Jak korzystać z aplikacji Lidl Plus i płacić z Lidl Pay?

15.07.2022 |
| Clock Przeczytasz w 6 Minuty
Jak korzystać z aplikacji Lidl Plus i płacić z Lidl Pay?
Przeczytasz w 6 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Więcej promocji, wyjątkowe oferty i spersonalizowane kupony – to właśnie aplikacja Lidl Plus, którą za darmo pobierzesz na swój smartfon. Dołóżmy do tego jeszcze płatności Lidl Pay, dzięki którym wygodnie zapłacisz za zakupy przy kasie. Brzmi dobrze, prawda? W takim razie przyjrzyjmy się, jak korzystać z aplikacji Lidl Plus i jak włączyć Lidl Pay.

Czym różnią się aplikacje Lidl i Lidl Plus?

Chociaż każda z aplikacji dotyczy tego samego sklepu, to różnią się od siebie zakresem możliwości i opcji.

Aplikacja Lidl pozwala stworzyć własną listę zakupową, przeglądać gazetki promocyjne i sprawdzić aktualną ofertę sklepu. Oprócz tego, jest spięta ze sklepem internetowym, w którym pojawiają się produkty nonfood związane z aktualnym tygodniem tematycznym i które jednocześnie można kupić online.

Lidl Plus to aplikacja, o którą z kolei pytają kasjerzy po skasowaniu produktów. Zawiera sporo rabatów i kuponów, z których mogą skorzystać wyłącznie użytkownicy apki.

Obydwie aplikacje funkcjonują równolegle i świetnie się uzupełniają.

Co to jest Lidl Plus?

Skanuj i oszczędzaj – to główne hasło, promujące Lidl Plus. Aplikacja faktycznie na to pozwala, bo wyświetla spersonalizowane promocje i informacje o nowych ofertach, a użytkownik szybko staje się łowcą okazji i supercen. Klienci sieci Lidl otrzymują zniżki na produkty, który lubią, a nowe rabaty i kupony pojawiają się w aplikacji regularnie.

To także dostęp do e-paragonów. Za dodanie ich do aplikacji odpowiada karta Lidl, którą wystarczy zeskanować, aby zachować rachunek w wersji elektronicznej.

Jak działa Lidl Plus?

Aplikacja jest dostępna za darmo. Skorzystają z niej użytkownicy smartfonów z Androidem i iOS, a także posiadacze telefonów od Huawei. Wystarczy pobrać ją ze sklepu i zainstalować:

Lidl Plus - aplikacja z kuponami i rabatami

Jeśli jednak ma działać, trzeba przejść przez proces rejestracji konta. Nie jest to rzecz skomplikowana, odbywa się na prostych zasadach i w kilku krokach.

Aplikacja Lidl Plus – rejestracja konta i konfiguracja apki

 • Otwórz aplikację, wybierz kraj (domyślnie Polska) i kliknij Dalej.
aplikacja Lidl - zakładanie konta
 • Aplikacja zapyta Cię, czy wyrażasz zgodę na zbieranie i analizowanie informacji – nie musisz się zgadzać.
zgoda na zbieranie i analizowanie informacji w aplikacji Lidl
 • Zobaczysz ekran powitalny z usługami oferowanymi w ramach apki. Możesz się z nimi zapoznać albo pominąć – wystarczy kliknąć Pomiń w prawym górnym rogu.
Lidl Plus - usługi oferowane w ramach aplikacji
 • Wybierz sklep Lidl, w którym najczęściej robisz zakupy. Możesz sobie pomóc, udostępniając lokalizację.
wybierz sklep Lidl
 • Aplikacja zapyta Cię, czy chcesz otrzymywać spersonalizowane kupony. Nie musisz się zgadzać.

Czas na spięcie aplikacji z kontem Lidl. Jeśli już je masz, po prostu się zaloguj. Nowi użytkownicy będą musieli się zarejestrować.

