Search icon

Jaka aplikacja do zmiany koloru włosów i fryzury? Polecane symulatory fryzur

31.08.2022 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
Jaka aplikacja do zmiany koloru włosów i fryzury? Polecane symulatory fryzur
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Zmieniając fryzurę, możesz łatwo odmienić cały swój wygląd. Często jest to zmiana na lepsze, jednak zawsze istnieje możliwość, że popełnisz duży błąd. Wybrany kolor może nie pasować do odcienia skóry lub długość włosów do kształtu twarzy. Aby ustrzec się przed złymi decyzjami, pomocna będzie aplikacja do zmiany koloru włosów i fryzury. Na które aplikacje na Android i iOS warto zwrócić uwagę? Sprawdźmy!

Program do zmiany koloru włosów i fryzury – kiedy i dlaczego warto?

Aplikacja do zmiany włosów niesie ze sobą mnóstwo korzyści. Przede wszystkim możesz natychmiast wypróbować nowe fryzury, nawet te, które w rzeczywistości oznaczałyby radykalną zmianę.

To doskonała pomoc przy poszukiwaniu swojego stylu lub inspiracja do wprowadzenia pozytywnych zmian w swoim wyglądzie. Warto przejrzeć kilka różnych stylizacji zanim podejmiesz decyzję i zapiszesz się na wizytę u fryzjera.

Aplikacja do zmiany fryzury pozwala także na eksperymentowanie z nowymi kolorami włosów. Jest to zdecydowanie lepszy pomysł niż farbowanie włosów szamponetkami lub trwałą farbą. W programie możesz z łatwością dopasować odpowiedni odcień do swojej karnacji – być może ten, który nigdy nie wydawał się dobrym pomysłem, okaże się strzałem w dziesiątkę?

Kolejnym plusem jest możliwość sprawdzenia różnych długości – od krótkich, przez średnie, aż po długie włosy. Aplikacje pomogą zwizualizować efekt, jaki osiągniesz przy radykalnym cięciu i dowiesz się, czy będzie to dobry pomysł dla Twojego kształtu twarzy. Możesz też sprawdzić, jak będziesz wyglądać w prostych, falujących lub kręconych włosach.

Symulator fryzur – jak zrobić odpowiednie zdjęcie?

Większość aplikacji jest prosta w obsłudze – wystarczy tylko przeciągnąć wybraną fryzurę i upuścić ją na swoje selfie. Aby efekt był dobrze widoczny, warto poświęcić kilka minut na wykonanie odpowiedniego zdjęcia.

aplikacja do zmiany koloru włosów - jak przygotować zdjęcie?

Zwróć uwagę na poniższe kwestie podczas robienia selfie do aplikacji do zmiany fryzury:

  • ważne jest jasne, naturalne oświetlenie,
  • fotografia musi przedstawiać całą twarz – upewnij się, że zdjęcie nie ucina żadnej części głowy,
  • włosy powinny być zaczesane lub ściągnięte do tyłu, aby nie zasłaniały twarzy.

Po dodaniu fotografii do wybranej aplikacji, możesz eksperymentować z gotowymi fryzurami lub uczesaniami, a także z długością i kolorem włosów.

Najlepsze aplikacje do zmiany koloru włosów i fryzury

Szukając darmowych aplikacji do eksperymentowania z fryzurami przed pójściem do fryzjera, warto zwrócić uwagę na poniższe propozycje. Niezależnie od tego, czy chodzi o zmianę koloru włosów, czy radykalne cięcia znajdziesz coś dla siebie.

Facetune – Android i iOS

program do zmiany koloru włosów - facetune

Facetune ma mnóstwo opcji, a jedną z nich jest zmiana koloru fryzury. Do wyboru jest mnóstwo odcieni, które można dowolnie przyciemniać lub rozjaśniać. Jedną z opcji jest również blendowanie wybranego koloru ze swoim naturalnym. Niestety, darmowa wersja ma trochę reklam oraz nie pozwala na pobranie gotowego projektu, jednak bez problemu możesz zrobić zrzut ekranu i pokazać fryzjerowi wybrany kolor.

Oprócz zmiany odcienia swoich włosów, warto sprawdzić też inne funkcje, jakie oferuje ta aplikacja. Można poeksperymentować ze swoim wyglądem, makijażem, a nawet ubraniami.

Perfect365 – Android, iOS

aplikacja do zmiany fryzury - perfect365

Perfect365 to darmowa aplikacja do zmiany koloru włosów oraz fryzury. Wystarczy tylko wybrać zdjęcie i eksperymentować z różnymi stylizacjami oraz odcieniami. Wybraną fryzurę można z łatwością dopasować do swojej twarzy, a następnie zmienić jej kolor lub dobrać akcesoria. Gotowy projekt można pobrać na swój telefon.

Warto wiedzieć, że to nie wszystko, co oferuje aplikacja – fryzury to jedno, natomiast można w niej również zmienić między innymi kolor oczu i  dodać makijaż oczu, ust i całej twarzy.

Hairstyle Mirror – Android

hairstyle mirror - symulator fryzur

Jeśli zastanawiasz się, jak dobrać kolor włosów, aplikacja Hairstyle Mirror będzie doskonałym wyborem. Program pokazuje w czasie rzeczywistym (niczym odbicie w lustrze), jak będziesz wyglądać w danej fryzurze. Stylizację można wybrać ręcznie lub wygodnie przechodzić po kolei przez wszystkie propozycje.

Aplikacja oferuje ponad 100 fryzur dla kobiet w 5 kategoriach: długie, średnie, krótkie, specjalne i “szalone”, wśród których znajdą się włosy z motylami lub brokatem.

Hairstyles for your face – Android

jak dobrać kolor włosów aplikacjajak dobrać kolor włosów? aplikacja hairstyle for your face

Dobierz kolor włosów online z aplikacją Hairstyles for your face. To darmowy program do zmiany fryzury, oferujący ponad 80 stylizacji. Można zmienić nie tylko włosy i ich kolor, ale także dodać różnego rodzaju akcesoria, np. kapelusze, czapki lub biżuterię.

Aplikacja jest prosta w obsłudze i intuicyjna, pozwala bezproblemowo na dopasowanie wybranej fryzury do kształtu swojej twarzy. Można ją powiększać, pomniejszać i obrać. Po osiągnięciu pożądanego efektu projekt zostanie zapisany w galerii zdjęć.

Perfect Hairstyle – Women & Men – iOS

dobierz kolor włosów online z aplikacją perfect hairstyle

Aplikacja jest dostępna jedynie na telefonach z systemem iOS i została bardzo pozytywnie oceniona przez użytkowników. Pozwala na wypróbowanie wielu różnych fryzur i kolorów, zarówno damskich, jak i męskich. Wystarczy tylko przesłać swoje zdjęcie, przymierzyć wybrane stylizacje i sprawdzić, która z nich Ci najbardziej odpowiada.

nano google news

Może Cię zainteresować:

Filozof z wykształcenia, fanka nowych technologii i gier komputerowych. W wolnych chwilach uwielbia grać w Talisman, czytać fantastykę i biografie, piec ciasta i babeczki oraz jeździć na rowerze.