ChatGPT jako aplikacja na Androida wreszcie dostępny. Polska musi jeszcze poczekać

27.07.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
ChatGPT jako aplikacja na Androida wreszcie dostępny. Polska musi jeszcze poczekać
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Od czasu premiery ChatGPT minęło nieco ponad pół roku, a już dziś narzędzie cieszy się ogromną popularnością. Na rynku funkcjonują również inne programy korzystające z zaawansowanej sztucznej inteligencji, jak Bard AI od Google. Wreszcie możliwości jakie daje „oryginalny” chatbot OpenAI są dostępne także na smartfonach. ChatGPT na Androida jest już dostępny w pierwszych krajach. Sprawdźmy więc, skąd pobrać aplikację.

OpenAI ChatGPT na Androida w Google Play

Aplikacja OpenAI ChatGPT na Androida zaczęła trafiać na telefony pierwszych użytkowników. Taką możliwość mają na ten moment użytkownicy w Stanach Zjednoczonych oraz m.in. Brazylii, Bangladeszu i Indii.

W pozostałych krajach możemy już wyszukać aplikację w Sklepie Google Play, ale obecnie znajdziemy tam jednak tylko opcję „Pre-register”. Ma się to zmienić w ciągu najbliższych dni lub tygodni.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że użytkownicy iOS mogą już korzystać z wersji ChatGPT na iPhone od maja.

ChatGPT na Androida działa tak samo, jak znana już wersja przeglądarkowa.

Zanim jednak zainstalujemy aplikację na swoim telefonie, należy upewnić się, że instalujemy oficjalną aplikację firmy OpenAI. W sklepie Google można bowiem znaleźć wiele aplikacji, które tylko przypominają oryginał, a są stworzone przez firmy trzecie, a co do ich intencji nie możemy mieć żadnej pewności.

ChatGPT to naprawdę przydatne narzędzie!

Na krótko po premierze ChatGPT na stronie internetowej OpenAI wydawało się, że narzędzie jest doskonałe. Z czasem zaczęły się pojawiać problemy, w tym doniesienia o podawaniu nierzetelnych informacji. Chatbot potrafił nawet całkiem sensownie argumentować podawane przez siebie informacje. W międzyczasie na rynek trafił ChatGPT Plus. Płatna odmiana inteligentnego chatbota wykorzystuje lepszy model językowy, co pozwala na szybsze generowanie jeszcze lepszych odpowiedzi.

ChatGPT z dostępem do Internetu
Logo ChatGPT

Z czasem wiele osób nauczyło się, jak używać chatbota. Okazuje się, że to niezwykle przydatne i funkcjonalne narzędzie. ChatGPT potrafi napisać tekst na wybrany temat, tłumaczyć tekst na inne języki, czy pomagać w pracy kreatywnej. Możliwości jest jeszcze więcej, choć aplikacja mobilna zapewne nie zwiększy tej listy.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym poradnikiem – jak pisać skuteczne prompty AI. Wprowadzenie odpowiedniego pytania lub polecenia jest bowiem kluczowe do uzyskania dobrej odpowiedzi.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.