Masz sprzęt Huawei? Nie uruchomisz HBO Max

19.10.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Masz sprzęt Huawei? Nie uruchomisz HBO Max
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Serwisy streamingowe są dziś świetnym uzupełnieniem dla tradycyjnej telewizji oraz kina. Patrząc na ich rosnącą popularność, pozostałe media oferujące możliwość oglądania filmów i seriali mogą się obawiać o swoją przyszłość. Wśród najpopularniejszych platform VOD jest HBO Max. Wkrótce przestanie ona być dostępna dla osób używających sprzętu chińskiej marki objętej amerykańskim sankcjami. To koniec wsparcia aplikacji HBO Max na Huawei. Dotyczy to zarówno smartfonów jak i tabletów.

Brak wsparcia aplikacji HBO Max dla Huawei

Skąd taka decyzja giganta medialnego w sprawie tak popularnych sprzętów chińskiej marki? Za całe zamieszanie odpowiada rząd Stanów Zjednoczonych, a właściwie nałożone przez niego sankcje. Dotyczą współpracy między amerykańskimi firmami a między innymi Huawei. Chiński producent został oskarżony o szpiegostwo.

Temat jest znany głównie z tego, że najnowsze telefony i tablety Huawei nie mają pełnoprawnego systemu operacyjnego Google i wsparcia dla usług Google (Mapy, Portfel, Sklep, itp.). Brak usług Google to jeden z kluczowych czynników podczas wyboru sprzętu Huawei – często jest dużym minusem skądinąd bardzo udanych urządzeń (jak na przykład najnowszego flagowego tabletu Huawei MatePad Pro).

Nowości HBO Max – nie dla posiadaczy nowych urządzeń Huawei

HBO Max jest kolejną wielką firmą, której usługi nie będą dostępne na sprzęcie Huawei.

Dokładniej ujmując – aplikacja HBO Max na Huawei nie będzie już wspierana. Informacja została przekazana już użytkownikom HBO Max. Od teraz obsługiwana jest tylko aplikacja HBO Max pobrana ze Sklepu Play (Google).

Czy posiadacze aplikacji HBO Max na Huawei stracą dostęp do biblioteki seriali i filmów?

Przedstawiciele platformy HBO Max informują, że osoby posiadające już na swoich smartfonach i tabletach Huawei aplikację HBO Max nie stracą do niej dostępu. Niemożliwe będzie jednak jej pobranie z App Gallery na nowe urządzenia.

Może zainteresują Cię także inne artykuły:

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.