Aplikacja Blinkist oferuje 15-minutowe streszczenia książek non-fiction

02.10.2022 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Aplikacja Blinkist oferuje 15-minutowe streszczenia książek non-fiction
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Jest ratunek dla osób, które chcą czytać więcej, uczyć się lub nie wyobrażają sobie życia bez książek, jednak z przerażeniem patrzą na rosnącą “kupkę wstydu” z tytułami czekającymi na lekturę. To aplikacja Blinkist ze streszczeniami ponad 5500 książek literatury faktu.

Co to jest Blinkist? Dla kogo jest aplikacja?

Ramit Sethi, przedsiębiorca i fan czytania ukuł regułę: “Jeśli zastanawiasz się nad kupnem książki, to ją kup. Nie marnuj 5 sekund na debatowanie. Nawet jeden pomysł zawarty w tej książce jest warty zakupu”.

Racja, jednak wartościowych książek jest dużo, a czasu na ich przeczytanie bardzo mało. Ratunkiem jest aplikacja Blinkist.

Blinkist zawiera streszczenia książek “non fiction” czyli literatury faktu. W 15 minut, czasem nieco więcej, poznasz najważniejsze fragmenty i idee zawarte w publikacji.

aplikacja blinkist

Blinkist – jak to działa?

Z aplikacji Blinkist skorzystasz na komputerze stacjonarnym lub możesz pobrać aplikację mobilną na urządzenia z Androidem, iOS oraz Kindle Fire.

Streszczenia przeczytasz lub odsłuchasz po założeniu konta w aplikacji.

Po kliknięciu w przycisk “próbny test”, aplikacja poprosi o podanie informacji o Twoich nawykach i zainteresowaniach (np. ile czasu poświęcasz na lekturę, czytasz rano, a może podczas biegania). Kolejny krok to założenie konta.

Z aplikacji skorzystasz za darmo przez 7 dni (o tej opcji więcej za chwilę).

Co ciekawe, nawet po anulowaniu subskrypcji otrzymasz dostęp do jednego, losowo wybranego streszczenia dziennie (Blink of the Day).

darmowe streszczenie blinkist
Źródło: Blinkist

Streszczenia w Blinkist – co dostaniesz?

W aplikacji znajdziesz streszczenia ponad 5500 tytułów. To ogromny zasób z bestsellerami z ostatnich 30 lat.

Po wybraniu książki zobaczysz informacje:

 • do jakiej kategorii należy publikacja (jest ich 27, m.in. psychologia, biznes, rozwój osobisty, edukacja, biografie, wychowanie dzieci, ekonomia, finanse, historia),
 • ile trwa przeczytanie streszczenia,
 • jakie są dostępne wersje (tekst/audio),
 • kluczowe idee zawarte w książce,
 • opcję pobrania skrótu i odsłuchania go offline.

W aplikacji mobilnej Blinkist znajdziesz dodatki, m.in. pełnometrażowe audiobooki oraz skróty podcastów (Shorcasts).

Blinkist – cena i bezpłatny okres próbny

Możesz wykupić miesięczny lub roczny dostęp do aplikacji.

Darmowy okres próbny dostępny jest tylko w opcji rocznej subskrypcji. Trwa 7 dni. Musisz zachować czujność – jeżeli nie anulujesz subskrypcji przed upływem tygodnia, to Blinkist automatycznie naliczy roczną opłatę.

Ceny Blinkist znajdziesz w poniższej tabelce.

rodzaj i cena subskrypcjico otrzymasz w wybranym planie
Bezpłatny okres próbny7-dniowy dostęp do części zawartości aplikacji, brak obowiązku wykupienia subskrypcji, dostęp do streszczenia jednej, losowo wybranej książki dziennie.
Premium roczna – 71,99 dolarówwliczony bezpłatny 7-dniowy okres próbny, brak reklam, nieograniczony dostęp do streszczeń ponad 5500 tytułów, wysokiej jakości streszczenia audio, pobieranie tytułów offline, skróty podcastów, wysyłanie streszczeń do Kindle, synchronizacja z Evernote.  
Premium miesięczna – 14.99 dolarówokres próbny nie jest wliczony, brak reklam, nieograniczony dostęp do streszczeń ponad 5500 tytułów, wysokiej jakości streszczenia audio, pobieranie tytułów offline, skróty podcastów, wysyłanie streszczeń do Kindle, synchronizacja z Evernote.

Możesz odstąpić od umowy w ciągu 14 dni. Wystarczy, że wyślesz e-mail do twórców aplikacji (nie musisz podawać powodów rezygnacji). Blinkist zwróci Ci płatności.

blinkist - cena
Źródło: Blinkist

Blinkist – opinie użytkowników o aplikacji

Przejrzeliśmy opinie, jakie o Blinkist mają czytelnicy. Oto podsumowanie. Wybraliśmy kluczowe zalety i wady korzystania z aplikacji.

Blinkist – zalety

 • dostęp do profesjonalnie przygotowanych streszczeń ponad 5500. książek (twórcy aplikacji podkreślają, że każdego miesiąca dodają 70 nowych tytułów),
 • zorientujesz się przed czytaniem pełnej wersji czy to książka dla Ciebie,
 • przypomnisz sobie najważniejsze fragmenty przeczytanych kiedyś tytułów,
 • dostaniesz esencję zawartości książek,
 • streszczeń możesz czytać lub słuchać,
 • szybko znajdziesz inspirację, która pomoże Ci w pracy, nauce, biznesie lub życiu osobistym,
 • słuchanie/czytanie streszczeń pomoże w nauce języka angielskiego (lub niemieckiego).

Blinkist – wady

 • Blinkist po polsku nie jest dostępny,
 • to aplikacja płatna z 7-dniowym darmowym okresem próbnym,
 • przed skorzystaniem z gratisowego okresu próbnego musisz podać dane karty kredytowej lub Paypal,
 • zdajesz się na autorów streszczeń – być może po przeczytaniu całej książki znajdziesz ciekawe fragmenty, które oni pominęli.

Może Cię zainteresować:

Copywriter, autor, pisarz. Kocha thrillery i góry. Pasjonuje się tym, jak nowe technologie zmieniają nas i świat, w którym żyjemy.