Aplikacja Fucha łączy klientów z fachowcami z różnych dziedzin szukającymi zleceń

03.04.2023 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Aplikacja Fucha łączy klientów z fachowcami z różnych dziedzin szukającymi zleceń
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Szukasz mechanika, hydraulika lub „złotej rączki”? A może samemu szukasz tego typu zleceń? Zleceniodawców i wykonawców różnych usług łączą różne portale i aplikacje. Niedawno na rynku pojawiła się nowa możliwość. Aplikacja Fucha może pod tym względem konkurować z OLX czy Fixly.

Aplikacja Fucha

Niejednokrotnie szukamy osoby, która wykona dla nas nieduże zlecenie. W przypadku aplikacji Fucha mówimy raczej o drobnych pracach, na przykład w domu lub przy samochodzie. Do katalogu takich „fuch” możemy zaliczyć wymiany domowych sprzętów, naprawę cieknącego kranu, odśnieżanie, czy prace ogrodowe. Jeżeli z różnych względów chcesz znaleźć osobę gotową przyjąć takie zlecenie, aplikacja Fucha może okazać się dobrym miejscem.

W aplikacji mobilnej Fucha klienci i usługodawcy mogą łatwo i szybko się odnaleźć.

Na pomysł stworzenia takiego programu wpadł Andrzej Marszalek. Zawodowy żołnierz nieczęsto bywał w domu, przez co często zlecał drobne prace osobom trzecim. Nierzadko wiązało się to z długimi poszukiwaniami lub koniecznością proszenia znajomych o pomoc. Aplikacja Fucha powinna rozwiązać takie problemy raz na zawsze.

Fucha – w tej aplikacji fachowcy mogą szukać zleceń

Zasada działania aplikacji jest dość prosta. Jeżeli potrzebujesz pomocy przy jakimś zadaniu, możesz zamieścić ogłoszenie. Odwiedzający Fuchę fachowcy przeglądają zgłoszenia i przesyłają zleceniodawcom swoje oferty. Taki sposób działania może pomóc naprawdę szybko rozwiązać problem. Plusem dla fachowców przyjmujących zlecenia jest fakt, że mogą szybko wykonać daną pracę i na tym zarobić. Większość klientów szuka bowiem fachowca „na już”, na przykład w związku z jakąś usterką.

Aplikacja Fucha pozwala fachowcom znaleźć interesujące ich zlecenia w okolicy.

W skutecznym znajdowaniu nowych zleceń może pomóc system powiadomień. Warto trzymać rękę na pulsie – kto pierwszy zgłosi się do zleceniodawcy, prawdopodobnie dostanie zlecenie.

Aplikacja Fucha
Fucha – aplikacja dla „złotych rączek”

Po wejściu w zlecenie, fachowiec trafia na czat ze zleceniodawcą. Tam mogą umówić się na konkretny termin i uzgodnić cenę za wykonaną pracę. Czat na żywo to kolejny spory plus Fuchy. Aplikacja pozwala klientowi rozwiązać problem w bardzo krótkim czasie. Nie musi samodzielnie wyszukiwać ogłoszeń fachowców, którzy często są po prostu zajęci. Wystawiamy ogłoszenie, a gotowi do pracy specjaliści sami się do nas zgłoszą.

Zobacz też, jak działa Fixly
Aplikacja Fixly – znajdź i zamów fachowca

Aplikacja Fucha pozwoli rodzicom zlecać zadania dzieciom

Ciekawą funkcjonalnością jest Moduł Dziecko w aplikacji Fucha. Rodzice mogą tam zlecać drobne prace swoim dzieciom. Jednocześnie nie ma, przynajmniej na razie, możliwości, by dziecko przyjmowało zlecenia od osób trzecich. Rodzice mogą w aplikacji zaplanować, co dziecko powinno zrobić w danym czasie. Motywacja do wykonania zleconych zadań będzie niezła. Mowa bowiem o zasileniu wirtualnego portfela pieniędzmi. Można je następnie przelać na swój rachunek.

Jak używać aplikacji Fucha?

Najpierw musimy założyć konto w aplikacji. Podajemy podstawowe informacje, a także rodzaj konta. Możemy zostać zleceniodawcą lub szukać zleceń. Zlecenia z okolicy zobaczymy na mapie. Zlecającemu je pozostaje natomiast tylko dodać ogłoszenie i dokładnie opisać, na czym poleca praca. W ogłoszeniu podajemy również proponowaną stawkę i termin wykonania pracy. Fachowcy mogą negocjować je podczas rozmowy na czacie. Dzisiaj aplikacja jest darmowa i nie ma reklam. Zarabia pewien procent od wartości zlecenia. Maksymalnie wynosi on 2%.

Aplikacja Fucha

Strona internetowa aplikacji Fucha prowadzi także do Sklepu Google Play i AppStore. Tam możemy pobrać aplikacji w wersji przeznaczonej na posiadane urządzenie mobilne.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.