Aplikacja Fixly – znajdź i zamów fachowca

22.10.2021 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
Aplikacja Fixly – znajdź i zamów fachowca
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Budujesz dom, remontujesz mieszkanie, a może chcesz zlecić prace ogrodowe? Teraz to żaden problem, bo Fixly to aplikacja do zlecania usług, dzięki której szybko znajdziesz rzetelnego fachowca z Twojej okolicy.

Dlaczego znalezienie dobrego fachowca jest tak trudne?

Dobrych i rzetelnych fachowców wcale nie jest tak łatwo znaleźć. A nawet jeśli już wybierzemy konkretną osobę, czasem trudno jej zaufać. Wynika to z faktu, że niejednokrotnie słyszeliśmy o fuszerkach czy błędach w sztuce albo, co gorsza, doświadczyliśmy tego osobiście. Ale czy naprawdę znalezienie fachowca musi być tak trudne?

Dobry fachowiec to osoba, która zna się na swojej pracy. A jeśli zlecenie wykracza poza jego kompetencje – mówi o tym uczciwie i nie naraża klienta na straty. Kiedyś było trochę łatwiej, bo specjaliści byli z polecenia. Dzisiaj większość osób szuka ich w sieci, co generuje pewien problem. Skoro nie możemy się opierać na opinii znajomych, musimy wybrać fachowca poniekąd “w ciemno”. To oznacza, że ryzykujemy.

Właśnie na tym polega cała trudność w znalezieniu fachowca. Trudno o zaufanie, jeśli nie mamy go na czym zbudować. Na szczęście sytuacja powoli się zmienia. Na wielu portalach, gdzie możemy szukać wykonawców, pojawia się też możliwość wystawienia opinii. Dzięki nim jesteśmy w stanie już na początku ocenić, czy mamy do czynienia faktycznie z fachowcem. Klienci, którzy nie skarżą się na jakość usługi i mają dobre zdanie o specjaliście, to klienci zadowoleni. Im więcej pozytywnych opinii, tym większa szansa, że nawiążemy kontakt z rzetelnym fachowcem.

Lista aplikacji i programów do projektowania wnętrz:
Program do projektowania wnętrz
Darmowe programy do projektowania wnętrz – 10 najlepszych narzędzi

Co to jest Fixly?

Fixly to nowy serwis grupy OLX, który ułatwia kontakty pomiędzy wykonawcami a zlecającymi usługi. Jest swego rodzaju mostem, który zlecającym pozwala znaleźć najlepszego fachowca w pobliżu jego lokalizacji, a wykonawcom poszerzyć grono klientów. Możemy szukać fachowców specjalizujących się w wykonywaniu 400 różnych usług.

Jak działa aplikacja Fixly?

Fixly wyróżnia się na tle innych serwisów tego typu. To zlecający informuje, jakie usługi ma do wykonania, a specjaliści zgłaszają się do ich realizacji. W ten sposób możemy zaoszczędzić sporo czasu, który w innym przypadku musielibyśmy poświęcić na przeglądanie ogłoszeń.

Co więcej, każdy wykonawca ma swój profil, na którym znajdują się wszystkie niezbędne informacje: staż na Fixly, doświadczenie, zdjęcia i rekomendacje od innych klientów. Dzięki temu zdecydowanie łatwiej wybrać nam fachowca, któremu chcemy zlecić prace.

Fixly dla wykonawców działa na innej zasadzie. Fachowiec wybiera usługi, w obszarze których chce działać i lokalizację. Jeśli pojawi się osoba, która chce zlecić usługę pasującą do kompetencji wykonawcy, system wysyła powiadomienie i wykonawca może zgłosić chęć jej realizacji.

Skąd można pobrać aplikację Fixly?

Aplikacja Fixly jest dostępna na telefony z systemami Android i iOS. Warto tutaj zaznaczyć, że są dwie różne aplikacje. Z innej korzystają zleceniodawcy i z innej wykonawcy.

Fixly dla wykonawców

Fixly dla zlecających

Jakie usługi można zlecić na Fixly?

