Najlepsze aplikacje do nauki języka niemieckiego – TOP 5

04.05.2023 |
| Clock Przeczytasz w 5 Minuty
Najlepsze aplikacje do nauki języka niemieckiego – TOP 5
Przeczytasz w 5 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Choć ciężko go określić mianem poetyckiego, subtelnego czy wyjątkowo prostego, język niemiecki jest bardzo popularny i z pewnością warto go znać. O ile wiele osób decyduje się na uczestnictwo w kursach lub korepetycjach online, to istnieją też inne metody nauki. Szczególnie warte uwagi są te, z których możemy korzystać zawsze i wszędzie – mowa oczywiście o aplikacjach mobilnych. Jaka jest najlepsza aplikacja do samodzielnej nauki języka niemieckiego? Sprawdźmy!

Nauka niemieckiego od podstaw z aplikacji – czy to dobre rozwiązanie?

Nauka niemieckiego, jak i każdego innego języka, wymaga przede wszystkim czasu. Jedna godzina tygodniowo nie sprawi, że zaczniesz płynnie mówić w języku naszych sąsiadów, dlatego też warto poświęcić na naukę jak najwięcej wolnych chwil w ciągu dnia.

Do tego z pewnością przyda się aplikacja mobilna, dzięki której możesz uczyć się zawsze i wszędzie, np. jadąc autobusem do pracy.

aplikacja do nauki niemieckiego

Większość z dostępnych programów zapewnia krótkie lekcje, dotyczące konkretnej tematyki, które zajmują dosłownie kilka minut. Do tego oferują przydatne zwroty podzielone na kategorie, dzięki którym nauczysz się posługiwać językiem w codziennych sytuacjach, np. w restauracji czy u lekarza, przy okazji niejako poznając też konstrukcje gramatyczne.

Przypomnienia oraz elementy grywalizacji, które pojawiają się w apkach, pozwalają też utrzymać wysoką motywację.

Dobra aplikacja do nauki niemieckiego – jaka powinna być?

Aplikacja do nauki niemieckiego powinna być intuicyjna i prosta w obsłudze oraz zapewniać przyjemną naukę. Niezbędne są też różnorodne i ciekawe ćwiczenia, które powoli i systematycznie poprowadzą Cię od łatwiejszych do trudniejszych zagadnień.

Aplikacja do niemieckiego powinna też oferować materiały dobrane odpowiednio do poziomu zaawansowania, logiczną strukturę kursu i, co jest istotne dla osób, które nie znają np. angielskiego – być dostępna po polsku, co na samym początku znacznie ułatwi naukę.

Sprawdzone aplikacje do nauki języka niemieckiego – ranking TOP 5

Nie wiesz którą apkę do nauki niemieckiego wybrać, z uwagi na ich szeroki wybór, gdy wpisujesz w wyszukiwarkę “aplikacje po niemiecku” albo “fiszki niemiecki”? Aplikacjami, którymi warto się zainteresować są np. Duolingo lub Babbel. Oczywiście to nie wszystko! Oto 5 najlepszych aplikacji do nauki niemieckiego.

Duolingo – niemiecki dla Polaków

Duolingo - aplikacja do samodzielnej nauki języka niemieckiego
Źródło: Sklep Google

Duolingo to jedna z najpopularniejszych aplikacji do nauki języków. Ma przejrzysty interfejs i przypomina grę. W aplikacji znajdziesz krótkie lekcje, elementy grywalizacji, objaśnienia gramatyczne i ciekawe ćwiczenia, które rozwijają Twój język niemiecki. Nauka za darmo to duża zaleta Duolingo, choć w apce znajdziesz też możliwość wykupienia abonamentu z dodatkowymi funkcjami.

Sama aplikacja jest dostępna po polsku i doskonale sprawdzi się zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Jej ograniczeniem na ten moment jest jednak fakt, że kurs języka niemieckiego nie jest dostępny w języku polskim. Musimy posługiwać się np. językiem angielskim, aby nauka niemieckiego była możliwa.

