności można dokonać także za przejazd autostradą. Z pewnością większość kierowców już dobrze wie, że na odcinkach autostrady A2 Konin Wschód – Stryków oraz A4 Bielany Wrocławskie – Gliwice Sośnica konieczne jest korzystanie z systemu poboru opłat E-Toll.

Jak zatem wygląda płatność za autostrady w Orlen Pay? Wystarczy wybrać zakładkę “e-BILET”, aby zakupić jednorazowy bilet, który jest ważny przez następne 48 godzin.

orlen pay e-bilet autostradowy

Po wybraniu opcji “Kup bilet” należy wybrać dodany wcześniej pojazd, autostradę, która Cię interesuje, a także datę i godzinę przejazdu, którą można dowolnie ustawić, wybierając opcję “Zaplanuj”.

orlen ebilet na autostradę

Po przejściu dalej zaznaczasz węzeł początkowy trasy, którą chcesz jechać, a także końcowy. Następnie pojawia się podsumowanie, z możliwością wyboru metody płatności. Po opłaceniu otrzymasz wiadomość SMS z potwierdzeniem, a sam bilet znajdziesz w zakładce “Historia płatności”.

Czy warto korzystać z aplikacji Orlenu?

Aplikacja Orlen Pay to z pewnością bardzo praktyczne rozwiązanie, które ułatwia klientom życie. Pozwala maksymalnie zaoszczędzić czas podczas wizyty na stacji, która niekiedy się przedłuża np. przez kolejki.

Oczywiście dużą zaletą, w obecnych czasach, jest także ograniczenie kontaktu z innymi, poprzez płatność przy dystrybutorze. Jest to szczególnie istotne dla osób, które cenią sobie własne zdrowie i chcą być odpowiedzialne. Patrząc na wszystkie możliwości, jakie daje aplikacja, bez wątpienia jest to dobry sposób na usprawnienie swoich podróży. Pozostaje zatem tylko czekać na dalszy jej rozwój.

Warto też rozważyć skorzystanie z aplikacji Orlen Vitay, w której przez okres wakacji można wygenerować kod uprawniający do zniżki 30 groszy na litrze (a dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny – 40 groszy).

Może Cię zainteresować:

Filozof z wykształcenia, fanka nowych technologii i gier komputerowych. W wolnych chwilach uwielbia grać w Talisman, czytać fantastykę i biografie, piec ciasta i babeczki oraz jeździć na rowerze.