Aplikacja Biedronka – już dostępna. Nowe funkcje i płatności Blikiem

30.05.2022 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Aplikacja Biedronka – już dostępna. Nowe funkcje i płatności Blikiem
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Twoja Biedronka, czyli dotychczasowa aplikacja popularnego dyskontu, którego właścicielem jest Jeronimo Martins Polska, nie cieszyła się dużą renomą. W porównaniu do tych oferowanych przez inne sklepy, jest kiepsko oceniana, przestarzała i niezbyt przydatna. Dlatego też Biedronka zdecydowała się na wdrożenie nowej wersji. Jakie funkcje znajdują się w nowej aplikacji Biedronki? Sprawdźmy.

Obecna aplikacja Moja Biedronka

Dotychczasowa aplikacja Twoja Biedronka nie była aktualizowana od dwóch lat i przez to nie nadążała już za panującymi trendami. Co więcej, aplikacja nie była powiązana z programem lojalnościowym i klienci Biedronki nadal musieli z niego korzystać za pomocą plastikowej karty.

Wśród funkcji w aplikacji znajdowały się natomiast: bilans zgromadzonych premii, śledzenie aktualnych promocji, a także ofert specjalnych dla kilku kategorii towarów. Można było również sprawdzić swoją historię zakupów i znaleźć najbliższy sklep.

Program lojalnościowy Moja Biedronka

Program lojalnościowy Biedronki zakłada przede wszystkim posiadanie fizycznej karty “Moja Biedronka”, które wydawane są klientom sklepu. Cieszy się on niesłabnącą popularnością i zgodnie z tegorocznymi danymi, korzysta już z niego ok. 12 mln osób.

karta biedronka

Aby uczestniczyć w programie lojalnościowym, po odebraniu karty konieczne jest jej zarejestrowanie na stronie moja.biedronka.pl lub pod specjalnym numerem telefonu. Daje ona możliwość korzystania z atrakcyjnych ofert oraz rabatów, a także wcześniejszą informację o ich wprowadzeniu. Gwarantuje też szereg innych korzyści: udział w konkursach, gromadzenie punktów oraz płacenie nimi. Korzystanie z tych wszystkich możliwości jest bardzo proste – wystarczy tylko podczas robienia zakupów okazać kartę lub podać swój numer telefonu, przypisany do karty.

Teraz nie będzie konieczne noszenie ze sobą plastikowego kartonika. Karta Biedronka została zaimplementowana w aplikacji mobilnej.

Nowa aplikacja Biedronka

Aplikacja jest już do pobrania na telefony z Androidem i iOS. Początkowo mogli się do niej zalogować wyłącznie wybrani pracownicy sieci, ale obecnie jest już dostępna i bezpłatna dla wszystkich użytkowników.

biedronka - aplikacja i nowe funkcjonalności

Zgodnie z dokumentacją, docelowo w aplikacji ma się znaleźć wiele przydatnych funkcji, takich jak:

  • Wirtualna karta Moja Biedronka – aplikacja zamiast karty to wygodne rozwiązanie dla wielu klientów. Działa dokładnie tak, jak plastikowy odpowiednik, a jej założenie będzie wymagać jedynie zainstalowania aplikacji.
  • Shakeomat – potrząśnięcie telefon sprawi, że na telefonie wyświetli się wylosowana dla użytkownika promocyjna oferta.
  • Oferty dla Ciebie – spersonalizowane propozycje na podstawie preferencji klienta.
  • Gazetki promocyjne – dostępne będą wszystkie obecne i najbliższe gazetki z listą promocji.
  • Personalizowane oferty wybrane dla klienta z gazetki.
  • Historia transakcji – wszystkie paragony ze szczegółami, jeśli płatność dokonywana była przy pomocy apki.
  • Skaner cen i dostępność produktów – będzie można zeskanować kod kreskowy telefonem i otrzymać informację o cenie i stanie towarów.
  • Szybka płatność telefonem – to jedna z ciekawszych nowości, o których pisaliśmy niedawno. Pozwala na płatność BLIK-iem, bez wpisywania kodu – wystarczy przyłożyć kompatybilny telefon do czytnika kart.
  • Mój sklep – zakładka z informacja o sklepie, który odwiedzamy najczęściej oraz o produktach, które są tam dostępne.
  • Obsługa klienta – w przypadku wątpliwości lub chęci złożenia reklamacji, będziemy mogli sprawę załatwić z poziomu aplikacji.
nowa aplikacja biedronka
Źródło zdjęć: Google Play

BLIK bez kodu w aplikacji Biedronka

W nowej wersji aplikacji pojawiła się możliwość płacenia w Biedronce przy pomocy BLIK bez kodu. Nowa usługa BLIK-a pozwala użytkownikom na dodanie danego sklepu do listy zaufanych sprzedawców – dzięki temu płatność będzie można potwierdzić przy pomocy jednego dotknięcia ekranu aplikacji, bez potrzeby wpisywania kodu.

Kiedy aplikacja Biedronki będzie dostępna?

Aplikacja Biedronka jest już dostępna do pobrania dla wszystkich użytkowników smartfonów z systemami Android oraz iOS.

Może Cię zainteresować:

Filozof z wykształcenia, fanka nowych technologii i gier komputerowych. W wolnych chwilach uwielbia grać w Talisman, czytać fantastykę i biografie, piec ciasta i babeczki oraz jeździć na rowerze.