Babbel – nauka niemieckiego online z aplikacją

Babbel - nauka niemieckiego od podstaw
Źródło: Sklep Google

Babbel to kolejna aplikacja, która zyskała dużą popularność i grono wiernych użytkowników. Umożliwia naukę od podstaw lub od dowolnego poziomu, dzięki czemu sprawdzi się też dla osób, które znają już trochę języka niemieckiego lub np. chcą poznać słownictwo biznesowe. Oprócz tradycyjnych ćwiczeń, do wyboru są tam też podcasty, ćwiczenia audio czy gry słowne. Babbel oferuje okres próbny, a następnie trzy warianty subskrypcji – 3 miesiące (ok. 130 zł), 6 miesięcy (ok. 210 zł) i 12 miesięcy (264 zł).

Der Die Das – darmowa aplikacja do nauki niemieckiego

Der die das - darmowa aplikacja do nauki niemieckiego
Źródło: Sklep Google

Choć z tej aplikacji nie nauczysz się wszystkich zagadnień, to poznasz najważniejsze, czyli rodzajniki w języku niemieckim. Der Die Das oferuje część teoretyczną, w której znajdziesz wszystkie reguły z przykładami, a także praktyczną, z ćwiczeniami. Baza aplikacji zawiera ponad 17 000 słówek, z których można tworzyć np. listy powtórek. Ciekawie prezentuje się też gra słowna oraz dwa poziomy zaawansowania. To doskonały wybór zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

LingQ – aplikacja do nauki niemieckiego dla każdego

Lingq - nauka niemieckiego za darmo
Źródło: Sklep Google

LingQ oferuje różnorodną naukę na wielu poziomach zaawansowania, w tym także bez żadnych wcześniejszych doświadczeń z językiem niemieckim. Nauka odbywa się na podstawie filmów, książek, artykułów oraz podcastów, co pozwala poznać język z praktycznej strony. Aplikacja jest dostępna za darmo, jednak oferuje też rozbudowany plan premium, który zapewnia naukę na zdecydowanie wyższym poziomie. Jest dostępny w trzech wariantach – miesiąc (58,99 zł), 6 miesięcy (339,99 zł) oraz 12 miesięcy (539,99 zł).

Memrise – przydatna aplikacja do nauki niemieckiego

Memrise - ciekawa aplikacja do nauki niemieckiego
Źródło: Sklep Google

Memrise to ciekawa aplikacja, która pozwala poznać niemieckie słownictwo oraz nauczyć się prowadzić krótkie rozmowy z innymi ludźmi. Wśród oferowanych funkcji znajdziesz tysiące nagrań wideo oraz audio z native speakerami, a także quizy i testy, dzięki którym utrwalisz wiedzę. Aplikacja w darmowej wersji nie oferuje zbyt dużo, dlatego lepiej postawić na plan premium, który odblokowuje wszystkie dostępne opcje. Do wyboru jest subskrypcja miesięczna (15,99 zł), roczna (54,99 zł) oraz dożywotnia (219,99 zł).

Nauka niemieckiego za darmo – inne dobre sposoby

Oczywiście nawet najlepsza aplikacja do nauki języka niemieckiego nie sprawi, że zaczniesz płynnie “szprechać”. Warto skorzystać także z innych sposobów.

Jeśli chcesz porządnie nauczyć się języka niemieckiego, musisz się nim otoczyć na co dzień.

Doskonałym uzupełnieniem nauki będzie skorzystanie z nauki z lektorem (np. native speakerem), oglądanie filmów w oryginale, słuchanie muzyki i tłumaczenie tekstów piosenek, czy czytanie artykułów i książek. Z pewnością przydatne będą też audiobooki czy podcasty.

Może Cię zainteresować:

Filozof z wykształcenia, fanka nowych technologii i gier komputerowych. W wolnych chwilach uwielbia grać w Talisman, czytać fantastykę i biografie, piec ciasta i babeczki oraz jeździć na rowerze.