Podaj swoje dane: imię, nazwisko, wiek, płeć, opcjonalnie adres zamieszkania i numer telefonu, na który zostanie dostarczony kod aktywacyjny. Teraz zgody – na reklamy nie musisz się zgadzać, ale regulamin trzeba zaakceptować. Kliknij Zarejestruj się.

zarejestruj konto

Gotowe, od teraz możesz cieszyć się tanimi zakupami w sieci Lidl.

Najważniejsze funkcje aplikacji Lidl Plus

Zastanawiasz się, co tak naprawdę może zaoferować Lidl Plus? Aplikacja ma kilka ciekawych funkcji, które nie tylko pozwalają kupować taniej, ale też wygodniej. Oto te najważniejsze:

 • Kupony, czyli codziennie świeża dostawa produktów w niższych cenach. Skorzystają z nich wyłącznie użytkownicy aplikacji – nie są to te same promocje, które znajdują się w gazetkach.
 • Gazetki – wygodna forma przeglądania aktualnej oferty w formie online, a do tego zawsze są pod ręka.
 • E-paragon, dzięki któremu zawsze wiesz, kiedy i co kupiłeś, a do tego nigdy nie blaknie. E-paragon daje też możliwość zwrotu produktów w dłuższym terminie – do 30 dni.
 • Wirtualna zdrapka – po każdych zakupach użytkownik otrzymuje wirtualną zdrapkę, pod którą kryją się dodatkowe rabaty i promocje.
 • Oferty – produkty dostępne w promocyjnych cenach, które kupisz bez kuponu.
 • Szybka akcja – krótkoterminowe promocje na wybrane produkty.
 • Sklep online, w którym kupisz produkty nonfood.
 • Winnica Lidla, gdzie zamówisz wybrane alkohole (często z rabatem), a odbierzesz w sklepie następnego dnia.
 • Kuchnia Lidla, czyli ogromna baza przepisów stworzonych przez zawodowych kucharzy.

Jak korzystać z kuponów Lidl?

Aplikacja Lidl zawiera kupony, czyli promocje na wybrane produkty, które zmieniają się co tydzień. Aby użyć kuponów, potrzebna jest Karta Lidl Plus.

Lidl Plus - kupony

Jak korzystać z aplikacji Lidl Plus i wykorzystać kupony?

 • Otwórz aplikację i kliknij na dolnym pasku w ikonę Kupony.
 • Zobaczysz wszystkie kupony, które dostępne są w danym tygodniu. Wybierz ten, z którego chcesz skorzystać i kliknij Aktywuj.
 • Teraz wystarczy zeskanować aplikację Lidl przy kasie, a rabat naliczy się automatycznie.

Jak korzystać z ofert Lidl Plus?

Oferty nie działają tak jak kupony, bo nie wymagają wcześniejszej aktywacji. To tak naprawdę wyłącznie informacja o promocjach. Wystarczy kupić produkt objęty promocją w danym terminie i zeskanować aplikację przy kasie. Rabat naliczy się automatycznie.

oferty w aplikacji Lidl Plus

Gazetki Lidl Plus – jak przeglądać?

Sieć Lidl udostępnia swoim klientom kilka gazetek, w których produkty zgromadzono według różnych kategorii. Można je podzielić na ofertę spożywczą i produkty nonfood.

gazetki Lidl Plus

Jeśli chcesz przejrzeć gazetki, otwórz aplikację i kliknij w Gazetki. Wybierz tę, która Cię interesuje i zacznij przerzucać strony – po prostu przeciągnij palcem po ekranie w lewo lub w prawo.

Karta Lidl Plus – co to jest? Jak jej używać?

Lidl w jakiś sposób musi zidentyfikować konto użytkownika i robi to właśnie za pomocą karty, otwieranej z poziomu aplikacji. Bez niej nie można skorzystać ani z kuponów, ani z ofert dostępnych w ramach aplikacji.

