Aplikacja Lotos Pay&GO pozwala ominąć kolejki i zapłacić za paliwo przy dystrybutorze

23.05.2022 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
Aplikacja Lotos Pay&GO pozwala ominąć kolejki i zapłacić za paliwo przy dystrybutorze
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Tankowanie paliwa może wydawać się czasochłonne – przede wszystkim z uwagi na konieczność późniejszego stania w kolejce. Tym, którzy nie chcą tracić cennego czasu i wolą płacić za paliwo w wygodny i szybki sposób, z pewnością spodoba się aplikacja Lotos Pay&GO. Jak działa, gdzie ją pobrać i co warto o niej wiedzieć?

Lotos Pay&GO – co to jest?

Lotos Pay&GO to aplikacja umożliwiająca dokonanie płatności za paliwo bezpośrednio przy dystrybutorze na wybranych stacjach Lotos. Jedyne, co trzeba zrobić, to zarejestrować się i skorzystać z płatności kartą bankową lub przy pomocy BLIK-a. Aplikacja zapewnia również wygodną opcję skanowania kodu QR, który znajduje się przy dystrybutorze. Dostępna jest dla klientów indywidualnych oraz przedsiębiorców.

aplikacja lotos pay&go

Jak działa aplikacja Lotos Pay&GO?

Aplikację można pobrać bezpośrednio z Google Play, AppStore oraz AppGallery. Po jej zainstalowaniu konieczna jest rejestracja, aby móc bezpiecznie płacić za paliwo, ale też by otrzymywać faktury za dokonane transakcje na podany adres e-mail.

Proces jest bardzo prosty. Na stronie głównej aplikacji należy wybrać opcję “Utwórz konto”.

tworzenie konta w lotos pay&go

W pierwszej kolejności konieczne będzie podanie adresu e-mail oraz zaznaczenie wymaganych zgód.

rejestracja w aplikacji lotos

Następnie, po potwierdzeniu maila kodem weryfikacyjnym, wysłanym na skrzynkę pocztową, można przejść do uzupełnienia swoich danych osobowych. Na tym etapie można dodać również Kartę Dużej Rodziny.

lotos pay&go - uzupełnienie danych konta

Dla wygody można dodać swoją kartę płatniczą w aplikacji. Opcja ta znajduje się w ustawieniach, a konkretnie w zakładce “Karty płatnicze”. Proces dodawania karty jest bardzo prosty – wystarczy uzupełnić wszystkie niezbędne dane i je zapisać. Warto wiedzieć, że bank, który wydał Twoją kartę, może poprosić Cię o dodatkową weryfikację.

dodanie karty w aplikacji lotos pay&go

Jak płacić za pomocą Lotos Pay&GO?

Na wybranych stacjach Lotos, płatność przy dystrybutorze wygląda naprawdę prosto. Wystarczy tylko wykonać kilka kroków:

  1. Zatankuj auto wybranym przez siebie paliwem.
  2. Zeskanuj kod QR dystrybutora. W aplikacji wyświetli się numer stacji oraz numer dystrybutora, a także ilość zatankowanego paliwa, cena i wartość do zapłaty.
  3. Wybierz opcję “Zapłać przez aplikację”. Zostaniesz poproszony o wybór metody płatności – kartą bankową lub BLIK-iem.
  4. Zapłać – po pojawieniu się potwierdzenia płatności w aplikacji możesz swobodnie odjechać ze stacji.

Po zakończonej transakcji faktura zostanie wysłana na podany podczas rejestracji adres e-mail.

Pozostałe funkcje aplikacji Lotos

Aplikacja, oprócz możliwości płacenia przy dystrybutorze, zapewnia również inne, dodatkowe funkcje. Między innymi umożliwia podłączenie karty LOTOS Biznes, wydawanej na podstawie umów pracowniczych. Jest to oferta skierowana do firm, które korzystają z powyższej karty, a wraz z nią też ze zniżek na paliwo i usługi. Po wprowadzeniu jej danych do aplikacji, pojawiają się dodatkowe bonusy.

dodanie karty lotos biznes w aplikacji lotos pay&go

Można również wprowadzić dane karty Navigator, niezbędnej w programie lojalnościowym Lotos Navigator. Podczas płacenia zostaną naliczone punkty.

dodawanie karty Navigator

Aplikacja pokazuje również mapę stacji, które znajdują się w najbliższej okolicy oraz aktywne promocje i rabaty.

mapata najbliższych stacji w lotos pay&go

Lotos Pay&GO pozwala też na rozliczanie za pomocą jednej transakcji kilku pozycji w koszyku. Zapowiedziano, że w planach jest też wprowadzenie możliwości dodawania do niego płynu do spryskiwaczy, a także napojów z kawiarki, przy pomocy zeskanowania kodu kreskowego. Na samym początku opcja ta dostępna będzie testowo, a następnie dla wszystkich.

Czy warto korzystać z aplikacji Lotos Pay&GO? Opinie

Na pierwszy rzut oka aplikacja jest rzeczywiście bardzo przydatna – oszczędza czas, jest zdecydowanie innowacyjna. Płatność bezdotykowa i bezkontaktowa powinna spodobać się wielu osobom, które chcą, by przerwa na stacji na tankowanie była jak najkrótsza. Dużą zaletą aplikacji jest również otrzymanie faktury online – dzięki temu można łatwiej kontrolować swoje finanse, a w przypadku zagubienia dokumentu, można go ponownie wydrukować.

Aplikacja ma też oczywiście wady – jak wiadomo, mogą to być przede wszystkim ograniczenia techniczne telefonu. Brak dostępu do sieci lub słabe połączenie mogą uniemożliwić korzystanie z tego typu płatności. Konieczne jest też podanie dużej ilości danych, co dla osób, obawiających się wycieku danych osobowych, może być dużym problemem.

Z aplikacją Vitay zatankujesz taniej w wakacje:
Aplikacja Orlen Vitay – jak tankować taniej o 30 groszy?

Może Cię zainteresować:

Filozof z wykształcenia, fanka nowych technologii i gier komputerowych. W wolnych chwilach uwielbia grać w Talisman, czytać fantastykę i biografie, piec ciasta i babeczki oraz jeździć na rowerze.