Garmin Connect – kompletny przewodnik po funkcjach i możliwościach aplikacji

30.12.2022 |
| Clock Przeczytasz w 5 Minuty
Garmin Connect – kompletny przewodnik po funkcjach i możliwościach aplikacji
Przeczytasz w 5 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Codzienne treningi oraz monitorowanie swojego zdrowia z zegarkiem sportowym można z łatwością usprawnić – wystarczy tylko dostęp do specjalnej platformy. Będąc posiadaczem urządzenia firmy Garmin, możesz skorzystać z dedykowanej aplikacji Garmin Connect, która oferuje wgląd w mnóstwo statystyk, spersonalizowane wskazówki oraz przydatne plany treningowe. Co warto o niej wiedzieć, jak wygląda logowanie i z jakimi innymi serwisami można ją połączyć?

Czym jest Garmin Connect?

Garmin Connect to platforma, która, która dostępna jest zarówno na smartfonach z systemem Android oraz iOS, jak i na komputerach stacjonarnych.

Narzędzie to pozwala śledzić, analizować i udostępniać dane zebrane podczas aktywności fizycznej, takie jak tętno, tempo, spalone kalorie czy dystans.

Aplikacja oferuje również dostęp do informacji o aktualnej masie ciała czy stopniu wytrenowania.

To jednak nie wszystko, bo korzystanie z platformy zapewnia ponadto dostęp do kontaktu ze społecznością oraz planowanie kolejnych sesji ćwiczeń i wyzwań. Jest to najprościej mówiąc kompleksowy dziennik treningowy, pomagający analizować swoje postępy w danej dyscyplinie.

Najważniejsze funkcje Garmin Connect

Platforma jest intuicyjna i zapewnia dostęp do wielu danych, dzięki którym możesz na bieżąco mieć wgląd w swoje statystyki i osiągnięcia. Zarówno wersja przeglądarkowa, jak i na smartfony, oferuje dostęp do przydatnych funkcji. Poniżej znajdziesz te najważniejsze i dowiesz się między innymi, jak stworzyć trening w Garmin Connect, wyświetlić podsumowanie aktywności czy statystyki zdrowia.

Aktywności

gotowe plany treningowe

Otrzymujesz dostęp do wielu dyscyplin sportowych – od biegania, przez pływanie, aż po kajakarstwo, jazdę na rowerze czy podnoszenie ciężarów. Podczas każdego treningu Twoja aktywność będzie monitorowana, a zarejestrowane statystyki pozwolą na analizę swoich postępów i wydajności. Co więcej, jeśli nie chcesz samodzielnie wymyślać ćwiczeń, w aplikacji znajdziesz kilkadziesiąt gotowych planów treningowych.

Dane zaimportowane z zegarka sportowego pojawiają się w zakładce Aktywności. Znajdziesz tam wszystkie swoje treningi z różnymi parametrami oraz mapy, sumy przewyższeń i spadków, dane o tętnie, kadencji czy prędkości. Wszystko wyświetlone jest na czytelnych wykresach liniowych. Co istotne, dane można analizować poprzez nakładanie na siebie różnych wartości, co umożliwia śledzenie różnych zależności.

Statystyki zdrowia

Dzięki tej funkcji możesz monitorować różne parametry zdrowotne – stres, tętno, nawodnienie, oddech, natlenienie krwi czy poziom energii organizmu. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na specjalną funkcję dla kobiet. W Garmin Connect można znaleźć opcję monitorowania cyklu menstruacyjnego oraz przebiegu ciąży. Dzięki temu zyskujesz dostęp do wskazówek dotyczących odżywiania oraz ćwiczeń.

Garmin Coach, wyzwania i treningi

garmin - treningi

Rozpoczynając treningi, warto zajrzeć do bezpłatnych fachowych wskazówek i wypróbować dostosowany do swojego celu plan treningowy. Do tego możesz stawiać sobie cele krótko- i długoterminowe, tworzyć wyzwania lub brać udział w już dostępnych, by rywalizować z innymi.

Ponadto w aplikacji znajdziesz zakładkę Trening, w której możesz tworzyć spersonalizowane plany treningowe. Każdy z nich może składać się z 50 etapów oraz notatek.

Dostęp do społeczności oraz możliwość udostępniania aktywności

garmin - społeczność

Platforma umożliwia również udostępnianie swoich aktywności, zdjęć z wyróżnionymi czasem i pokonanym dystansem, a także wyzwań sportowych. Dodatkowo możesz też tworzyć grupy, by rywalizować ze znajomymi lub kibicować sobie nawzajem.

