Darmowe aplikacje przypominające o piciu wody

01.10.2022 |
| Clock Przeczytasz w 5 Minuty
Darmowe aplikacje przypominające o piciu wody
Przeczytasz w 5 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Wypijanie codziennie odpowiednich ilości wody to dla wielu osób nie lada wyzwanie. Większość z nich zdaje sobie sprawy z tego, jak istotne jest regularne nawadnianie organizmu, jednak… no właśnie. Dlaczego tak ciężko sięgnąć po kilka szklanek napoju w ciągu dnia? Problemem może być brak odpowiednich nawyków, świetnym rozwiązaniem – aplikacja do picia wody.

Ile wody powinno się pić codziennie?

Zanim przejdziemy do tego, jaka jest najlepsza aplikacja do picia wody, warto najpierw ustalić, ile powinno się wypijać codziennie wody. Zgodnie z obowiązującymi normami, mężczyźni powinni spożywać ok. 2,5 litrów płynów dziennie, z kolei kobiety nieco mniej, bo 2 litry.

Oczywiście warto mieć na uwadze też i inne czynniki – jeśli temperatura na zewnątrz jest wysoka, wówczas powinniśmy wypić nawet do 4 litrów wody w ciągu doby.

Aby obliczyć swoje zapotrzebowanie na wodę można skorzystać z poniższych sposobów:

 • pomnożyć swoją wagę przez 0,030 – na każdy kilogram masy ciała trzeba dostarczyć organizmowi 30 ml wody,
 • uwzględnić spożywane kalorie – na 1 przypada 1 ml wody, zatem np. przyjmując 2000 kcal w ciągu dnia, powinno się wypijać 2 litry napojów,
 • zainstalować aplikację przypominającą o piciu wody – w wielu z nich na początku podaje się swoją wagę i np. aktywność w ciągu dnia.

Bez wody można przeżyć w określonych warunkach (niska aktywność i maksymalna temperatura 21°C) nawet 10 dni. Im jest cieplej i więcej się ruszamy, tym czas ten się skraca. Nie warto jednak tego sprawdzać – woda jest niezbędna nie tylko do przeżycia, ale też do zadbania o swoje zdrowie, odpowiednią wagę i samopoczucie.

aplikacja do przypominania o piciu wody

Aplikacja przypominająca o piciu wody – dlaczego warto z niej skorzystać?

Aplikacja do picia wody niesie ze sobą mnóstwo zalet. To źródło wiedzy o tym, czy na pewno ilość wypijanych w ciągu dnia napojów jest odpowiednia. Co więcej, aplikacja przypomni o tym, że nadszedł czas na kolejną szklankę – niemal każdy ma przy sobie smartfona, jest to zatem wygodne rozwiązanie.

Korzyści, jakie płyną z regularnego picia wody to:

 • dostarczenie tlenu całemu organizmowi,
 • utrzymanie prawidłowej równowagi płynów ustrojowych,
 • kontrola spożywanych kalorii,
 • wzmocnienie mięśni,
 • odpowiednie nawilżenie skóry,
 • prawidłowa praca nerek, jelit, mózgu i tkanek,
 • regulacja temperatury ciała,
 • dostarczenie organizmowi minerałów i składników odżywczych.

Aplikacja do przypominania o piciu wody to zatem doskonała pomoc dla każdego, kto chce zadbać o swój organizm. Którą warto zainstalować na swoim telefonie? Sprawdź, jakie propozycje mamy dla Ciebie.

TOP 5 popularnych aplikacji do przypominania o piciu wody

Waterful – polska apka do picia wody (iOS i Android)

aplikacja do picia wody po polsku - waterful
Źródło: Google Play

Waterful to jedna z najlepszych aplikacji do picia wody. Na samym początku oblicza dzienne zapotrzebowanie, biorąc pod uwagę płeć, masę ciała, aktywność, ale też aktualną pogodę oraz karmienie piersią i ciążę.

Apka wysyła przypomnienia, gdy nadchodzi moment wypicia kolejnego napoju – można ustawić też własne godziny powiadomień. Aplikacja umożliwia dodanie nie tylko spożytej wody, ale też między innymi kawy, herbaty, napojów gazowanych, soków, mleka i alkoholi. Ciekawie prezentują się również statystyki na przejrzystych wykresach.

Wodny Kotek – prosta apka do picia wody (iOS i Android)

aplikacja przypominająca o piciu wody - wodny kotek
Źródło: Google Play

Wodny Kotek to bardzo prosta w użyciu aplikacja o przyjemnej szacie graficznej. Zawiera wszystkie niezbędne funkcje, które pomagają użytkownikowi wypracować sobie nawyk codziennego picia wody w odpowiednich ilościach.

Co można znaleźć w aplikacji? Warto wymienić funkcje takie, jak: przypomnienia (które można samodzielnie skonfigurować), spersonalizowane cele (pod uwagę brana jest płeć, waga, warunki pogodowe i aktywność fizyczna) oraz wykres postępów i osiągnięcia, które pomagają zmotywować użytkownika do wypijania przyjętej ilości napojów.

Przypomnienie o wodzie – aplikacja do picia wody po polsku (Android)

apka do picia wody - przypomnienie o wodzie
Źródło: Google Play

Przypomnienie o wodzie to darmowa aplikacja na smartfony z Androidem, która powiadamia użytkownika, gdy nadchodzi czas na wypicie kolejnej szklanki wody. Na samym początku należy podać swoją płeć i wprowadzić wagę. Dzięki temu apka obliczy, jaka ilość wody jest konieczna, by zadbać o potrzeby swojego organizmu.

Wśród wartych wymienienia funkcji są statystyki, osiągnięcia zachęcające do zrealizowania dziennego celu, prawie 20 różnych napojów do wyboru i możliwość wybrania za każdym razem ilości wypitej wody.

Akwarium – aplikacja do picia wody (iOS i Android)

aplikacja do picia wody ios i android - akwarium
Źródło: Google Play

Jeśli regularne picie wody jest dla Ciebie problemem, aplikacja Akwarium może Ci pomóc. Uwagę zwraca przede wszystkim jej design, czyli wirtualne akwarium, z każdą dodaną szklanką wypełniające się wodą. Po osiągnięciu swojego dziennego celu do odebrania jest prezent – np. nowe tło lub kolejne rybki.

W aplikacji można znaleźć mnóstwo opcji konfiguracji (np. ustawienie różnej wielkości szklanek/kubków/butelek) i statystyki. Nie brakuje tu również motywujących trofeów do zdobycia.

Hydro – przejrzysta aplikacja przypominająca o piciu wody (iOS i Android)

aplikacja do przypominania o piciu wody - hydro
Źródło: Google Play

Hydro to prosta aplikacja po polsku, która motywuje do regularnego picia wody. Oferuje przydatne funkcjonalności, takie jak śledzenie i porównywanie swoich wyników na wykresach i statystykach, regularne powiadomienia i edytowalne wielkości pojemników. Co więcej, apka automatycznie tworzy kopie zapasowe w chmurze i pozwala na wymianę danych między różnymi urządzeniami.

Wystarczy tylko podać podstawowe informacje, takie jak: płeć, wagę oraz tryb życia (aktywny czy siedzący), a program wyliczy, ile wody dziennie należy pić.

Może Cię zainteresować:

Filozof z wykształcenia, fanka nowych technologii i gier komputerowych. W wolnych chwilach uwielbia grać w Talisman, czytać fantastykę i biografie, piec ciasta i babeczki oraz jeździć na rowerze.