Aplikacja 6obcy – co to jest? Jak z niej korzystać?

14.04.2023 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
Aplikacja 6obcy – co to jest? Jak z niej korzystać?
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Pragniesz nawiązać nowe znajomości w szybki i prosty sposób? Nowoczesna aplikacja 6obcy może Ci w tym pomóc! Dzięki niej poznasz osoby z całej Polski lub ze swojego województwa. Dla wielu zaletą jest fakt, iż aplikacja działa w całkowicie anonimowy sposób i nie wymaga rejestracji. Jeśli więc masz chęć na niezobowiązujące rozmowy z losowo wybraną przez platformę osobą, koniecznie dowiedz się więcej o serwisie 6obcy.

Czym jest 6obcy?

Aplikacja 6obcy to anonimowy czat, w którym możesz nawiązać znajomość z losowo wybraną osobą. 6obcy czat powstał po to, aby jego użytkownicy mogli nawiązywać znajomości bez zobowiązań, jako całkowicie anonimowe osoby.

Strona www 6obcy to inaczej czat ruletka, ponieważ w miejscu tym nie wybierasz, z kim chcesz rozmawiać. Każdemu użytkownikowi przydzielany jest losowy rozmówca.

6obcy aplikacja

Skorzystasz z niej w telefonie z systemem Android lub poprzez przeglądarkę internetową.

Jak działa anonimowy czat 6obcy?

W pierwszej kolejności, aby skorzystać z serwisu 6obcy, należy wejść na stronę https://6obcy.org/ lub pobrać aplikację na smarfona z systemem Android. Z możliwości portalu skorzystasz od razu, ponieważ nie wymaga rejestracji.

6obcy rozpoczynanie rozmowy

6obcy bez pobierania

Możesz korzystać z aplikacji 6obcy bez instalowania jej na smartfonie. Portal jest dostępny poprzez witrynę internetową bez rejestracji.

6obcy

Interfejs portalu jest bardzo prosty w obsłudze.

 • Aby rozpocząć rozmowę należy nacisnąć kafel “Połącz z obcym”.
 • Portal wylosuje Ci rozmówcę, z którym możesz od razu rozpocząć nawiązywanie znajomości.
 • Jeśli nie chcesz, aby system losował osoby z terytorium całej Polski, możesz ograniczyć zasięg do konkretnego województwa.

Dzięki temu masz szansę trafić na osobę, która mieszka niedaleko Ciebie.

6obcy lokalizacja

O czym można pisać na 6obcy?

Na portalu 6obcy.pl można rozmawiać na każdy temat, a jeśli nic ciekawego nie przychodzi Ci do głowy, skorzystaj z opcji “Wylosuj temat do rozmowy”.

losowanie tematu rozmowy

Skróty i słowniczek 6obcy

Najważniejszymi skrótami stosowanymi w rozmowach na portalu 6obcy są:

 • KM – pytanie o to, czy jesteś kobietą, czy mężczyzną,
 • Z6 – czy interesuje Cię rozmowa mocno ograniczająca się do treści erotycznych,
 • K/M21 – określa płeć i wiek użytkownika, z którym piszesz,
 • kam – zapytanie, czy masz ochotę na rozmowę przed kamerką,
 • crb – oznacza, co aktualnie robisz,
 • tb – tobie,
 • cb – ciebie,
 • historyjka – możesz wspólnie z użytkownikiem, z którym rozmawiasz, stworzyć historyjkę opartą głównie na miłosnych uniesieniach,
 • nudyy – rozbaw mnie.

O czym warto pamiętać, korzystając z 6obcy online?

Fakt, że 6obcy pozwala swoim rozmówcom na anonimowość, nie oznacza, że nie są oni narażeni na nieprzyjemne sytuacje. Jeśli natrafisz na niezbyt przyjaznego kompana do rozmowy, możesz go zgłosić po upłynięciu 30 sekund od rozpoczęcia czatowania. Nieprzyjaźnie nastawiony rozmówca trafi wówczas do innej puli użytkowników, którzy również zachowali się nie w porządku w stosunku innych osób korzystających z portalu. Moderacja nie pozwoli więc na ponowne połączenie Cię z danym delikwentem. Aby zgłosić nieprzyjemnego rozmówcę, wystarczy kliknąć czerwoną flagę.

6 obcy zgłoś rozmówce

Aplikacja 6obcy przeznaczona jest dla osób powyżej 13. roku życia. Dodatkowo, osoby które ukończyły ten wiek i nie osiągnęły 18. lat, powinny korzystać z portalu za pozwoleniem rodziców. Niestety trudno zweryfikować rzeczywisty wiek użytkowników aplikacji, dlatego należy zachować czujność podczas rozmów, gdyż nie wiadomo, kto siedzi po drugiej stronie monitora.

Warto również, przynajmniej na początku znajomości zawartej poprzez tę aplikację, nie wysyłać swoich zdjęć, ani nie ujawniać szczegółowych danych.

Mimo że wszyscy rozmówcy są dla siebie anonimowi, to jednak serwis zbiera adresy IP użytkowników, dzięki czemu m.in. może blokować nieprzyjaznych użytkowników. Zamknięcie okna rozmowy z nieznajomym nie oznacza, że cała konwersacja nagle znika, gdyż jest archiwizowana przez serwis. Administratorzy mogą również moderować rozmowy.

Czy warto korzystać z 6obcy? Opinie

Aplikacja 6obcy to zdecydowanie dobre miejsce na zawarcie niezobowiązujących znajomości, “small  talk” i na zabicie nudy. Jeżeli nie korzystasz z tego serwisu w celu nawiązania długoterminowej relacji, nie podawaj zbyt wielu informacji na swój temat. Warto mieć świadomość, że wszystkie rozmowy pozostają w serwisie i tak naprawdę nie jesteś tu do końca anonimowy.

Jego twórcy będą wiedzieć, na jakim sprzęcie czatujesz, jaką wersję operacyjną ma Twój komputer i z jakiej przeglądarki korzystasz. Informacje te mają zapewnić bezpieczeństwo przed niepożądanymi użytkownikami. Z pewnością portal ten daje szansę na nawiązanie ciekawej znajomości, ale należy pamiętać, że dla jego twórców nie jesteś tu anonimowym użytkownikiem.

Co zamiast 6obcy? Podobne strony

Aplikacje podobne do 6obcy to:

 • chati.pl
 • omegle.com
 • czateria.pl
 • anotalk.pl
 • polfan.pl
Zobacz także, jak działa czat ruletka na GG:
gadu gadu
Komunikator GaduGadu – czy warto korzystać z GG w 2024?

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia dziennikarz prasowy i coach. Tworzeniem treści zajmuje się zawodowo od kilku lat. Pisanie i dobra książka są nieodłącznymi atrybutami w jej życiu. Po latach doszła pasja do gotowania i sprzedaży. Uwielbia nowe technologie, które na co dzień może wykorzystywać w swoim życiu. Uparcie dąży do osiągania celów i nawet dobrze jej to wychodzi.