Fixly najczęściej kojarzone jest z serwisem do zlecenia usług remontowo-budowlanym. W praktyce znajdziemy tam znacznie więcej fachowców, którzy specjalizują się w różnych dziedzinach. Podstawowy podział kategorii usług obejmuje:

 • budowa domu,
 • elektryka,
 • hydraulika,
 • malarz,
 • meble i zabudowa,
 • montaż i naprawa,
 • motoryzacja,
 • ogród,
 • organizacja imprez,
 • projektowanie,
 • remont,
 • sprzątanie,
 • szkolenia i języki obce,
 • transport,
 • usługi dla biznesu,
 • usługi finansowe,
 • usługi prawne i administracyjne,
 • usługi zdalne,
 • zdrowie i uroda,
 • złota rączka.

Każda główna kategoria dzieli się na kolejne, które są bardziej precyzyjne. Dzięki temu łatwiej znaleźć fachowców, wyspecjalizowanych w jednej, wąskiej dziedzinie.

aplikacja fixly dla wykonawców

Czy korzystanie z Fixly jest płatne?

Aplikacja jest w pełni darmowa. Zleceniodawcy nie ponoszą żadnych kosztów związanych z wysłaniem zapytania na wykonanie konkretnej usługi. Sytuacja wygląda zupełnie inaczej w przypadku wykonawców.

Wykonawca, który chce odpowiedzieć na zapytanie potencjalnego klienta, korzysta płatnych pakietów punktów. Przy każdym zleceniu widnieje informacja o liczbie punktów potrzebnych, aby móc przedstawić swoją ofertę. Wartość oscyluje między 0-50 punktów. Mamy do wybory 4 pakiety.

Fixly – cena za pakiety:

 • bez limitu punktów – 999 zł,
 • 300 punktów – 399 zł,
 • 160 punktów – 249 zł,
 • 80 punktów – 119 zł.

Każdy pakiet, poza punktami, oferuje dodatkowe opcje.

Czy opinie Fixly są wiarygodne?

Na Fixly opinie są bardzo ważne, i tak – są jak najbardziej wiarygodne. Jak wcześniej wspominaliśmy, pomagają wybrać najlepszego fachowca. Wykonawców ocenia się za pomocą gwiazdek (maksymalna liczba to 5) i pisemnej opinii. Ocenę może wystawić każdy zleceniodawca, która nawiązał i zakończył współpracę z wykonawcą. Nie jest to obowiązek, jednak warto pamiętać, że w ten sposób pomagamy budować sieć opinii i poleceń.

fixly opinie

Oferteo czy Fixly? Co lepsze?

Oferteo i Fixly działają na bardzo zbliżonej zasadzie. Każdy z tych serwisów łączy wykonawców ze zleceniodawcami i ułatwia im nawiązanie współpracy. Podobnie jak każdy z nich oferuje system ocen, a wykonanie usługi zleca się niemalże identycznie.

Podstawową różnicą jest staż obu tych serwisów na rynku. Oferteo istnieje od 2008 roku, podczas gdy Fixly jest znacznie młodsze. To bezpośrednio przekłada się na bazę fachowców i osób szukających wykonawców. Serwis z większym stażem będzie miał ich automatycznie więcej.

Na Oferteo i Fixly każdy wykonawca, który chce zgłosić się do wykonania usługi musi mieć punkty. Porównajmy dostępne pakiety. Na Oferteo 200 punktów kosztuje 948zł, na Fixly za bardzo zbliżoną kwotę otrzymujemy nielimitowaną ilość.

fixly aplikacja

Łatwo zauważyć, że każdy serwis ma swoje zalety i wady. Gdyby spojrzeć na to od strony zleceniodawców – większy wybór fachowców najprawdopodobniej będzie na Oferteo. Z kolei na Fixly jest taniej, co może przekładać się na mniej kosztowne odpowiadanie na zapytania. Na korzyść Fixly na pewno przemawiają też aplikacje na smartfony, dzięki temu jesteśmy w stanie poruszać się wygodnie po serwisie przy użyciu telefonu.

Może Cię zainteresować:

Miłośniczka dobrego jedzenia i wciągającej lektury. Nie znosi zacinających się smartfonów i ciągle szuka tego, który sprosta jej wymaganiom. Z niecierpliwością śledzi rozwój technologiczny, licząc na to, że będzie mogła poczuć się jak Art3mis z Player One. Nie uznaje kompromisów i stawia na sprzęt, który będzie dobrze służył przez lata.