Search icon

Która aplikacja do notatek jest najlepsza? Ranking notatników

20.01.2023 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Która aplikacja do notatek jest najlepsza? Ranking notatników
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Notowanie na zwykłej kartce papieru nie do końca Ci odpowiada? Dzisiejsza technologia daje Ci więcej możliwości, które z pewnością możesz wykorzystać! Aplikacje do robienia notatek mogą być zainstalowane na każdym urządzeniu przenośnym lub stacjonarnym. Taki program do notatek sprawia, że nie musisz już nosić przy sobie długopisów i kartek. Wystarczy, że na zajęcia, lub do pracy zabierzesz ze sobą laptopa lub smartfon.

Dlaczego warto robić notatki na komputerze i w telefonie?

Niezależnie od tego, czy idziesz do szkoły, na uczelnię, spotkanie czy do sklepu, coś do zapisywania zawsze się przydaje.

Aplikacja do notatek to o wiele wygodniejszy wybór niż np. standardowy notatnik i długopis. Aplikacje pozwalają dodatkowo na nagrywanie notatek głosowych. Dodatkową zaletą cyfrowych notatników, jest to iż notatki zapisywane w sposób cyfrowy nie ulegną nagle zagubieniu, tak jak to może być w przypadku notatek umieszczonych na papierze.

Notatki online mogą przyjąć formę pisaną, głosową, aplikacje pozwalają na wykonanie zdjęcia np. skrawka artykułu i przeniesienia go do aplikacji w formie notatki. W rzeczywistości, w której otacza nas coraz więcej informacji, aplikacje do notatek stają się wręcz niezbędne, aby ogarnąć je wszystkie, przechowywać je w jednym miejscu i mieć do nich wygodny i szybki dostęp.

Ranking aplikacji do notatek

Skanowanie dokumentów telefonem – poradnik:
aplikacje do skanowania
Jak zrobić skan telefonem? Lista aplikacji

Najlepsze aplikacje do robienia notatek – TOP 5 2023

Microsoft Onenote – darmowa i funkcjonalna aplikacja do notatek

aplikacja do notatek OneNote

Jeśli szukasz sprawdzonego i darmowego rozwiązania, które pozwoli Ci na robienie szybkich notatek w wygodny sposób, wówczas powinieneś zapoznać się z funkcjonalnościami oferowanymi przez aplikację OneNote. Pozwala ona nie tylko zapisywać informacje, ale również rysować, umieszczać grafiki, a także dołączać informacje głosowe. Jest to opcja dostępna dla systemu iOS, Android i Windows. Użytkownicy cenią OneNote za to, że jest to aplikacja prosta i przejrzysta w użytkowaniu.

Evernote – notatnik i aplikacja za darmo

Program do notatek Evernote dostępny jest w całkowicie darmowej oraz płatnej wersji, dla osób oczekujących czegoś więcej. Nie jest to tylko i wyłącznie wirtualny notatnik z podstawowymi funkcjami. Evernote oferuje m.in. wyszukiwanie treści na zdjęciach, pozwala zarządzać zadaniami, połączyć wiele notatek w jedną, pozwala udostępniać notatki innym jego użytkownikom, jak i oferuje system kategoryzacji notatek. Aplikacja do notatek Evernote dostępna jest dla systemu Android, iOS oraz Windows.

Simplenote – notatki Android

aplikacja do notatek Simplenote

Interesują Cię proste i ładne notatki? W takim razie Simplenote z pewnością przypadnie Ci do gustu. Ta aplikacja do robienia notatek może być używana również w systemie Windows. Daje możliwości takie jak: 6 rodzajów sortowania notatek, zaznaczenie notek jako ważne, używanie znaczników czy wyszukiwanie konkretnych fraz. Jak widać i jak sama nazwa wskazuje, jest to aplikacja, która spełni oczekiwania osób, chcących wykonywać możliwie najprostsze i przejrzyste notatki. Aplikacja dostępna jest również na iOS oraz Windows.

Google Keep – notatnik online

aplikacja do notatek Google Keep

Wymieniając najlepsze notatniki online, nie można zapomnieć o Google Keep. Aplikacja ta jest dostępna na każdym urządzeniu z systemem Android, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby używać jej również na iOS. Porządkowanie notatek odbywa się tu na kolorowej przestrzeni. Posiada ona świetny design i jest bardzo funkcjonalna. Łączy się ona z dyskiem Google, więc będziesz mieć do niej dostęp na wszystkich urządzeniach. Pozwala dodawać notatki głosowe, zdjęcia, tworzyć checklisty czy udostępniać notatki innym osobom. Każda notatka przybiera formę osobnej karty, którą można łatwo przewijać.

XMind: ZEN

Nie lubisz tradycyjnych notatek, ale za to doskonale czujesz się w tworzeniu tzw. mapy myśli? Jeśli jesteś raczej wzrokowcem i ściana tekstu nie do końca do Ciebie przemawia, powinieneś zainteresować się aplikacją do notatek – XMind: ZEN. Pozwala ona na tworzenie map w różnej formie graficznej wraz z dobranymi kolorami. Znajdziesz w niej cliparty i stemple, które pomogą Ci w zapamiętywaniu poszczególnych zagadnień. Jeśli istnieje taka potrzeba, możesz również dodawać tu dłuższe notki. Aplikacja ta jest dostępna na urządzeniach z systemem iOS i Windows.

Podsumowując:

  • Najpopularniejsza aplikacja do robienia notatek w 2023: Onenote.
  • Najlepsza aplikacja notatnik Android: Google Keep.
  • Najlepsza aplikacja do notatek na iPhone: Evernote.
  • Notatnik online na studia: Simplenote.
  • Notatnik do tworzenia map myśli: XMind: ZEN.
nano google news

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia dziennikarz prasowy i coach. Tworzeniem treści zajmuje się zawodowo od kilku lat. Pisanie i dobra książka są nieodłącznymi atrybutami w jej życiu. Po latach doszła pasja do gotowania i sprzedaży. Uwielbia nowe technologie, które na co dzień może wykorzystywać w swoim życiu. Uparcie dąży do osiągania celów i nawet dobrze jej to wychodzi.