Wirtualną kartę automatycznie otrzymuje każdy, kto założył konto i zainstalował apkę. Aby z niej skorzystać, wystarczy kliknąć w przycisk Karta Lidl Plus, który znajduje się na dole aplikacji i zeskanować kod QR.

Karta Lidl Plus

Jest jeszcze jedna rzecz, o której warto powiedzieć. Karta, a w zasadzie identyfikacja konta za jej pomocą, pozwala skorzystać z płatności Lidl Pay.

Lidl Pay – co to jest?

Dzięki Lidl Pay zapłacisz za zakupy w sklepie bez konieczności wyjmowania gotówki czy karty debetowej. To funkcja dostępna z poziomu aplikacji Lidl, którą z pewnością docenią wszyscy miłośnicy płatności mobilnych.

Trzeba też dodać, że z płatności Lidl Plus skorzystają też ci, którzy nie mają w smartfonie modułu NFC, bo cała procedura odbywa się poprzez zeskanowanie kodu QR.

Jak płacić Lidl Pay?

Funkcja Lidl Pay nie jest aktywna od razu po zainstalowaniu aplikacji z oczywistych względów – trzeba do niej najpierw dodać kartę kredytową/debetową, aby dokonać płatności. Podpowiadamy, jak włączyć Lidl Pay w kilku prostych krokach.

 • Otwórz aplikację i kliknij Więcej w prawym, dolnym rogu ekranu.
 • Przejdź do pierwszej zakładki – Lidl Pay.
Lidl Pay - konfiguracja płatności
 • Kliknij Dodaj kartę.
 • Aplikacja poprosi Cię o ustawienie kodu PIN w celu ochrony karty.
 • Możesz płacić przy użyciu danych biometrycznych (odcisk palca) – to zdecydowanie szybsze rozwiązanie.
Lidl Pay biometryka
 • Zaakceptuj warunki użytkowania i kliknij Dalej.
 • Podaj dane karty i kliknij Zapisz. Gotowe.
dodaj kartę kredytową lub debetową do Lidl Pay

Jeśli chcesz zapłacić za zakupy przy użyciu funkcji Lidl Pay, kliknij w kartę. Teraz przesuń suwak pod kartą, wpisz PIN i opłać koszyk.

Czy warto mieć aplikację Lidl?

A może powinniśmy zapytać, czy ktoś jeszcze ma wątpliwości? Aplikacja Lidl nic nie kosztuje, a można na niej sporo zyskać.

Rabaty są przyzwoite, a nowe promocje pojawiają się regularnie.

Obsługa apki jest banalnie łatwa, wszystko działa całkiem sprawnie. Mamy też szybki dostęp do gazetek, winnicy czy sklepu online. Nie pozostaje nic innego niż korzystać.

Ktoś mógłby powiedzieć, że oszczędności z tego są niewielkie – w końcu to tylko kilka produktów w niższych cenach. Ale zawsze coś, prawda? Zwłaszcza, że promocyjne produkty ciągle się zmieniają, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Aplikacja Lidl Plus w języku ukraińskim

W związku z obecną sytuacją i dużym napływem osób z Ukrainy, Lidl postanowił wyjść naprzeciw bieżącym potrzebom i udostępnić aplikację także w języku ukraińskim. Aktualizacja jest już dostępna w Sklepie Play, Apple App Store i Huawei ApGallery. Obywatele Ukrainy nie muszą nawet zmieniać regionu, aby pobrać pożądaną wersję językową.

Może Cię zainteresować:

Miłośniczka dobrego jedzenia i wciągającej lektury. Nie znosi zacinających się smartfonów i ciągle szuka tego, który sprosta jej wymaganiom. Z niecierpliwością śledzi rozwój technologiczny, licząc na to, że będzie mogła poczuć się jak Art3mis z Player One. Nie uznaje kompromisów i stawia na sprzęt, który będzie dobrze służył przez lata.