Odznaki, Livetrack i inne

garmin - odznaki

Aplikacja umożliwia również zdobywanie odznak wirtualnych, za osiągnięcia związane z kondycją fizyczną oraz zdrowiem. Oferuje też dostęp do funkcji livetrack, dzięki której Twoi znajomi i rodzina mogą śledzić Twoje treningi w czasie rzeczywistym.

W Garmin Connect znajdziesz też kalendarz treningowy, opcję Garmin Insights, która podpowiada, co zmienić w swoim planie treningowym, by osiągać lepsze wyniki oraz monitoring ilości wykonanych kroków. Parując ponadto aplikację z wagą Garmin, można śledzić swoją masę ciała wraz z różnymi parametrami.

Jak zainstalować Garmin Connect?

Z platformy możesz korzystać na komputerze w przeglądarce lub pobrać aplikację Garmin Connect Mobile, dostępną do pobrania w sklepie App Store oraz Google Play. Aby zacząć korzystać z narzędzia, należy stworzyć profil na platformie Garmin Connect. Logowanie w aplikacji wymaga użycia tych samych danych.

aplikacja garmin
Źródło: Sklep Play

Czy aplikacja Garmin jest bezpłatna?

Platforma Garmin Connect na komputer, jak i na smartfony jest dostępna za darmo. Nie musisz opłacać dodatkowych subskrypcji, by móc korzystać ze wszystkich funkcji.

Jak połączyć Garmin z telefonem?

Połączenie się z aplikacją Garmin Connect na telefonie jest bardzo proste. Wystarczy tylko wykonać kilka kroków:

 1. Na urządzeniu oraz na telefonie musi być włączone połączenie Bluetooth.
 2. Włącz aplikację Garmin Connect, a następnie wybierz z listy (menu w górnym lewym rogu) dostępnych funkcji Urządzenia Garmin.
 3. Kliknij na samym dole w niebieski przycisk z napisem Dodaj urządzenie.
 4. Następnie wybierz z dostępnej listy urządzeń swój sprzęt lub, jeśli go nie widzisz, kliknij w przycisk na dole Przeglądaj wszystkie zgodne urządzenia.
 5. W tym momencie powinno rozpocząć się parowanie wybranego urządzenia z Twoim telefonem, a następnie na ekranie zegarka pojawi się jednorazowy kod PIN, który należy wpisać w aplikacji.
 6. Po sparowaniu urządzenia, aplikacja zada kilka podstawowych pytań dotyczących danych użytkownika i nastąpi synchronizacja.

Z jakimi aplikacjami łączy się Garmin Connect?

Garmin Connect współpracuje z różnymi portalami fitnessowymi i umożliwia synchronizację danych. Wśród nich znajdują się:

 • Beginner Triathlete,
 • Fetcheveryone,
 • Final Surge,
 • MapMyFitness (MapMyRide, MapMyRun),
 • MyFitnessPal,
 • Nike+,
 • Runcoach,
 • Run Keeper,
 • Strava,
 • TrainingPeaks,
 • Zwift,
 • Noom,
 • Weight Watchers,
 • Yes.Fit.

Warto wiedzieć, że większość aplikacji (nie dotyczy to MyFitnessPal, TrainingPeaks, Zwift oraz Strava) tylko odbiera dane z Garmin Connect, nie wysyłając żadnych do platformy. W takim wypadku informacje z innego serwisu można przenieść ręcznie.

Przykładowo, jeśli zastanawiasz się, jak połączyć Garmin Connect ze Stravą, wystarczy tylko wykonać poniższe kroki:

 • Przejdź do Ustawień w aplikacji i wybierz opcję Aplikacje online.
 • Z listy wybierz Stravę, a następnie kliknij w przycisk Akceptuj.
 • Aplikacja przeniesie Cię do logowania do serwisu Strava.
 • Po zalogowaniu się pojawi się ekran, w którym możesz zaakceptować synchronizację Garmin Connect ze Stravą.

Po nawiązaniu połączenia, wszystkie aktywności będą automatycznie synchronizowane z serwisem Strava. Przy pierwszym przesłaniu danych w aplikacji pojawią się wszystkie odbyte treningi z ostatnich 90 dni.

Może Cię zainteresować:

Filozof z wykształcenia, fanka nowych technologii i gier komputerowych. W wolnych chwilach uwielbia grać w Talisman, czytać fantastykę i biografie, piec ciasta i babeczki oraz jeździć na rowerze.