Search icon

Aplikacja Instagrama w końcu ma otrzymać wyczekiwaną aktualizację ekranu głównego

15.01.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Aplikacja Instagrama w końcu ma otrzymać wyczekiwaną aktualizację ekranu głównego
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Aplikacja Instagram to niemal obowiązkowe wyposażenie smartfonów wielu osób. Jej twórcy stale rozwijają produkt, choć nie zawsze zmiany podobają się użytkownikom. Wkrótce możemy jednak spodziewać się aktualizacji aplikacji, która przypadnie do gustu miłośnikom tego serwisu społecznościowego.

Więcej porządku na ekranie startowym aplikacji Instagram

Twórcy aplikacji Instagram dotychczas wielokrotnie dodawali i usuwali różne funkcje do ekranu głównego. Powodowało to spore zamieszanie, a czasem utrudnienia w korzystaniu z serwisu. Wiele funkcjonalności znanych z konkurencyjnych serwisów nie znajdowało uznania w oczach użytkowników Instagrama. Aplikacja Instagram była przez to niezbyt dobrze oceniana przez użytkowników, a część nawet deklarowała usunięcie konta na insta.

Do najmniej lubianych funkcji należała ikona sklepu w dolnej części ekranu. Często była też naciskana przypadkowo.

W mało intuicyjnym znalazł się też przycisk pozwalający na publikację treści na swoim profilu Instagram. W 2020 „plus” został przeniesiony z dolnego menu na górę aplikacji. Zdaniem użytkowników ta zmiana sprawiła, że aplikacja Instagram jest mniej intuicyjna w obsłudze.

Aplikacja Instagram doczeka się aktualizacji

„Plus” wróci na swoje miejsce

Ikona „+” znów trafi do dolnego paska w aplikacji Instagram. Znajdzie się w miejscu ikony kierującej do krótkich filmików („Reels”). Ta z kolei zostanie umieszczona w miejscu ikony sklepu. Takie doniesienia z pewnością ucieszy użytkowników Instagrama w wersji mobilnej. Nie tylko „plus” wróci na swoje dawne miejsce, z ekranu głównego zniknie też nielubiana ikonka otwierająca sklep z płatnymi dodatkami.

Internetowe pogłoski informują o tym, że aplikacja Instagram zostanie zaktualizowana w lutym 2023 roku.

Płatne dodatki i produkty kupione wcześniej w aplikacji Instagram wciąż będą ważne. Nie wiadomo jeszcze, czy sklep zostanie usunięty z aplikacji Instagram, czy po prostu skrót kierujący do niego trafi w inne miejsce.

nano google news

Może zainteresują Cię także inne artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.